Facebook Google+ Twitter

Bogatynia. Z cyklu niewiarygodne opowieści: Sylwester w kwietniu

Pomysłowy Dobromir, spec od efektów specjalnych, wyznawca filozofii Ferdka Kiepskiego: „co tu zrobić, żeby się nie narobić”, zwany od tej chwili przez sąsiadów „mam pomysła”, dochodzi do siebie po niekonwencjonalnym malowaniu garażu.

 / Fot. Archiwum Policji- Odrzucam rzeczywistość i tworzę swoją własną - słynne motto z amerykańskiego programu popularnonaukowego produkowanego przez australijską spółkę Beyond Television Productions, w którym pełno było ognia, dymu i huku zapamiętał 35-letni mieszkaniec Bogatyni.

Właśnie myślał jak oszczędzić siły i czas podczas odnawiania ścian przydomowego garażu.

Sięgnął do rozumu i znalazł metodę równoczesnego pokrycia ścian farbą emulsyjną.

- Użył do tego celu pojemników z farbą w aerozolu, a zamiast pędzla...wyrobów pirotechnicznych - poinformowała st. sierż. Mariola Kowalska, oficer prasowy KPP w Zgorzelcu. - Eksplozja była na tyle silna, że wyrwane drzwi uderzyły w mężczyznę, powodując obrażenia wymagające pomocy medycznej w szpitalu.

Do zdarzenia doszło wczoraj, przed godziną 19.00. Policjanci z Bogatyni otrzymali zgłoszenie w sprawie eksplozji w jednym z prywatnych garaży. Jak się okazało, okoliczności wybuchu były dość nietypowe.

 / Fot. Jerzy Kirzyński/ zdj. ilustracyjne- Po przywiązaniu petardy do pojemników z farbą, mężczyzna odpalił ją i wyszedł na zewnątrz pomieszczenia. Stanął za drzwiami, jednocześnie trzymając je od zewnątrz by się nie otworzyły.- dodała pani rzecznik M. Kowalska.

Siła eksplozji była jednak tak duża, że wyrwało z zawiasów drzwi garażowe.

- „QusSy: Mam mieszkanie do pomalowania, chętnie zobaczę, jak został garaż pomalowany. Więc proszę o namiary do tego eksperta” - przeczytaliśmy na forum internetowym 24Jgora.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.