Facebook Google+ Twitter

Bocheńscy strażnicy miejscy założą krótkie spodenki

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2007-05-15 07:43

To spodoba się przede wszystkim kobietom. Bocheńscy strażnicy miejscy zdejmą standardowe mundury i założą krótkie spodenki oraz koszulki polo - zapowiada "Gazeta Krakowska".

Bochnię będą patrolować na rowerach. O nowe mundury dla swoich podopiecznych stara się Krzysztof Tomasik, szef straży miejskiej w Bochni. Wprowadzenie letniego umundurowania to jeden z jego pomysłów na zmianę wizerunku strażników. W letnich strojach funkcjonariusze wystąpią podczas tegorocznych wakacji. Wszyscy założą koszulki polo i nowe kamizelki. Niestety tylko wybrani długie spodnie zamienią na krótkie spodenki. - To funkcjonariusze, którzy będą patrolować miasto jeżdżąc na rowerach. Być może to będą dwie, a może cztery osoby, w tej chwili jeszcze tego nie ustaliliśmy - wyjaśnia komendant Tomasik.

O nowe pojazdy bocheńska komenda wzbogaci się już niebawem. Wstępnie zaplanowano, że będą to dwa dobrze wyposażone, prawie wyczynowe rowery. - Czyli takie, które bez problemu pozwolą poruszać się strażnikom po Bochni, która jak wiemy ma także górki i wzniesienia - mówi Krzysztof Tomasik. Pomysł wprowadzenia dodatkowego środka lokomocji bocheńscy strażnicy przyjęli z entuzjazmem. Wszyscy zapewniają, że chętnie przesiądą się z samochodu na dwa kółka. Na zakup nowych strojów i rowerów komendant chce wykorzystać pieniądze pochodzące z budżetu straży miejskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.