Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21272 miejsce

"Bóg nigdy nie mruga" - 50 lekcji na trudne chwile w życiu

"Bóg nigdy nie mruga" Reginy Brett to zbiór 50 felietonów, czyli lekcji na najtrudniejsze chwile w życiu. Autorka daje wskazówki, jak żyć, by być szczęśliwym.

okładka / Fot. InsignisNie jestem fanką poradników, które mówią mi, jak mam żyć i co w sobie zmienić. Zwykle są w nich zawarte prawdy oczywiste, powtarzane na okrągło, które po prostu mnie już nużą. Jednak książka Reginy Brett jest czymś zupełnie innym, choć też pomaga zmienić swoje nastawienie do świata.

"Bóg nigdy nie mruga" to 50 lekcji na trudniejsze chwile w życiu - w formie felietonów. Lekcje mają ciekawe tytuły m.in. - "Nie traktuj siebie tak poważnie. Nikt poza tobą tego nie robi", "Płacz w towarzystwie przynosi większą ulgę niż płacz w samotności", "Życie nie jest przewiązane kokardą, ale i tak jest wspaniałym prezentem". Jak widać, każdy felieton dotyczy innego problemu.

Skąd pomysł na taką książkę? Autorka nie miała łatwego życia. w Wieku 16 lat miała skłonności do alkoholu, w wieku 21 lat została samotną matką i przerwała naukę, dopiero w wieku 30 lat skończyła studia. Przez 18 lat była samotną matką, dopiero w wieku 40 lat wyszła za mąż. Rok później dowiedziała się, że ma raka piersi, ale walczyła z chorobą. Jak wspomina: W dniu czterdziestych piątych urodzin leżałam w łóżku, myśląc o tym wszystkim, czego nauczyło mnie życie. Przepełniona refleksjami, nie mogłam już dłużej pomieścić ich w sobie. Długopis sam przelał moje myśli na papier. Przepisałam wszystko na komputerze i zamieniłam w cykl felietonów o 45 lekcjach, które dostałam od życia. (...) Kiedy skończyłam pięćdziesiąt lat, dopisałam pięć nowych lekcji, a magazyn wznowił publikację moich felietonów.

Regina wiele przeszła w życiu ale potrafiła wyciągnąć z tego lekcje. Dlatego wie, o czym pisze. Nie jest kolejną panią psycholog w teorii, lecz ma duże doświadczenie. Pewnie dlatego jej felietony poruszyły cały kraj, a nawet wyznawców różnych religii. Mimo że w niektórych lekcjach piszę o Bogu, czytelnicy odnaleźli w nich prawdy uniwersalne. Jak choćby takie: Życie naprawdę jest dobre. Podaj dalej. Co ważne, Regina nie wstydzi się tego, że jest katoliczką, jednak nie moralizuje. Ale czasem podaje jakiś cytat z Biblii czy fragment modlitwy. Przypomina także o sile psalmów i prostych sentencji.

Warto wspomnieć, że tytuł książki pochodzi z jednej z lekcji - "Wszystko może zmienić się zanim zdążyć mrugnąć. Ale nie martw się, Bóg nigdy nie mruga". Dlatego Bóg widzi wszechświat w sposób niedostępny. Widzi go w pełni. Natomiast my widzimy go w sposób fragmentaryczny.

Zainteresowała mnie Lekcja 14 - "Jeśli musisz utrzymywać związek w tajemnicy, nie powinieneś w nim być". Podstawowe zasady związku to cztery sprawy, których pierwsze litery układają się w słowo STOP - Sekret, Trauma, Odskocznia i Pustka. Brett podaję także własną listę wytycznych: Trzymaj się z daleka od niedostępnych mężczyzn; Żadnych tajemnic; Żadnych nałogowców; Bądź sobą; Powiedz światu, czego szukasz w partnerze; Nie zwracaj uwagi na opakowanie; Stwórz lepszą wersję siebie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Doskonała recenzja zapowiada interesującą książkę, postaram się przeczytać mimo, że mam swoje lekcje zaliczone.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Bóg nigdy nie mruga" - zapewne sam Bóg obwieścił to pani Brett w objawieniu jakimś. Mrugnąwszy ;)


"Żadnych tajemnic; Żadnych nałogowców"

Uprzejmie zwracam uwagę, że "żaden nałogowiec" - to antynałogowy nałogowiec. ;)


Jakby tak mężczyzna miał powiedzieć o kobiecie: "bez żadnych nałogów", to do końca życia byłby sam ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Coś dla mnie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety. jak dla mnie to już za późno na takie lekcje. Ale książka a szczególnie doskonała recenzja zapowiada doskonałą lekturę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.