Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19192 miejsce

Bogata Polska!!! Czy to Mozliwe?? Projekt 3x15!!! PRZECZYTAJ

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2015-04-24 14:32

3X15 = 3XTAK JASNOŚĆ RÓWNOŚĆ SPRAWIEDLIWOŚĆ PRZEDMOWA WYOBRAZIŁEM SOBIE , ŻE POLSKA STAJE SIĘ NAJBOGATSZYM KRAJEM EUROPY – A POLACY NAJSZCZĘŚLIWSZYM NARODEM EUROPY.

W TYM CELU OPRACOWAŁEM PROGRAM KTÓRY WYCHODZI NA PRZECIW ZMIANOM KTÓRE TRZEBA DOKONAĆ ABY STAŁO SIĘ TO REALNE . PROGRAM 3X15 NIE JEST NASTAWIONY TYLKO NA POWSZECHNE UTYSKIWANIE I KRYTYKĘ , NIE OGRANICZA SIĘ TYLKO DO POKAZYWANIA TEGO CO JEST ZŁE , ALE TEŻ WSKAZUJE DROGĘ WYJŚCIA Z KRYZYSU EKONOMICZNEGO.Program 3X15 jest programem opracowanym i przemyślanym już w latach 90-tych. Udało mi się w tamtym czasie zainteresować jego głównymi założeniami niektórych polityków w Polsce . Platforma Obywatelska przejmując władzę w Polsce nosiła się z zamiarem wprowadzenia w życie tego programu. Niestety po objęciu władzy Pani Zyta Gilowska zmieniła barwy polityczne i front i wszystko zostało po staremu. Obecnie nastał dobry czas aby ponownie odświeżyć i przypomnieć główne założenia programu 3X15. Programu który jest dla nas koniecznością . Jest dobry bo opiera się na trzech prostych zasadach „ JASNOŚĆ ,RÓWNOŚĆ , SPRAWIEDLIWOŚĆ ‘’ cała reszta jest tylko pochodną tych zasad. Chcemy czy nie zostanie on prędzej czy późnij wprowadzony w życie. Nie da się uciec od rzeczywistości, do której obecny system nie pasuje. Głosy o zmianie obecnego systemu słychać już wszędzie. Zmiana systemu jest już tylko kwestią czasu. Na pewno znajdą się politycy którzy zrozumieją potrzebę zmian , i spojrzą na ten nowy kierunek jak na drogowskaz ku lepszej bogatszej przyszłości . Im szybciej wprowadzimy program w życie tym mniej ofiar pochłonie obecny system. Politykowi który podchwyci temat i wypromuje ten prosty program wróżę 80% poparcia społecznego.
OTO PROGRAM KTÓRY POWINIEN TEN STAN NAPRAWIĆ

ODWILŻ GOSPODARCZA

Jestem byłym górnikiem , obecnie przedsiębiorcą . Moim zdaniem tak do końca nikt sobie nie zadał trudu aby zgłębić zagadnienie i odpowiedzieć na pytanie - dlaczego Polska gospodarka pada . Bo w tym wszystkim nie chodzi tylko o górników ale także o szewców , restauratorów , hutników ...i tysiące innych branż .Wszyscy cienko przędą wiążąc ledwo koniec z końcem ...Co tak naprawdę jest przyczyną takiego stanu rzeczy ? Otóż nasz kochany SYSTEM PODATKOWY .. . To w czym żyjemy, pracujemy, robimy zakupy, TO POLSKA i jej niszczycielski system podatkowy ....Tak tak ,żadne dotacje unijne nam nie pomogą jeśli sami nie zamienimy tej niszczycielskiej siły w siłę budującą . Dzieci już powyjeżdżały , starsi też uciekają z tego kraju , rozbite małżeństwa ,rodziny .Ludzie zamiast papierosów kręcą jakieś cygara , zamiast wódki piją jakąś F-16 zamiast zupy jedzą jakieś ku-ksu . Brak środków do wykupu podstawowych leków refundowanych przez państwo. Brak środków na opłacenie czynszu , prądu ,gazu . Ciągniemy tą kołderkę raz w jedną stronę , raz w drugą zawsze jest za krótka , zawsze gdzieś braknie . Jak długo mamy to tolerować ? Zastanawiamy się DLACZEGO TAK SIĘ DZIEJE ? Odpowiedź jest prosta ...ktoś stworzył potwora , ktoś inny go przyjął .. i potwór nas pożera . Tworząc potwora opierano się na matematyce i jak udowadnia życie przeliczono się .....NIE można wymagać 1,50 zł jeśli zarabiamy 1 zł .... Musi to dotrzeć do ekip rządzących ,że czas na zmiany ...i to na stanowcze zmiany a nie tylko kosmetyczne .....Nie jeden raz już następowała zmiana systemu podatkowego .. i musi nastąpić już teraz z tą różnicą ,że teraz nie będziemy dokładać nowych podatków lecz je likwidować tak aby UPROŚCIĆ SYSTEM .Musimy zrobić w naszym systemie wielkie sprzątanie . Wyczyścić całą tablicę do czysta i od nowa poukładać ZUS -y i podatki ....URAWNIŁOWKA ......JASNE PROSTE ZASADY GRY RYNKOWEJ ......RÓWNE I SPRAWIEDLIWE DLA WSZYSTKICH .....
PROJEKT 3X 15 JEST TAKIM ROZWIĄZANIEM

15 %VAT

15 % ZUS i KRUS

15 % PODATKU LINIOWEGO

WSZYSTKO INNE WON DO KOSZA
Zaśmiecone podatki ukryte gdzieś w cenie są nam niepotrzebne , nam czyli Państwu i jego Obywatelom .
Powinniśmy dążyć do przejrzystości , jasnych ,sprawiedliwych zasad gry rynkowej dla wszystkich .
Bez ulg i wyjątków - wszyscy poddani tym samym regułom nawet podmioty zagraniczne .
Bez ingerencji Państwa w życie gospodarcze ,oraz z ograniczeniem państwa do nadopiekuńczości . Pomoc społeczna ograniczona do niezbędnego minimum .
Prędzej czy później rynek sam wygeneruje popyt i podaż . Przy takich podatkach same potworzą się miejsca pracy . Wszystko się zmieni jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki . Gospodarka zacznie się rozwijać i budować na nowo ,wszystko stanie się DOCHODOWE I OPŁACALNE powrócą dzieci i fachowcy z za granicy . Jeśli ktoś powie ,że z powodu podniesienia VAT -u z 8 % na 15 % zdrożeje żywność , to się grubo myli . 10 groszy na kilogramie ziemniaków nikt tak bardzo nie odczuje i zostanie to szybko zrekompensowane oszczędnościami jakie każda rodzina zachowa w kieszeni z powodu obniżenia VAT -u z 23 % na 15% . Oszczędności będą sięgać od 300 - 500 zł z powodu tańszego czynszu , prądu , gazu , paliwa i innych składowych codziennego życia . W firmach te oszczędności będą jeszcze większe . Mam nadzieję ,że znajdą się dobrzy ludzie i pomogą z tym pomysłem dotrzeć do ekip rządzących , że rozgorzeje ogólnonarodowa dyskusja na ten temat , i że wreszcie doczekamy się upragnionej wiosennej odwilży gospodarczej ,pod hasłem " BOGATY OBYWATEL - TO BOGATE PAŃSTWO "
15%VAT
Obecnie mamy do czynienia z kilkoma stawkami VAT-u w Polsce . Niezrozumiałe jest to z punktu widzenia przedsiębiorcy jak również Urzędy Skarbowe mają z tym ogromny kłopot . Samo traktowanie obywateli na równych i równiejszych wobec prawa nie świadczy dobrze o systemie . Czym zasłużył sobie Kowalski ,że może się rozliczać 8% stawką , Nowak jest zupełnie zwolniony , Grabowski natomiast musi płacić 23% . Dlaczego jedne ubranka dziecięce są na stawce 8% inne na 23% . Zawiłości VAT-u jest wiele . Niestety ten właśnie podatek odpowiada najbardziej za kryzys w kraju . Ten podatek OKRADA SWOICH OBYWATELI wszystkich i bez wyjątku . Widziałem nawet takie hasło na murze grafficiarze wymalowali "BO VAT NAS OKRADA " . Szczera prawda szczera i smutna zarazem ,gdyż nie może to dotrzeć do polityków odpowiedzialnych za finanse państwa . W umysłach wielu ludzi jest zakorzenione ,że tak musi być . A przecież kiedyś w Polsce nie było VAT-u i też ludzie żyli - mało tego , panował dobrobyt i nikt nie korzystał z opieki społecznej .
VAT jest podatkiem zbędnym ....niszczącym ludzką inicjatywę , okradającym ludzi ,wszystkich obywateli , drenującym kieszenie zarówno prywatnym obywatelom jak i firmom w szczególności.
Żeby finanse publiczne nie załamały się na starcie proponuję utrzymać ten podatek w uproszczonej formie 15% lecz stopniowo od niego odchodzić . 15% dla wszystkich równo bez ulg i wyjątków jedna stawka .Co nam to da? Przede wszystkim proste liczenie , jednakowe warunki gry rynkowej dla wszystkich , oszczędności ,oszczędności , jeszcze raz oszczędności . W domach prywatnych i w firmach w szczególności.

15% ZUS i KRUS RAZEM
Tu sprawa się nieco komplikuje bo od czego ma być te 15% liczone ? Ano od zarobków powiedzą jedni . Inni chcieli by liczyć od średniej krajowej. Jeszcze inni od czego innego . Nasuwa się pytanie czy 15% wystarczy na potrzeby służby zdrowia , renty , emerytury itp. Ile to jest 15% z np. z 2000 zł x 15% = 300 zł - Na co to ma wystarczyć ? Jeśli teraz wymagamy od pracodawcy - ponad 700 zł za pracownika , a właściciel płaci prawie 1100 zł . ZUS oczywiście nie ma pieniędzy przy takich stawkach , a co będzie przy stawce 15 % ? Będzie miał ?
TAK BĘDZIE MIAŁ - BĘDĄ MIELI WSZYSCY - godną emeryturę , godne warunki życia i leczenia . Aby to zadziałało należy przede wszystkim zmienić stosunki pracy - "pracodawca - pracownik" . Miałem kiedyś chłopaka zatrudnionego który przyjechał z Holandii i on w wieku 28 lat wiedział już ,że gdyby mu się coś stało i musiałby odejść z pracy zawodowej to ma już wypracowane ponad 500 euro dożywotniej emerytury . Czyli w wieku 28 lat nie musi się martwić co ze mną będzie na starość , bo on wie na bieżąco ile ma już dożywotnio wypracowanej emerytury lub renty . Myślę ,że i w naszym kraju jest konieczność wprowadzenia czegoś takiego . Ale jak liczyć te 15% od czego ? Odpowiedź jest prosta - od uwolnionych zarobków między pracodawcą a pracownikiem . Co to znaczy uwolnionych ? A mianowicie zarobki nie mają żadnych ograniczeń ,żadnych progów , żadnych najniższych ,średnich, najwyższych krajowych - ma to być umowa między pracodawcą a pracownikiem . Każdy powie ,że pracodawcy wykorzystają pracowników i cofniemy się do ery "ziemi obiecanej ". Może na początku sprawiać to wrażenie kombinatorstwa lecz na dłuższą metę każdy zda sobie sprawę ,że bardziej popłaca uczciwość . Pracownikom będzie zależeć na emeryturze , więc nacisk będzie żeby pracodawca wykazywał cały jego zarobek bo i tak nic nie traci - składki na ZUS idą z kieszeni pracodawcy , więc pracownik nie ma nic do ukrycia , jeśli mu nie odpowiada to idzie szukać innej lepiej płatnej pracy - a pracy będzie wszędzie dość . Pracodawca też dojdzie do wniosku ,że warto wszystko legalnie opłacić i spać spokojnie bo gdyby nie daj bóg coś się stało i na jaw wyszło ,że oszukiwał ......Myślę ,że te warunki gry po roku by się unormowały same bez ingerencji władz i zarobki poszybowały by w górę jak nigdy dotąd . Tym bardziej ,że w zamiarze mamy likwidację wszystkich "umów śmieciowych" poza jedną umową o pracę . Albo ktoś pracuje - albo nie . Nie ma żadnych umów o dzieło , zastąpią je faktury ,umów zleceń zastąpią je umowy o pracę . Emeryci i renciści wykonujący pracę będą podlegać tym samym prawom co normalni pracownicy czyli od ich zarobków będzie odprowadzany 15% ZUS . Skończą się umowy na 1/16 ,1/8 ,1/4 ,1/2 etatu - ktoś pracuje albo nie pracuje . Przypomina mi się powiedzenie "RABOTAJESZ KUSZAJESZ - NIE RABOTAJESZ NIE KUSZAJESZ "
Pracodawcy i rolnicy również będą podlegać tym samym prawom 15% składki ZUS lub KRUS. Jednym zdaniem - WOLNOŚĆ RYNKOWA I URAWNIŁOWKA .......
Dziś pracownicy sami proszą "szefie a może mnie pan nie rejestrować - bo z opieki korzystam i cofną mi dotację jak się dowiedzą ,że pracuję " - Nie ,nie będzie tego w przyszłości . Nie będzie tego ,że pracownik zatrudniony jest na 1/4 etatu a pracuje cały dzień . Nikogo już inspektorzy PIP-u nie będą gnębić ani robić nagonek na pracodawców . Dziś rzeczywistość wygląda tak - 20 pracowników z tego 5 na etatach reszta na 1/8 , umowach zlecenie . jakie składki otrzymuje ZUS ? A jakie będzie otrzymywał jak całych 20 pracowników opłacimy równo 15% ? PROSTY RACHUNEK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

15% PODATKU LINIOWEGO
Zakładasz firmę - musisz się liczyć z czymś takim jak podatki . Zarabiasz - dzielisz się z Państwem swoimi zyskami niezależnie czy są małe czy duże od pierwszego miesiąca, od pierwszej zarobionej złotówki - bez wyjątku podmiot krajowy czy zagraniczny ..... działasz - zarabiasz - płacisz ...... i śpisz spokojnie. Żadnych zwolnień ,ulg ,wyjątków . Wszyscy poddani tym samym regułom gry rynkowej . Niski podatek liniowy zastąpi obecny wysoki progresywny i nieefektywny podatek dochodowy, który wszyscy nauczyli się już omijać w świetle prawa oczywiście.

WSZYSTKIE INNE PODATKI DO KOSZA - a w szczególności podatek od wynagrodzeń pracowniczych - czyżbyśmy płacili karę za to ,że dajemy ludziom pracę i zarobek ???????????????????????????????????????


POLSKA WIDZIANA OCZAMI PRZEDSIĘBIORCY

ZAMYKANIE KOPALŃ I INNYCH ZAKŁADÓW PRACY . Za kilka lat gdy polityka rządu się zmieni – ktoś powie ,że zamykanie kopalń było błędem . Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia – przy dzisiejszych obciążeniach firm, to nawet kopalnie złota byłyby nie rentowne.

NIŻ DEMOGRAFICZNY - Zamykanie zakładów przez rząd ,możemy przyrównać do aborcji . Za aborcję grożą surowe kary . A przecież dzieci nie będą się rodzić w biedzie . Kowalski stracił pracę ,klepie biedę , więc nie będzie pchał na świat Kowalskiego juniora po to aby ten mu tą biedę jeszcze powiększył .Utrzymanie dziecka kosztuje .A tu na rynku pracy sytuacja nie pewna . Zarobki nie pozwalają myśleć o przyszłości , raczej skupiają nas na zadaniu za co przeżyć następny dzień. Śmieszne jakieś becikowe ,które niczego nie rozwiązuje ,uchwalone chyba tylko po to aby oszukać sumienia polityków na zasadzie ‘’zrobiliśmy coś dla rodzin „i nawet tu nastąpił podział – dzieci z bogatszych rodzin , dzieci z biedniejszych rodzin. Niektóre matki rodząc dzieci odkryły sposób na życie i źródło dochodów czerpiąc od Państwa stałe alimenty – rodzą dziecko po dziecku , Państwo płaci i utrzymuje. Albo oddają do tzw. Rodzin zastępczych gdzie babcia czyli osoba blisko spokrewniona z dzieckiem staje się prawnym opiekunem zastępczym ,uzyskując w ten sposób od Państwa dość spore sumy pieniędzy , po czym razem z matką dzielą się kasą i śmieją się jak Państwo Polskie daje się naciągnąć w świetle prawa ,które same stworzyło. Sposobów na wyciągnięcie kasy od Państwa jest mnóstwo . Państwo samo tworzy przepisy aby ten proceder kwitł . Ludzie korzystający z opieki znają je i jeden drugiego szkoli jak to zrobić , żeby Państwo płaciło.

OPIEKA SPOŁECZNA – obecnie bardzo wykorzystywany system dochodów rodziny . Niezależnie czy kogoś stać , jeśli się należy (bo państwo daje to trzeba brać ) . Biorą wszyscy koleżanka od koleżanki się dowie jak uzyskać alimenty od męża ,który mieszka w domu , przynosi wypłatę , ale dodatkowe środki od Państwa się przydadzą . Mąż oczywiście płaci regularnie komornikowi 20 zł bo jest zatrudniony na czarno i w urzędzie pracy zgłoszony jako bezrobotny więc nie ma z czego płacić więcej , nie zamkną go bo płaci symboliczne 20zł a resztę dopłaca państwo z PAŃSTWOWEGO FUNDUSZU ALIMENTACYJNEGO , na który przeważnie składają się pracodawcy . Dopłaty do mieszkań ? (tzw. Dodatek mieszkaniowy). Liczone od tzw. Nadmetrażu (czyli ktoś ustalił ,że mamy żyć w 15m2 / na osobę bo więcej to nadmetraż i dopłata się już nie należy . I choćby z głodu zdechł i mieszkanie mu zabrali – to nie dostanie ani złotówki . Pracodawca też nie ma co liczyć na opiekę – MA SOBIE RADZIĆ – choćby firma padała , a w domu nie było co do garnka włożyć , to mu się nie należy .A najlepsze są ,fundusze na pomoce szkolne (tzw. Stypendium szkolne), dwa razy do roku ok 800zł na jedno dziecko . Rodzice mają z tym kłopot jak namówić sprzedawcę ,żeby zamiast nowego telewizora lub pralki wpisał następny piąty już komputer, nikt nie chce tych pieniędzy popuścić .W moich czasach książki przekazywało się z klasy do klasy i służyły wielu pokoleniom . Dziś co rok trzeba kupować nowe . Czyżbyśmy byli tak bogatym narodem ,że stać nas na to ? A skoro opieka płaci ? To czemu nie korzystać ? Opieka daje także na ubrania ,pościel ,buty ,żywność , opał , lekarstwa i talony na obiady .I to wszystko za darmo....... I JAK TU NIE KOCHAĆ OPIEKI SPOŁECZNEJ

BEZROBOCIE – tak naprawdę to z punktu widzenia pracodawcy nie ma w Polsce bezrobocia – należy raczej mówić o ukrytej pracy . Kto ma chęci pracować to pracuje. Statystyki mówią co innego a życie co innego. Statystyki nie liczą bezrobotnych wyrzuconych z komputera w urzędzie pracy. Nie liczą także pracujących na czarno . Walka siłowa o miejsca pracy w tym systemie nie ma najmniejszego sensu . System sam tworzy bariery pracodawcom nie do przyjęcia . Żaden pracownik nie czuje się bezpieczny w obecnym systemie. Pracodawcy również nie czują się bezpieczni. Tylko uproszczenie zasad może spowodować boom na rynku pracy. Wszyscy zarówno pracownicy jak i pracodawcy muszą wiedzieć na czym stoją. Więc lepiej skończyć frazeologiczną gadką o pomocy dla bezrobotnych i pracodawców bo to tylko działa na uspokojenie sumienia mówiącego „ ja nie umiem nic zrobić więc posłużę się starą wyświechtaną śpiewką”.......NIKT W TO JUŻ NIE WIERZY ....... A rozwiązania siłowe typu - zmusimy pracodawców, nakażemy im odgórnie , narzucimy im - przyniosą odwrotny skutek – prędzej pracodawcy pozamykają zakłady i przekażą swoich pracowników na utrzymanie Państwa niż podporządkują się , by się sami wykończyć. Tak czy siak skutek będzie taki sam.

PRACOWNICY – Na miano pracownika w obecnym systemie to trzeba sobie zasłużyć . Pracownicy to byli kiedyś ,,do pracy albo na Żuławy’’ . Dziś młodzież podchodzi do pracy jak do lekcji w szkole – matematyka to idziemy na wagary. Dziś przyjdę bo mam dobry humor - jutro nie bo mój pies dostał cieczki. Jak już jestem to może sobie na Facebooku posiedzę zobaczę kto do mnie napisał . Nagminne okradanie pracodawców z czasu pracy , z rzeczy powierzonych – przecież mi i tak nic nie zrobi. Jak mnie będzie chciał zwolnić dyscyplinarnie to go SĄDEM PRACY POSTRASZĘ . Lepiej ,żeby mnie nie zatrudniał na etat , bo z opieki korzystam i komorników mam na głowie. A w ogóle to po co pracować skoro Państwo płaci mi 390zł na cygaro i zupkę ku-ksu wystarczy – lepiej pograć od rana w grę komputerową bo całej jeszcze nie przeszedłem. Co ? Wydał na mnie 50 zł na badania lekarskie ? A co to kogo obchodzi frajer i tyle. Ja sobie jutro poszukam nowej pracy ...a on niech się wali .

STARZYŚCI I UCZNIOWIE- Świetna tania siła robocza – proszę mi dać takich 150 pracowników ,żebym nie musiał im płacić normalnych pensji..........

ODPRAWY – dziwi mnie fakt podejścia rządu do ,,wybranych ‘’ grup społecznych - na przykład górników . Zapewnienie dwudziestocztero miesięcznych odpraw finansowych w zamian za opuszczenie stanowiska pracy ? PRZEKUPSTWO celem zamknięcia ust ? Usankcjonowane prawem? A kto dał odprawę szewcowi który musiał zamknąć swój zakład ? Jaka w tym kraju jest sprawiedliwość ?


NIEWYPRACOWANE PODATKI - Dziś mało który pracownik powie ,,tak proszę mnie zatrudnić na pełny etat’’, bo ma na głowie pięciu komorników , niezapłacone bilety , korzysta z opieki, itp. Pracodawcom jest to na rękę, bo i oni mają kłopot z uzbieraniem sumy na ZUS -720 zł za pracownika .Więc tworzy się umowy 1/8 etatu ,1/4 etatu,1/2 etatu (takie małe oszustwo w świetle prawa ) oczywiście wypłata jest pełna i za obopólnym porozumieniem, wszyscy zadowoleni. Na papierze wykazane 200 zł na cały miesiąc a w kieszeni 1500 zł. I jeszcze z opieki idzie skorzystać bo zarobek 200 zł to żaden zarobek , komornik nawet nie ma co zająć . Zarobek 1750 zł tzw. (najniższa krajowa) jest jakąś sztuczną fikcją wymyśloną po to aby móc liczyć wszystko od jakiejś podstawy , a już tłumaczenie ,że pracownik sam opłaca część składki i zostaje mu na rękę 1200 z groszami jest czystym absurdem, gdyby nie pracodawca - to pracownik nic by nie wyjął z własnej kieszeni – dlatego zmusza się do tego pracodawców . Ale coś za coś . Przy takich umowach nie jest możliwe wykazać ,że pracownik dostał 1500 zł i wciągnąć jego cały zarobek w koszty. A obecnie pracownik jest najdroższym kosztem pracodawcy , bo za 200 zł miesięcznie nikt nie będzie pracował. Więc wciąga się jego 200 zł a 1300 zł jego zarobku idzie w powietrze. Nie płaci się więc tak ogromnego przymusowego ZUS-u za to wynagrodzenie pracownika jest niewielkim kosztem (na papierze). Tak na papierze bo w rzeczywistości ogromnym. I dla tego na papierze tworzą się dochody i podatki których pracodawca NIGDY NIE WYPRACOWAŁ ,a które wynikają tylko z czystej arytmetyki a nie z rzeczywistych dochodów firmy .Jednym zdaniem system nas oszukuje i żąda od nas podatków od dochodów których firma nigdy nie wypracowała. Z drugiej jednak strony gdyby pracodawca wykazał cały rzeczywisty zarobek pracownika to musiałby z własnej kieszeni wyjąć 2220 zł . Reasumując - przy 20 pracownikach samego ZUS-u płaci się................. 20 X 720=14 400 ZŁ prawie pół samochodu prosto z salonu. Do tego dochodzi zarobek pracowników 20X1500zł = 30 000 zł + 14 400zł = 44 400 zł. ZUS nas pożera i nikogo nie obchodzi ,czy te pieniądze są czy nie w budżecie przedsiębiorcy zanim zarobimy złotówkę już mamy przymus płacenia 1100 zł za siebie i 720zł za każdego pracownika .Podatki pod tym względem są bardziej sprawiedliwe bo są liczone procentowo. Zależą od wypracowanych dochodów szkoda tylko ,że fikcyjnych na papierze jak udowadnia życie.... JAK NIE KIJEM GO TO PAŁĄ .........

ŚMIECIOWE UMOWY – ZAŚMIECONE PODATKI- Zarzucają nam ,że przyjmujemy ludzi na tzw. „śmieciowe umowy” nieświadomi tego ,iż gdyby nie te umowy to zakłady pracy pozamykały by się od zaraz. Próba przeforsowania likwidacji tych umów na siłę skończy się klęską dla ludzi pracy. Zarówno dla pracowników jak i pracodawców . Na śmieciowych umowach ledwo ciągniemy. Końca z końcem nie idzie związać . Przerzucanie płatności na następny miesiąc to już norma. Niech ONI zastanowią się nad własnym postępowaniem. Dlaczego mają tak ZAŚMIECONE PODATKI ????????


NAGONKI PAŃSTWA NA PRACODAWCÓW - podcinanie gałęzi na której Państwo jeszcze się ledwo trzyma. Kontrole PIP-u , Urzędów Skarbowych , Zus-ów , - siłowe narzucanie rozwiązań . Żadnej z tych instytucji nie chodzi o ludzi , o pracowników, o rozwój firmy – raczej chęć pokazania władzy przez Państwo. Doktryna partyjna rządzi , z pomysłem czy bez reszta ma słuchać, i się podporządkować. Nieważne czy władza ma rację – ważne , że ma do dyspozycji cały aparat przymusu . Z tzw. ,,NIEZAWISŁYMI SĄDAMI” włącznie .

ZUS i KRUS RAZEM – ma na celu wyrównanie podmiotów gospodarczych – rolnicy też zarabiają pieniądze i powinni być jednakowo traktowani jak każdy obywatel w Polsce . Od małych dochodów płacimy małe podatki ,mały ZUS ,mały KRUS od większych dochodów – stosunkowo większy. A propos obywateli – to uważam ,że jest śmieszne rozliczanie się z dochodów rocznych ,składanie śmiesznych PIT-ów – po to aby urzędnicy mieli pełne ręce roboty – ludzie nie prowadzący działalności nie powinni się w ogóle rozliczać . Ulgi za bilety tramwajowe ? Za samochód już nie ? za trolejbus ? za wrotki ? Co to pracodawcę obchodzi czym pracownik dojeżdża do pracy ?............... ............ŚMIESZNE PAŃSTWO..... ..........Zadałem pytanie 5 księgowym - ile płacimy ZUS-u za pracownika zatrudnionego na pełny etat przy tzw. najniższej krajowej ? Na 5 obdzwonionych księgowych żadna nie umiała od razu odpowiedzieć na to pytanie dopiero piąta po 10 minutach przeliczania czegoś tam stwierdziła , że prawdopodobnie ok. 720zł ..... Żenujące jest to jak bardzo skomplikował się nam system ,że nawet księgowa ma kłopot z wyliczeniem tej kwoty , a co dopiero pracodawca ? ....Zarzucono mi ,że obecnie ZUS ma kłopoty z wypłacaniem świadczeń ,że nie ma pieniędzy - a co będzie wtedy gdy wprowadzimy 15% od wynagrodzeń ? Otóż martwić się należy nie jak podzielić grosze i jak je wyegzekwować , lecz jak sprawić aby pracodawcę było stać płacić 15% od wynagrodzeń za każdego pracownika . Bo od kwoty 2000 zł jest to suma 300 zł . Dziś za zatrudnionego na 1/8 etatu lub 1/4 wpływa mniej do ZUS-u niż 300 zł . Reforma jest po to by poprawić stan finansów wszystkich firm , pracodawców , skarbówki , także i ZUS-u . Z tego co widzę to porządek należy również zrobić w samym ZUS-ie zaśmieconym różnymi obciążeniami w które nie powinien się w ogóle angażować . Składki trzeba uprościć ,ale świadczenia również. Zweryfikowany i wzięty pod lupę powinien być każdy podatek w Polsce niezależnie czy jest on ogólnokrajowy czy lokalny . Każdy jeden powinien być sprawdzony pod względem przydatności , sprawiedliwości społecznej .

DLACZEGO OBECNY SYSTEM JEST ZŁY - i dlaczego powinno się go zmienić ? Zmienić należy cały system od podstaw gdyż jest on szkodliwy społecznie – wymusza na polskich przedsiębiorcach tzw. „ Kombinacje ‘’aby przeżyć, utrzymać załogę ,firmę - pracodawcy SĄ ZMUSZANI przez system - uciekać się do forteli niejednokrotnie na pograniczu prawa. System oszukuje przedsiębiorców , może nie świadomie ale robi to . Przedsiębiorcy natomiast dostosowując się do systemu kombinują z umowami i podatkami, tak aby zarobić i utrzymać obecny stan posiadania . O rozwoju zapomnijmy . Do rozwoju potrzebna jest przynajmniej 1/3 wypracowanych pieniędzy pozostawionych w firmie. 1/3 to opłaty , następna 1/3 to podatki i przynajmniej 1/3 powinno zostać przedsiębiorcy aby myśleć coś dalej . Dziś nic niestety nie zostaje wręcz brakuje z miesiąca na miesiąc trzeba przesuwać płatności . O zagranicznych podmiotach nie mówię – gdyby obecnie mieli zapłacić podatki i utrzymać swój supermarket to po dwóch miesiącach na prąd by im brakło . A bardzo źle się zakupy robi po ciemku . Stąd te zmiany właściciela – dziś był Real jutro jest Tesco pojutrze będzie Kaufland .W jakim świetle stawia to rząd który faworyzuje podmioty zagraniczne , a swoje gnębi podatkami .

FILANTROPIA – przynajmniej raz w tygodniu otrzymuję telefon ‘’czy może Pan wspomóc dzieci specjalnej troski ? „ Co to jest ? myślę sobie - od czego jest Państwo ? Żeby ktoś prosił o datki charytatywne na utrzymanie domów pomocy społecznej ? Z tego co mi wiadomo to w domach starców jeszcze gorsza sytuacja . Jak nie masz 2000zł emerytury to na miejsce w takim ośrodku nie masz co liczyć . Umieraj sam w samotności . ŻENUAAA

PARKOMATY– Polityka zmuszania ludzi do płacenia w parkomatach – miasta nie są przystosowane do ilości samochodów jaka jest obecnie . mamy do czynienia z zabudową z lat 50-tych kiedy to na dany blok przypadał jeden góra dwa samochody ,obecnie każda prawie rodzina ma samochód lub nawet dwa – a zabudowa pozostała . Trawniki z jednej i drugiej strony kilkunastometrowe , a samochodu nie ma gdzie zaparkować . Pół miasta trzeba przejechać ,żeby znaleźć miejsce . Co robią gminy ? Wkopują słupki tam gdzie jeszcze chodnik pozwala na zaparkowanie ,lub wieszają znaki zakaz ruchu z dopiskiem tylko dla mieszkańców lub pracowników . Czyli znów segregują ludzi na równych i równiejszych, nie bacząc na przepisy ruchu drogowego , bo przecież gmina rządzi . Znów rozwiązania siłowe zamiast.... Wymuszona chęć wyciągnięcia pieniędzy od kierowców niż pomoc im w rozwiązaniu prozaicznej sprawy jakim jest zaparkowanie samochodu w mieście.

ABSYRD MELDUNKOWY – Obecne dowody osobiste są już pozbawione miejsca zameldowania . Każdy z kim bym nie rozmawiał twierdzi ,że to jest absurd wymyślony przez urzędników po to by znów zarabiać na obywatelach . Każde wystawienie zaświadczenia o zameldowaniu potwierdzonego kosztuje i urzędnicy na tym zarabiają . Ale jak podpisać umowę z kimś kto może sobie z powietrza lub z małego palca wymyśleć na poczekaniu miejsce zamieszkania . Lub sąd wysyła korespondencję do obywatela i gdzie ma wysłać ? Pod most na Wiśle ? Czy na Odrze ? Obecnie nie ma obowiązku meldunkowego czyli wymeldować się można do nikąd . Jaka korespondencja sądu będzie skuteczna? Co komornik może zająć komuś kto w mieszkaniu mieszka ale nie jest w nim zameldowany ? ABSURD , ABSURD - JESZCZE RAZ ABSURD

AMNESTIA ZUSOWSKA I PODATKOWA - bardzo ważny czynnik. Aby cała reforma się udała – pracodawcy muszą poczuć wiatr w żagle. Nie mogą się za nimi snuć i ciągnąć jakieś niezapłacone podatki i zus-y z przeszłości. Muszą w pełni sił po szoku jakiego doznają , obudzić się w nowej rzeczywistości i z miesiąca na miesiąc odkładając pieniądze na bezpieczne jutro poczuć ,że zasady się nie zmienią. Że zasady są stałe , że teraz mogą odbić się od dna ,zainwestować w nowy zakład ,w nową filię , utworzyć sieć , zatrudnić nowych lepiej opłacanych wydajniejszych pracowników aby pokazać światu ,że Polak też potrafi . Jak po wojnie – odbudujemy gospodarkę i wyniesiemy ją na wyżyny europejskie. Tego wiatru NAM trzeba. Grubej krechy która oddzieli przeszłość od przyszłości. Tym ma być amnestia podatkowa i zusowska. BAAARDZO WAŻNY CZYNNIK W TEJ REFORMIE. Tym bardziej ,że dotychczasowe działanie przedsiębiorstw na rynku było w systemie ujemnym. NIE MOŻEMY POKUTOWAĆ ZA TO ,ŻE SYSTEM BYŁ ZŁY .


POZYTYWY I NEGATYWY PROGRAMU 3X15 – Film ,,Ziemia obiecana ‘’ ukazuje nam dzikie ale proste zależności między pracodawcą a pracownikiem . Dziś te relacje są na pozór bardziej cywilizowane , ujęte w ramy przepisów. Na pozór – bo nadal są dzikie ,,inaczej” i na dodatek miesza nam się do tego wszystkiego jeszcze Państwo. Państwo które jasno powinno wytyczyć szlak dobrobytu dla wszystkich grup społecznych ,i stać na straży aby nie zboczyć z tego szlaku. Oprócz uproszczenia zasad , zrozumiałych dla wszystkich widzę jeszcze jedną ważną zaletę. Program 3X15 jednoczy wszystkie grupy społeczne : Pracowników , pracodawców, urzędników , polityków ,bezrobotnych .Dla 80 % społeczeństwa jest on prosty i zrozumiały. Podatki które można z łatwością wyliczyć na kalkulatorze . Podatki które nie stanowią jakiegoś olbrzymiego obciążenia firm. Jednocześnie Państwo nie traci w sposób drastyczny ze swych dochodów. Szybki rozwój z samoczynną likwidacją bezrobocia i sztucznych miejsc pracy. Strumień pieniądza i aktywności pozostający w dyspozycji zarządu firm (właścicieli ). Rynek pracy który wchłonie każdą parę zdrowych rąk do pracy, każdy zdrowo myślący umysł. Państwo które nie będzie musiało opiekować się kombinatorami. Spokój umysłowy , finansowy i duchowy - ,,BOGU CO BOSKIE CESARZOWI CO CESARSKIE ‘’ . ROZWINĘ TO JESZCZE PROŚCIEJ ....Zniknie akcyza. Uśredni się VAT zamiast stawek ZW,0, 5 ,8 i 23% powstanie jedna stawka 15 % ułatwi to wszelkiego typu rozliczenia i spowoduje ,że towary (produkty) staną się tańsze czyli za prąd, paliwo ,gaz ,czynsz, alkohol, papierosy, itp. będziemy płacić mniej. Siła nabywcza pieniądza się zwiększy. Polacy zaczną wreszcie wiązać koniec z końcem. Wartość pracy wzrośnie i szacunek do niej także . Kto będzie pracował będzie miał satysfakcję. A kto będzie liczył na opiekę ten się przeliczy. Bo opieka przestanie się litować nad ludźmi zdrowymi w pełni sił , a już nad pracującymi w szczególności .Wszyscy kombinatorzy którzy dzisiaj biegają z zaświadczeniem ,zatrudniony na 1/4 etatu i z fikcyjnym zarobkiem 200 zł nie będą mieli czego szukać w opiece społecznej. Zatrudnienie będzie jednoznaczne albo pracuje albo nie – nie będzie umów tzw. Śmieciowych. W firmach też zostanie trochę grosza bo stawka podatku będzie o parę procent niższa. Zniknie podatek od wynagrodzeń tzw. PIT4(kara dla pracodawców). Poznikają koncesję na alkohol. Zamiast podatku dochodowego wprowadzony będzie podatek liniowy też 15% . Zamiast obowiązkowego ZUS-u wprowadzony zostanie podatek ZUS od wynagrodzeń ustalonych między pracodawcą a pracownikiem też 15% . Więc rozliczenia pomiędzy firma –Państwo będą proste jasne i zrozumiałe. I o to chodzi – to przedsiębiorca musi umieć wyliczyć sobie podatek na kalkulatorze a nie żeby musiała robić to za niego księgowa. Już sprawy się tak skomplikowały ,że za chwilę wyższe studia trzeba będzie skończyć ,żeby pit wypełnić . Zagraniczne firmy też będą podlegać tym samym prawom i z tego tytułu nikt nie zrobi afery bo rozliczenia będą niskie jednocześnie kompleksowe. Przedsiębiorcy nie będą już zmuszeni kombinować jak zatrudnić pracownika czy na 1/8 czy na 1/4 etatu bo tych umów już nie będzie . Nie będzie żadnych ograniczeń w zatrudnianiu ludzi . Czy to emeryt czy normalny zdrowy człowiek od każdego pracującego będzie obowiązywała jedna i ta sama stawka ZUS -15% od jego wynagrodzenia. Wynagrodzenia też nie będą miały żadnych ograniczeń . Niezadowolony pracownik będzie sobie szukał lepiej płatnej pracy , a pracy będzie wszędzie pod dostatkiem. Firmy gdy poczują wiatr w żagle zaczną inwestować na całego a do tego potrzebni będą pracownicy. Więc rynek pracy będzie wciąż nienasycony. Urzędy pracy zmienią profil działania skupią się na kojarzeniu pracowników z przedsiębiorcami i szukaniu wyspecjalizowanych pracowników dla wymagających firm, a nie jak dotychczas na zbieraniu podpisów od tzw. Bezrobotnych zatrudnionych na czarno. ZUS skupi się na tym do czego został powołany – na emerytach i rencistach, oraz rolnikach działających na rynku. Wszystkie inne wydatki zostaną zweryfikowane. Emeryci i renciści wreszcie będą mogli spać spokojnie godne emerytury umożliwiające zwiedzanie świata. Wraz z poprawą na rynku pracy oraz poprawą świadczeń pracowniczych zniknie problem ludzi nieubezpieczonych bez żadnej wizji na emeryturę . Każdy ma w końcu pesel i może mieć w ZUS-ie swoje konto emerytalne i zdrowotne. Dziś każdy przedsiębiorca powie ,że gdyby odkładał na konto pieniądze które przymusowo musi wpłacić na ZUS to stać by go było leczyć się w najlepszych klinikach Szwajcarii . A teraz ma do dyspozycji – czekać na operację pół roku lub leczyć się prywatnie. Na poprawie finansów ZUS-u skorzysta także opieka zdrowotna . Świadczenia z NFZ zaczną doganiać jakością prywatne świadczenia. Przestanie być problemem znieczulenie czy plomba u dentysty. Skończą się kontrakty i wielomiesięczne kolejki do specjalisty. Dzięki niskim podatkom płaconym powszechnie Państwowa kasa zapełni się szybciej niż teraz. Łatwiej jest utrzymać w garści trzy proste podatki i łatwiej je kontrolować – niż całą obecną machinę z różnego rodzaju progami ,stawkami procentowymi , ulgami , wyjątkami ,i różnego rodzaju przelicznikami. POZYTYWÓW MOŻNA BY WYMIENIAĆ WIELE .....ALE JEST PYTANIE: KIEDY TO WRESZCIE ZOSTANIE WPROWADZONE ??????????????????? ?????????????????????????????

WOLNOŚĆ GOSPODARCZA – Centrum im. Adama Smitha nagrało debatę pt. ,,ranking wolności gospodarczej” Polska była tam sklasyfikowana na 51 miejscu . Wyprzedzały nas takie państwa jak Estonia, która uzyskała niedawno niepodległość. Pomyślałem wtedy dlaczego nie Polska – dlaczego nie dążymy do pierwszego miejsca. Ludziom żyjącym w krajach prawdziwej wolności gospodarczej żyje się o wiele lepiej niż nam. Co stoi na przeszkodzie aby dążyć do pierwszego miejsca – jeśli nawet nie osiągniemy pierwszego to przynajmniej zbliżymy się do czołówki , co z korzyścią wyjdzie tylko gospodarce , poprawi się byt społeczeństwa , finanse państwa – same pozytywy .Skoro mamy tak mądre ciało doradcze to dla czego politycy nie korzystają z pomocy tak zdolnych ludzi.? Dlaczego grzęźniemy w bagnie po uszy ? Czyżby do głosu dochodziły pierwotne instynkty, takie jak zarozumiałość ? Ja wiem lepiej bo ja jestem na stanowisku ? O co tak naprawdę chodzi ? Czy nie można się zjednoczyć wypracować wspólnego planu i dążyć do jego realizacji ? Czy nie można sobie podać rąk ponad podziałami? Słysząc polityków różnej maści myślę sobie ,,o kurcze wszyscy chcą mnie uszczęśliwić każdy pragnie mojego dobrobytu ‘’ – a tym czasem komornik zajmuje mi mieszkanie – co jest grane ? A może tylko kasa uderza ludziom do głowy ? Pchają się do polityki bo dobrze płatne posady obejmują ? A potem zapominają o nas serwując nam następne kilka lat marazmu nic nie wnoszącego w moje życie . JA mam na tego czy drugiego głosować ? HOLA- HOLA panowie powalczmy na programy. Realne programy a nie mrzonki i wyświechtane slogany (obiecanki cacanki). Już nawet masy w to nie wierzą , dlatego jest tak niska frekwencja wyborcza. Poza tym jaka to jest równość – skoro jedni korzystają z subwencji państwa w kampaniach wyborczych inni muszą opłacić wszystko z własnej kieszeni . Jednych pokazują non-stop w telewizji innych na Internecie trzeba szukać. Ani to równość , ani to sprawiedliwość. Podnieście przyłbice stańcie oko w oko na przeciw siebie. Niech wygra z korzyścią dla ludzi najlepszy najzdolniejszy – nie ten który ma więcej subwencji Państwa do manipulacji – ale ten co pociągnie za sobą cały naród.

STRAJKI A SYSTEM – Strajki jako czynnik nacisku na rząd są coraz bardziej mało skuteczne. Nie mają na celu systemowych rozwiązań , a jedynie doraźne. Nie są wymierzone w obalenie złego systemu leżącego u podstaw takiego stanu rzeczy ,lecz mają na celu pogłaskanie kotka . I tym się przeważnie kończą . Kotek zostaje pogłaskany wszystko wraca do nienormalnej normy. Dalej podatki wysysają nam pieniądze z kieszeni czas robi swoje , my budzimy się po jakimś czasie z myślą – nic żeśmy nie osiągnęli . Bo tak naprawdę to nie o głaskanie kotka chodzi lecz o obalenie złego systemu który stoi u podstaw . W czasie wyborów jest to bardzo proste zadanie – wystarczy mieć dobry pomysł na Polskę np.(proponowany tu program 3x15) następnie uzyskać poparcie całego narodu ,i przejąć władzę w sposób legalny. Zostać wybranym na prezydenta i wcielić w życie w sposób nagły wszystkie opisane tu zmiany . Następnie po uzyskaniu stabilizacji finansowej stopniowo obniżać jeszcze bardziej podatki na 3X14 , 3X13, 3X12.....3X10 - na efekty nie trzeba będzie długo czekać. Gospodarka rozgrzeje się do czerwoności , sukces murowany. Gorzej w czasach gdy władze ma kto inny i nie myśli wcale o tym skąd się biorą pieniądze. Czasami mam wrażenie ,że ludzie myślą ,iż przedsiębiorcy hodują pieniądze w doniczkach. Mało który przedsiębiorca pracuje 8 godzin – przeważnie 10-12 godzin dziennie . Co za to mamy ? Kupę siwych włosów ? .......Jak obalić system w czasach gdy nie mamy władzy ? Dobre pytanie . Żeby odpowiedzieć trzeba sobie zadać drugie pytanie. Czego tak naprawdę władza potrzebuje. Odpowiedź jest jedna PIENIĘDZY ,PIENIĘDZY I JESZCZE RAZ PIENIĘDZY. Żadne strajki nie są już skuteczne. Górnicy mogą się zamurować ,pielęgniarki zagłodzić – nikogo to nie wzrusza . Jedyną skuteczną formą strajku w obecnych czasach jest strajk finansowy. Takie małe wakacje podatkowe . Gdyby do budżetu państwa nie wpłynęła przez dwa miesiące ani jedna złotówka to rząd z ręki by nam jadł , i uchwalił to co chcemy. Chcielibyśmy 3X15 to było by 3X15 chcielibyśmy 3X10 to było by 3X10.


POLITYCY A GOSPODARKA
Obecnie żaden z polityków nie ma normalnego programu naprawczego , na sytuację jaka panuje w kraju . Mają owszem dobre chęci rzucają slogany o konieczności poprawy tego czy owego , ale tak na dobrą sprawę nic co by kompleksowo zmieniło nasze życie i pozwoliło ujrzeć światełko w tunelu. Być może wynika to z niewiedzy. Który polityk prowadził samodzielną działalność gospodarczą ? Tu się zdobywa odpowiednie doświadczenie praktyczne. A może wynika to z chęci zabezpieczenia się na wszelki wypadek, nadmiernej ostrożności. Po co coś zmieniać ? Wybiorą mnie czy nie ale się nie narażę. Dlatego dziwię się politykom szczególnie tym niżej notowanym w sondażach przedwyborczych ,że nie sięgają po przemyślany program naprawczy 3X15 , opracowany po to aby zaspokoić potrzeby wszystkich grup społecznych w Polsce . Zarówno bezrobotni ,jak i osoby pracujące ,przedsiębiorcy a także PAŃSTWO wszyscy będą zadowoleni po wejściu tego programu w życie. Pokuszę się o przypuszczenie ,że za parę lat to Anglicy będą się uczyć polskiego i szukać pracy w Polsce. Obecny system jest zły ,i wszyscy o tym wiedzą. Nikt z tym nic nie robi. Sądzę , że program 3X15 jest na tyle dobry, iż w sposób szybki poprawi sytuację ekonomiczną zarówno społeczeństwa jak i PAŃSTWA poprawi ją diametralnie. A wynika to z prostoty jaką daje ten program. Podatki które można obliczyć na zwykłym kalkulatorze. Podatki niskie które każdy przedsiębiorca będzie chciał płacić i spać spokojnie. Lecz od siedzenia i czekania, aż nam manna z nieba poleci nie zmieni się nic. Lepsze to niż topienie się w bagnie po uszy. Trzeba coś próbować nowego. Jeśli stary system nie zdaje egzaminu, to trzeba myśleć nad nowymi rozwiązaniami. Jak wszystko w życiu wymaga czasu tak program 3X15 swój okres boomu gospodarczego osiągnie dopiero za dwa lata od wprowadzenia. Ale na miłość boską nie czekajmy już na cud bo go nie będzie. Wprowadźmy ten program TU I TERAZ i zacznijmy nowe życie. Życie pełne pracy i satysfakcji z jej owoców . Nie kombinujmy już jak koń pod górę ,tylko bierzmy się do roboty. Politykowi który podchwyci temat i wypromuje ten prosty program wróżę 80% poparcia społecznego.


Zmiany na każdym kroku są konieczne i niezbędne od zaraz .Nie wierzcie tym którzy powiedzą ,że jest to niemożliwe – przypomnijcie sobie słowa Roosvelta gdy wstał z wózka inwalidzkiego i powiedział „ NIE MA RZECZY NIEMOŻLIWYCH ‘’

POWINIŚMY STANĄĆ JAK MALAŻ PRZED WIELKIM BIAŁYM PŁUTNEM NA KTÓRYM MOŻEMY NAMALOWAĆ CO CHCEMY OD NAS TYLKO ZALEŻY CO
GENIALNY PROGRAM - CZY SĄ JAKIEŚ WĄTPLIWOŚCI ?
PRAGNĘ POZNAĆ OPINIĘ... ZADZWOŃ 889 661 899
(Wiesław Makowski)

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: 3x15


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.