Facebook Google+ Twitter

Boeing wyśle multimilionerów w kosmos

Amerykański koncern lotniczy i kosmiczny Boeing, podpisał umowę z firmą Space Adventures Ltd. zajmującą się turystyką kosmiczną.

Zawarte porozumienie dotyczy budowy specjalnej kapsuły, w której to z końcem 2015 r., 7 pasażerów (czterech członków załogi i trzech turystów) będzie mogło odbyć lot w przestrzeń kosmiczną.

Space Adventures zorganizowała już siedem takich lotów. Na pokładzie znaleźli się Denis Tito, Mark Shuttleworth, Gregory Olesn, Anousheh Ansami, Charles Simonyi, Richard Garriott oraz Guy Laliberte. Turyści zapłacili niemałą sumę za spełnienie swoich marzeń, koszt podróży kształtował się wówczas w granicach 20-40 milionów dolarów. Prezes Space Adventures, Eric Andersen, zapowiada jednak, że z czasem cena kosmicznych lotów się obniży.

Projekt zyskał poparcie administracji prezydenta Baracka Obamy. Inwestowanie w prywatne koncerny, takie jak Boeing, przyniesie bowiem korzyści na przyszłość. Pojazdy kosmiczne tworzone przez Boeing'a mogłyby w przyszłości posłużyć także NASA do przewożenia załóg na orbitalną stację kosmiczną informuje portal interia.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Taka turystyka napędzi biznes w USA. Znudzonych, obrzydliwie bogatych turystów z pewnością nie zabraknie.

Zresztą chyba każdy chciałby ujrzeć Ziemię z przestrzeni kosmicznej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.