Facebook Google+ Twitter

Boczarska i Seweryn najlepsi na festiwalu filmowym w Santo Domingo

Aktorzy grający główne role w filmie "Różyczka" - Magdalena Boczarska oraz Andrzej Seweryn - otrzymali nagrody na festiwalu filmowym w Santo Domingo.

Podczas międzynarodowego festiwalu w Santo Domingo, Magdalena Boczarska oraz Andrzej Seweryn, zostali wyróżnieni za role w filmie "Różyczka". Magdalena Boczarska okazała się być lepsza od amerykańskiej aktorki Sandry Bullock, a Andrzej Seweryn pokonał znanego aktora Toma Hanksa.

Jest to już trzeci międzynarodowy sukces w życiu aktorskim Boczarskiej. Poprzednie dwie nagrody aktorka otrzymała na festiwalach w Indiach i USA, a w 2010 roku dostała "Złotego Lwa" na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, który odbył się w Gdyni.

Natomiast nagroda otrzymana na międzynarodowym festiwalu w Santo Domingo jest pierwszym tego typu wyróżnieniem w życiu Andrzeja Seweryna.

Mimo nagród indywidualnych, które "dostały się" w ręce aktorów, sam film nie zdołał zwyciężyć. Przegrał z hiszpańskim dramatem wojennym "Uśpiony krzyk", który przedstawia życie za czasów dyktatury generała Franco.

Przypomnijmy, że "Różyczka" to polski dramat Jana Kidawy- Błońskiego opowiadający o romansie między znanym pisarzem, a młodszą od niego kobietą.Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.