Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12816 miejsce

Bogaty ojciec, biedny ojciec

Niech pieniądze pracują na ciebie, a nie odwrotnie. Stań się rentierem przed pięćdziesiątka.

 / Fot. Bogaty ojciec Biedny ojciec,,Bogaty ojciec Biedny ojciec,, jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych książek XXI wieku, prezentuje tezy niezgodne z tymi jakie próbują nam przekazać nasi najbliżsi. ,,Ucz się a będziesz bogaty, ucz się a zdobędziesz dobrze płatną prace i będziesz bogaty" są to częste słowa jakie słyszymy w trakcie dorastania, Robert Kiyosaki uważa, że tego typu argumenty wpędzają nas do tzw:,,wyścigu szczurów", z którego można trafić do klasy średniej, a nie stać się bardzo bogatymi.

Głównym tematem poruszanym w ,,Bogatym i Biednym ojcu" jest problem dzisiejszej edukacji, która nie przygotowuje nas do umiejętnego obracania aktywami i pasywami. Kiyiosaki poniekąd kpi ze sposobu przekazywania wiedzy w dzisiejszych szkołach, bardzo często podkreśla, że szkoły uczą jak być dobrym pracownikiem, a nie jak być dobrym pracodawcą.

W bardzo prosty i zrozumiały sposób wyjaśnia różnice między aktywami a pasywami, zachęca nas do inwestowania w swój umysł, a w szczególności duży nacisk kładzie na naukę o zarządzaniu pieniędzmi. Robert Kiyosaki opisuję historię swojego życia, w którym nadrzędną role odegrały zasady jakie wpoił mu ojciec jego najlepszego kolegi (tytułowy ,,bogaty ojciec), jak i również zasady które próbował mu przekazać jego prawdziwy ojciec (tytułowy ,,biedny ojciec").

Robert Kiyosaki wytycza drogę do bogactwa, pokazuje wiele możliwości jakie stwarza kapitalizm, odradza życie na kredyt. Autor próbuje wyjaśnić jak stać się człowiekiem dla którego pracują pieniądze a nie odwrotnie. Zakreśla plan jak najwcześniejszego wyrwania się z ,,wyścigu szczurów".

Książka może się w szczególności spodobać ludziom biznesu którzy z wieloma problemami opisywanymi w książce miała już do czynienia, ale jest również kierowana do młodzieży która dopiero co rozpoczyna swoje finansowe życie.

Robert Kiyosaki
Amerykański multimilioner , zwany nauczycielem szkoły milionerów.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.