Facebook Google+ Twitter

Boeing 787 Dreamliner gotowy do startów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-15 07:37

Po 2 latach opóźnień nowy samolot Boeing 787 Dreamliner jest gotowy do pierwszego lotu. Test maszyny ma się dobyć w Everett w amerykańskim stanie Waszyngton o 19:00 czasu polskiego.

Boeing 787 Dreamliner to średniej wielkości, dwusilnikowy samolot, który będzie mógł zabrać na pokład od 290 do 330 pasażerów. To pierwsza maszyna, w której większość elementów konstrukcyjnych stanowią lekkie tworzywa kompozytowe. Dzięki temu ma on być oszczędniejszy i tańczy w eksploatacji. Boeing 787 został po raz pierwszy zaprezentowany w połowie 2007 roku. Z powodu problemów technicznych jego pierwszy lot wielokrotnie przekładano. Przedstawiciele fabryki twierdzą, że tym razem na przeszkodzie może stanąć tylko pogoda.

Zgodnie z przepisami podczas pierwszego startu Dreamlinera konieczna jest dobra widoczność a na pasie lotniska nie może stać woda. Tymczasem meteorolodzy zapowiadają na dziś opady deszczu. Jeśli dojdzie do próby to nowy samolot będzie krążył w powietrzu przez 5 godzin po czym wyląduje na lotnisku w Seattle.

Kolejne testy będą trwały przez 9 miesięcy. Pierwsze Boeingi 787 mają być dostarczone do odbiorców pod koniec przyszłego roku. Firma Boeing ma już 840 zamówień na Dreamlinera.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.