Facebook Google+ Twitter

BODY/CIAŁO Małgorzaty Szumowskiej w Konkursie Głównym 65. Festiwalu Filmowego Berlinale

Światowa premiera filmu Małgorzaty Szumowskiej "BODY/CIAŁO" będzie miała miejsce na 65. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie. Produkcja powalczy o Złotego Niedźwiedzia w Konkursie Głównym.

Małgorzata Szumowska i Juliette Binoche / Fot. Georges Biard [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia CommonsPolski film w Konkursie Głównym zostanie zaprezentowany wśród takich tytułów jak "45 Years" (reż. Andrew Haigh), "Cinderella" (reż. Kenneth Branagh), "Queen of the Desert" (reż. Werner Herzog), czy "Taxi" (reż. Jafar Panahi).

"BODY/CIAŁO" to rozgrywająca się we współczesnej Polsce opowieść o trójce ludzi - prokuratorze (Janusz Gajos), jego córce (Justyna Suwała) i terapeutce (Maja Ostaszewska) - czytamy na pisf.pl.

Produkcja jest współfinansowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Autorami scenariusza są Małgorzata Szumowska i Michał Englert, który jest jednocześnie autorem zdjęć.

Zobacz także: Dwie polskie produkcje na festiwalu filmowym Sundance. "Punkt wyjścia" i "Obiekt" zakwalifikowały się do konkursu Documentary Short Films

W filmie występują: Janusz Gajos, Justyna Suwała, Maja Ostaszewska, Tomasz Ziętek, Ewa Dałkowska, Adam Woronowicz, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik.

"BODY/CIAŁO" to już drugi film, który pojawił się w Konkursie Głównym festiwalu w Berlinie. W 2013 roku film "W imię..." otrzymał statuetkę Teddy Award.

Festiwal Berlinale odbędzie się w dniach 5 - 15 lutego 2015 roku. Przewodniczącym jury będzie reżyser Darren Aronofsky.

Źródło:Polski Instytut Sztuki Filmowej

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.