Facebook Google+ Twitter

Bóg astronautą? Czyli post rock w bardzo ciekawym wydaniu

Już w ten weekend na dwóch koncertach w Polsce wystąpi irlandzki zespół o kontrowersyjnej nazwie - God Is An Astronaut!

God Is an Astronaut to projekt trzech nietuzinkowych muzyków, marzec 2010 / Fot. God Is An Astronaut zapoczątkowany w 2002 roku w hrabstwie Wicklow (Irlandia). Pomysłodawcy to wokalista Torsten Kinsella, basista Niels Kinsella i Lloyd Hanney grający na perkusji. Media muzyczne, jak można w niejednym miejscu przeczytać, mówią o ich projekcie "jeden z ciekawszych zespołów post-rockowych w ostatnim czasie". Ja dodam, iż ich dźwięki w dużym uproszczeniu można określić jako coś około post-rockowego ambientu, pomiędzy Mogwai, Tortoise (choć nie aż tak jazzowo) i Slowdive. Jest to z pewnością przyjemna, lekko hipnotyzująca, czasem zatopiona w smutku, innym razem pełna jakiejś ogromnej, niewytłumaczalnej energii, muzyka.

Pierwszą realizacją pomysłowości muzyków był debiutancki album "The End of the Beginning" wydany w 2002 roku. Kolejne wydawnictwa to: "All Is Violent, All Is Bright" z 2005r., "Far from Refuge" z 2008r., i rok później "God Is An Astronaut". Zespół wydał też kilka singli i EP’ke zatytułowaną "A Moment of Stillness".

Czego możemy spodziewać się po nadchodzących koncertach? Posłuchaj fragmentu twórczości zespołu:


Torsten Kinsella - vocal, gitara, klawisze
Niels Kinsella - bas, gitara
Lloyd Hanney - perkusja, syntezatory

Zespół zagra dwa koncerty w Polsce.
Występy będą promować najnowszą płytę grupy "Age of the Fifth Sun", której jak czytamy na oficjalnej stronie zespołu, możemy się spodziewać właśnie w maju. W roli suportów wystąpią Junius oraz Butterfly Explosion.

Pierwszych swoimi dźwiękami "zahipnotyzują" poznańskich słuchaczy,Premiera "Age of the Fifth Sun", najprawdopodobniej już w tym miesiącu. / Fot. Materiały promocyjne już w sobotę 15 maja w jazzowym klubie Blue Note, a dzień później tj. 16-stego wystąpią w Krakowie, w klubie Kwadrat.

Bilety: w przedsprzedaży 40zł/ dzień koncertu 55zł.


Źródła:
Oficjalna strona God Is An Astronaut
Zapowiadana nowa płyta
koncert.net.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Podoba mi się nazwa zespołu. Poza tym chętnie zapoznam się z ich twórczością.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"All Is Violent, All Is Bright" , "Far from Refuge" - to lubię a i muzyka całkiem fajna.
Wydaje mi się, że chłopaki mają też inne talenty , które są inspiracją w ich twórczości muzycznej .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nigdy wcześniej ich nie słyszałem (no może kiedyś obiło mi się gdzieś o uszy) ale po przeczytaniu tego materiału i wysłuchaniu zamieszczonego kawałka, wielce mnie to zainteresowało. Szczególnie żywa gitara i wyraźnie słyszana perkusja. To wielka sztuka połączyć żywe instrumenty z syntezatorami, szczególnie na koncercie. Przede wszystkim, harmonia i dużo spokoju przemawia z tego fragmentu. Choć czasem obrazy z klipu o tym nie świadczą. Jednym słowem zainteresowałaś mnie "God Is An Astronaut" a to wiele. Bo o to przecież chodzi, aby tak pisać i przedstawić żeby zainteresować innych. Brawo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.