Facebook Google+ Twitter

"Bóg, kasa i rock'n'roll" czyli religia kontra popkultura

Jaka jest różnica między Bogiem a idolem? Czy jeśli kosmici istnieją, pójdą po śmierci do nieba? Jakie profity przynosi noszenie habitu? O tym i wielu innych, ciekawych kwestiach piszą Prokop i Hołownia.

 / Fot. Okładka książki "Bóg, kasa i rock'n'roll"Do księgarń trafiła nowa, interesująca pozycja. Owoc licznych rozmów Szymona Hołowni i Marcina Prokopa, konfrontacja dwóch zupełnie odmiennych poglądów na religię, Boga, kulturę. Spór o to, co ważne. W dobrym stylu.

"Ta rozmowa to dla mnie bardzo ciekawe doświadczenie. Mamy jakiś wspólny mianownik, a jednocześnie to, co chwilami do mnie mówisz wydaje mi się tak odległe, że nie potrafię się postawić w tej roli. Mogę więc tylko trącać cię patykiem jak owada w terrarium, żeby zobaczyć, jak dziwnie chodzisz", mówi w "Bóg, kasa i rock'n'roll" Marcin Prokop.

Religia kontra popkultura. To nie walka na słowa, ale dojrzała rozmowa intelektualistów, którzy są ekspertami w swoich dziedzinach. Miejscami zgrzyta, miejscami czuć wyraźnie rozbieżność tych dwu światopoglądów, ale nie brakuje przy tym humoru, żartów w dobrze znanym stylu prowadzących "Mam talent". To rozmowa przyjaciół, którzy opowiadają sobie o swoich światach, mimo, że te różnią się od siebie diametralnie.

Dysputa o tym, jak bardzo się od siebie różnimy. I jak bardzo, ze względu na te różnice właśnie, potrzebny jest dialog.

Rozmowę Hołowni i Prokopa czyta się świetnie, choć przyznać trzeba, że momentami tematy są "przegadane", nużą. Zbyt dużo teorii i przechwalania się wiedzą. Choć z drugiej strony - obaj panowie mają w tej książce wiele do powiedzenia, nie mówią od rzeczy, są merytorycznie przygotowani do dyskusji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

liv
  • liv
  • 22.11.2011 00:17

"Benedykt jest spoko" to chyba moje ulubione zdanie jest z tej książki:) Podobało mi się też bardzo to, że żaden z rozmówców "nie wygrywa", książka ta nie ma na celu przekonanie to jednego punktu widzenia, ale przedstawienie dwóch - a może nawet więcej - stanowisk, z których każdy ma swoje słuszne argumenty. Poza tym, i przede wszystkim, rozmowę Prokopa i Hołowni czyta się bardzo dobrze dzięki ich malowniczym metaforom i porówaniom. I choć temat jest poważny, można się nie raz uśmiechnąć.

Komentarz został ukrytyrozwiń
emflo
  • emflo
  • 20.11.2011 12:34

bardzo dobra recenzja!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zofia
  • Zofia
  • 20.11.2011 12:15

ta recenzja mnie zachęciła do przeczytania książki,pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.