Facebook Google+ Twitter

Boeing 787 Dreamliner zostanie zaprezentowany na lotnisku Chopina

Pod koniec czerwca na warszawskim lotnisku Chopina zostanie zaprezentowany Boeing 787 Dreamliner. Na stałe samolot ten w barwach LOT-u pojawi się wiosną przyszłego roku.

 / Fot. User:Husky, Creative Commons 3.0 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Boeing787_model_dreamliner-1.png Warszawskie lotnisko Chopina będzie pierwszym lotniskiem cywilnym w Europie, na którym wyląduje Boeing 787 Dreamliner. Do Polski przyleci 24 czerwca z Air Show pod Paryżem - podaje TVN Warszawa.

To nie lada gratka dla spoterów. Za rok taki samolot na lotnisku Chopina w Warszawie będzie normą. Pierwszy z pięciu egzemplarzy zostanie dostarczony w kwietniu 2012 roku.

PREMIERA DREAMLINERA OPÓŹNIONA

Prezes PLL LOT Marcin Piróg, dopytywany o pierwszą trasę Dreamlinera w barwach LOT-u, zaznacza, że może to być jedna z tras, na których przewoźnik lata lub jedno z nowych połączeń do Azji. W przyszłym roku przewoźnik zamierza uruchomić połączenia na trasie z Warszawy do Pekinu i Tokio.

Boeing 787 Dreamliner będzie spalał znacznie mniej paliwa. Jego konstrukcja zrobiona jest z włókna węglowego, co czyni go znacznie lżejszym. Ma też emitować mniej hałasu. Na pokład zabierze od 210 do 330 pasażerów, których będzie mógł przetransportować na odległość ponad 15,5 tys. km.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Dwa czy trzy lata temu mieliśmy o nim wykład. Pozostał mi z tego plakat.
Wybieram się na przylot.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Witam Romanie - tak podzielam Twoje zdanie, ale przyznasz iż maszyna niesamowita.
Pozdrawiam Bogdan

Komentarz został ukrytyrozwiń
Oświecony
  • Oświecony
  • 08.06.2011 06:40

Ja to bym przeniósł Polskę do ameryki. Może bez wiz do USA by można było wyjeżdżać. Skoro tak zakochali się w produktach made in USA.

Komentarz został ukrytyrozwiń
medalik
  • medalik
  • 07.06.2011 23:54

myslalem, ze lukne na fotke nowego Boeing-a a tu zonk :o) mamy Jumbo Jeta - marny żart Panie redaktorze

Komentarz został ukrytyrozwiń
ww
  • ww
  • 07.06.2011 22:46

Do AUTORA: Kolega ręce opadają jak widzę takie głupoty. Wykaż się chociaż minimum rzetelności i nie wklejaj zdjęcia 747 do artykułu na temat 787!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Warszawskie lotnisko Chopina - tak pisze autor kilkakrotnie. W Warszawie nie ma takiego lotniska. Istnieją dwa lotniska z betonowymi pasami. EPWA tj Warszawa Okęcie i EPBC - Warszawa Babice. Tak jest zapisane w dokumentach lotniczych polskim AIP i międzynarodowym Jeppesen. To że Porty Lotnicze nazwały sobie jakoś budynek to ich sprawa. Proszę zajrzeć tu http://www.ivao.aero/db/ss/airport.asp?Id=EPWA

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe czy LOT przeytrwa do tego czasu.
To już chyba ponad 3 letnie opóźnienie w dostawie tego samolotu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.