Facebook Google+ Twitter

Boeing 787 Dreamliner rozpoczął półroczną trasę "Dream Tour"

Boeing 787 Dreamliner lądowaniem na lotnisku w Pekinie, rozpoczął trasę, podczas której zostanie zaprezentowany klientom i partnerom.

Początkowo Dreamliner zaprezentuje się na sześciu lotniskach w Azji, Afryce oraz na Bliskim Wschodzie / Fot. Mariusz Michalak Początkowo Dreamliner zaprezentuje się na sześciu lotniskach w Azji, Afryce oraz na Bliskim Wschodzie. Egzemplarz pierwotnie wykorzystywany był do lotów testowych. Teraz został wyposażony w kabinę pasażerską. W Chinach Dreamliner będzie przebywał od 4 do 11 grudnia. Następnie zostanie zaprezentowany w Addis Abeba w Etiopii i Nairobi w Keni. Trasa zakończy się 19 grudnia w w katarskiej Doha.

"Dreamliner jest samolotem zmieniającym grę w branży lotniczej. Jesteśmy zadowoleni, że będziemy mogli pokazać ten innowacyjny produkt naszym klientom, którzy wkrótce otrzymają własne B787. Ten samolot niesie ze sobą zmianą sposobu latania dlatego chcemy podzielić się nim z całym światem" - zaznacza Ray Conner, wiceprezes Boeinga ds. sprzedaży w rozmowie z portalem Pasażer.com

Zobacz także: Galeria zdjęć z prezentacji Boeinga 787 Dreamliner na warszawskim lotnisku OkęcieKolejne wizyty będą podawane do publicznej wiadomości, na miesiąc przed lądowaniem na danym lotnisku. "Dream Tour" ma potrwać do końca kwietnia przyszłego roku. Każda taka wizyta będzie okazją do zwiedzania wnętrza samolotu i porozmawiania z pilotami i przedstawicielami Boeinga.  / Fot. Mariusz Michalak

Boeing 787 Dreamliner będzie spalał znacznie mniej paliwa. Jego konstrukcja zrobiona jest z włókna węglowego, co czyni go znacznie lżejszym. Ma też emitować mniej hałasu. Na pokład zabierze od 210 do 330 pasażerów, których będzie mógł przetransportować na odległość ponad 15,5 tys. km.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Piękny samolot, tylko coś mu się podwozie zacięło podczas lotu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.