Facebook Google+ Twitter

"Bóg zapłać" - rozdział państwa od Kościoła? Nowy spot Palikota

Lider "Ruchu Palikota" zaprezentował w niedzielę, 2 października, najnowszy spot swojej partii. Fabuła jest prosta: z jednej strony - biedne dzieci, z drugiej - opasły ksiądz.

Dwoje dzieci siedzi na trzepaku, zastanawiając się jak zdobyć pieniądze na jedzenie. Jedno z nich - chłopiec - wpada na pomysł, że zarobi parę złotych, myjąc samochody stojące na światłach - od tego zaczyna się najnowszy klip Janusza Palikota.



Co dalej? Dzieci idą na najbliższe skrzyżowanie, na którym zatrzymuje się luksusowe BMW. W samochodzie, na tylnym siedzeniu, siedzi osoba duchowna. Ksiądz rozmawia przez telefon z niejakim Tadeuszem (czyżby chodziło o Tadeusza Rydzyka?) o sumie "10 mln" złotych.

Bohaterzy klipu czyszczą przednie reflektory samochodu duchownego, po czym podchodzą do tylnego okna, aby prosić księdza o zapłatę. Kleryk wyjmuje pokaźny plik stuzłotowych banknotów. Przebiera je chwile palcami i znajduje w nich obrazek przedstawiający Maryję Pannę. Wręcza go dzieciom ze słowami "Bóg zapłać".

Janusz Palikot kolejnym klipem udowadnia, że jego Ruch chce walczyć o wolną światopoglądowo Polskę. Czy rozdział Kościoła od państwa się uda?


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (37):

Sortuj komentarze:

jota bem
  • jota bem
  • 07.10.2011 17:35

Ciekawe gdzie rodzice tych dzieci... rozpracowują żołądkową, albo musujące wino made in palikot, i czekają na legalizacje marihuany

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 05.10.2011 09:54

kościoły zamienić na domy dziecka,szpitale a klechów zagonić do pracy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
zx
  • zx
  • 05.10.2011 00:08

ćpa? POligłup?
WYNIKI WYBORÓW: PIS-52%, PO-18%, PSL-5,0%, SLD-4,5%, PNJ-0,5% , POligłup -0,3%.- J.KACZYŃSKI PREMIEREM. Dziwi TOTALNA NAGONKA : premiera , PO ,SLD,..., pseudo-mediów na J.KACZYŃSKIEGO i 10 ml. wyborców PIS-u oraz ciągłe WYCHWALANIE i tolerowanie NIERUBSTWA RZĄDU(PO ,PSL). Młodzi i starsi pytają-czy dalej będą? :dzielić i opluwać POLAKÓW? ,dawać tylko STOŁKI KOLESIOM(mimo braku kwalifikacji) podejmować decyzje WYWRACAJĄCE wszystko do GÓRY NOGAMI?, totalnie POWIĘKSZAĆ DŁUG POLSKI, OKRADAĆ przyszłych emerytów z OFE,...,wyrażać: PYCHĘ,INSYNUACJE,CHAMSKIEOPLUWANIE,CYNIZM,LEKCEWAŻENIE,DESTRUKCJE,AGRESJĘ,HI POKRYZJĘ , BŁAZENADĘ ,MATACZENIE, PLOTKI, KŁAMSTWA,...w stosunku do większości społeczeństwa- ciągle jedynie grożą :wojną, polityczną ZEMSTĄ, ... - Nie głosujmy na nich-tylko na J.KACZYŃSKIEGO i PIS ,aby SAMODZIELNIE MOGLI RZĄDZIĆ przez 4 lata i ODPOWIADAĆ przed SPOŁECZEŃSTWEM za SWOJE RZĄDZENIE (SAMODZIELNE) . PO PROWADZĄ POLSKĘ DO WIĘKSZEJ ZAGŁADY NIŻ GRECJA,eksmituje na bruk. Czy OSTATNIA ustawa miała zamknąć usta dziennikarzom, aby nie pytali prezydenta o UZASADNIENIE sądu w sprawie OFE?(ZAMACH NA SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE-premiera czy prezydenta? -niezgodne z konstytucją?). Boją się PRAWDY prof. GILOWSKIEJ w DEBACIE EKSPERCKIEJ(akademickiej jest zgodne z prawem)-chcą jej ZAMKNĄĆ USTA o PRAWDZIWYM ZADŁUŻENIU POLSKI poprzez szantaż? Krasnodębski pisze, że Donald Tusk w dziedzinie mijania się z prawdą jest rekordzistą świata. POTRZEBNA KOMISJA MIĘDZYNARODOWA DO WYJAŚNIENIA TRAGEDI SMOLEŃSKIEJ. PObolszewia?:-KŁAMSTWA nie tylko premiera,tyran, ćpają?,piją,partia KOLESI,nie obchodzą ich ludzie, nie dbają o dobro POLSKI,chcą utrzymać władzę za wszeką cenę dla WŁASNYCH KORZYŚCI,cynicy, prowincjonalna pierdoła,prostytułują się,furiatka, histeryczka, ...-to tylko 1% PRAWDY o PO,a gdzie reszta 95%? wg POliglupa,...- ale to nie ciekawi to media?- Palikot USTALAŁEM z Tuskiem atak na KACZYŃKIEGO ...
Amerykanie o Kaczyńskim: "wybitny intelekt o twardych poglądach".



.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Faja
  • Faja
  • 04.10.2011 23:11

Jeśli chcemy żeby Polska była wreszcie naprawdę świecka,demokratyczna i wolna od dyktatury czarnej zboczonej mafii watykańskiej i żebyśmy byli spokojni o nasze niewinne i nieletnie dzieci.To głosujmy na ludzi z partii Palikota bo tylko oni nie będą włazić biskupom w zadki. I skończy się klechom bezkarność do której się tak przyzwyczaili i wściekle atakują Janusza Palikota.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Szach mat
  • Szach mat
  • 04.10.2011 22:34

Jan to ty 30 lat żyłeś w ZSRR ?
Współczuje!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan z Imielina
  • Jan z Imielina
  • 04.10.2011 22:14

Rozdział Państwa i Kościoła jest faktem. Ja już żyłem w Państwie ateistycznym przez pierwsze 30 lat mojego życia i mam nadzieję, że już nigdy nie będę musiał.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Szach mat
  • Szach mat
  • 04.10.2011 21:23

To pan prezydent Kwaśniewski wepchnął polaków z deszczu pod rynnę, podpisując zniewalający KONKORDAT z watykańską mafią ! I jak się teraz czuje sprzedajna lewica ?
Teraz czarna mafia z białą obrożą pluje na Polskę w parlamencie europejskim, przykład ; Redemptorysta T.Rydzyk.
W Świebodzinie zbudowali monstrualną skarbonkę największą na świecie i wmawiają że Chrystus prawdziwy?
Adolf Hitler też miał manię monstrualnych budowli i mam nadzieje że oni skończą tak samo jak Adolf.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Faja
  • Faja
  • 04.10.2011 19:50

Jan Zwolennik jeśli chcesz się dowiedzieć ile nas wszystkich uczciwych polaków kosztuje ta pazerna i zboczona czarna mafia watykańska to czytaj~~ Fakty i mity~z tej gazety dowiesz się całej prawdy o Watykanie i ile na konkordacie POLSKA co roku traci(od 5 do 7 miliardów rocznie)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Zwolennik
  • Jan Zwolennik
  • 04.10.2011 19:27

Jedynie Palikot ma odwagę przed wyborami poruszyć sprawę kościoła,tylko rozpoczął niezgrabnie.Nie trzeba likwidować krzyży tam gdzie one już są.Jest bardzo prosta droga: -zlikwidować dotacje budżetowe na kościół poprzez zmianę Konkordatu.Nauczanie religii jest potrzebne ale wszystkich istniejących na świecie.Panie Palikot/jest pan z wykształcenia filozofem /podaj wyborcom przykłady: państwo polskie daje z budżetu,tzn.nasze wspólne pieniądze x mld zł.na kościół a gdyby nie dało to mogłoby kwoty te przeznaczyć na:stworzenie większej ilości miejsc pracy,podniesienie emerytur i rent,pomoc dla niepełnosprawnych,w budownictwie mieszkaniowym dla młodych małżeństw itp,itd.Ludzie/wyborcy/nie odejdą od kościoła,niech chodzą,niech dają ile chcą z tego kościół się bardzo nie wzbogaci.Jacy są duchowni Rzymsko-katoliccy wszyscy dobrze wiemy,widzimy to na co dzień i nic tu nie zmienimy.Byli zawsze pazerni.Brak dotacji budżetowe /przy ich chciwości/doprowadzi do podwyższenia - co łaska a tym samym zmniejszenie ilości wiernych nie mających takich kwot np.za ślub!Wszyscy mianowani oficerowie i generałowie KAPELANI powinni dostawać pieniądze ZA STOPIEN wojskowy tylko w czasie pełnienia tej służby,nawiasem mówiąc stanowisko KAPELANA to już przeżytek,gdyż wojsko jest zawodowe a to znaczy,że kto chce może iść do kościoła kiedy chce i ile razy chce bez przepustki.Kapelan to dobry w czasie wojny.P.Palikot przypomnij wyborcom ile kosztują wydatki państwa na dopłaty do budowli sakralnych.Trzeba poprawić zapis,że nie wystarczy założyć w kąciku bibliotekę i już istnieje obowiązek dopłaty do świątyni np.Opatrzności Bożej.Kościół w Polsce istnieje już ponad 1000 lat a ludziom nigdy nie powodziło sie nad wyraz dobrze.Jeżeli ktoś chce szerzyć swoje poglądy /chrześcijańskie/musi korzystać ze swoich funduszy,nawet kandydat na posła.Watykan jest monarchią absolutną z ustrojem teokratycznym powinien /wysyłając swoich emisariuszy do innych krajów/opłacać ich działalność.Te historyczne unormowania już dawno powinny działać.Nie mogą ponosić kosztów ludzie nie mający nic wspólnego z ich misją.P.Palikot będę głosował na Pana /jak tysiące innych wyborców/,choć do tej pory głosowałem zawsze na "Lewicę",ale zaprzestań Pan walki z przedstawicielami obcego państwa dyktatorskiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Weronika
  • Weronika
  • 04.10.2011 17:30

Niewygłodniałym dzieciom zachciało się UROZMAICIĆ DIETĘ DOBRAMI LUKSUSOWYMI. Organizują więc ROZBÓJNICZE WYMUSZENIE znane przez wielu miejskich kierowców. Ofiarą jest duchowny przewożący kościelne pieniądze. Jednak ksiądz pieniędzy na rozbójników nie wydaje bo i po co? Następnie obraca ten zły czyn w coś dobrego, zamiast pieniędzy ofiarując dzieciom obrazek z jakowąś modlitwą, która dzieciom przyda się bardziej, niż jakieś psujące zęby i przeziębiające gardło lody, czy też niezdrowe frytki.