Facebook Google+ Twitter

Bóg surfuje w internecie!

GodTube i MyChurch.org to chrześcijańskie odpowiedniki YouTube i MySpace. Oglądalność tych serwisów w ostatnich tygodniach bije rekordy.

Serwis godtube.com podczas odtwarzania jednego z filmów. / Fot. www.godtube.comPortal GodTube każdego miesiąca odwiedza kilka milionów osób. Według portalu comScore jest to najszybciej rozwijający się amerykański serwis w sierpniu. Podobnie sprawy się mają w przypadku wspomnianego portalu społeczności MyChurch.org.

GodTube, jak wskazuje nazwa, został stworzony na wzór popularnego serwisu video – YouTube. Użytkownicy umieścili w nim juz ponad 800 tysięcy godzin materiałów video. Tylko w sierpniu serwis ten odwiedziły 3 miliony ludzi, każdego dnia rejestrują się tam dziesiątki użytkowników.

Zarówno GodTube, jak i MyChurch są skierowane do chrześcijan poszukujących wiary w internecie. Oba portale są pozbawione treści pornograficznych, erotycznych, zawierających przemoc i agresję. Każdy materiał przed publikacją jest wnikliwie sprawdzany przez moderatorów serwisu. Moją korzystać z nich zarówno dzieci jak i dorośli.

Powstawanie tego typu portali jest odpowiedzią na zapotrzebowanie na nowe formy docierania do wyznawców kościołów chrześcijańskich. Za główny cel obrano przeciągnięcie młodych ludzi do kościoła. Tylko w Stanach Zjednoczonych w celach religijnych z internetu korzysta ponad 82 miliony ludzi. Jak donosi MyChurch w 10 tysiącach amerykańskich kościołów zanotowano zwiększenie się grupy wiernych dzięki powstaniu serwisu społecznościowego.

W Polsce wciąż królują tradycyjne metody przybliżania ludzi do wiary. Kapłani wciąż bywają niereformowalni i sztywno trzymają się skostniałych koncepcji utrzymywania przy sobie wiernych. Tymczasem ludzie wciąż są spragnieni kontaktowego, otwartego kościoła. Być może zaczerpnięcie któregoś z amerykańskich pomysłów mogłoby stać się kamieniem milowym w trudnym procesie przyciągania do siebie szczególnie ludzi młodych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

+
sam chyba bym się nigdy o tym nie dowiedział

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ Nie miałam o tym pojęcia...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ Świetny artykuł który, ukazuje nową formę ewangelizacji. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.