Facebook Google+ Twitter

Bogdan Klich odwiedził Izrael

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-31 22:54

Polska i Izrael będą kontynuować dialog strategiczny po wycofaniu naszych żołnierzy ze Wzgórz Golan. Minister obrony Bogdan Klich, który przebywa z oficjalną wizytą w Izraelu powiedział, że rozmowy z ministrem obrony tego państwa - Ehudem Barakiem - były bardzo obiecujące.

Szef MON podkreślił, że oba państwa chcą w przyszłości prowadzić szeroką współpracę w dziedzinie obronności i wymiany wojskowo-technicznej. Minister Klich zaznaczył, że Polska jest odbierana przez Izrael jako ważny partner w Europie, a my uważamy Izrael za istotnego partnera na Bliskim Wschodzie.

Szef MON poinformował, że obecnie współpraca przemysłu obronnego z Izraelem wygląda bardzo dobrze. Polska ma nadzieję, że nadal będą kontynuowane rozpoczęte już programy na dostawę nowoczesnego sprzętu. Chodzi przede wszystkim o produkcję w zakładach „Mesko” w Skarżysku Kamiennej przeciwpancernego pocisku kierowanego SPIKE.

Szef MON rozmawiał również z ministrem obrony Izraela o wycofaniu naszych żołnierzy z misji na Wzgórzach Golan. Na jesieni - zgodnie z decyzją rządu - polscy żołnierze opuszczą ten rejon. Minister Klich zaznaczył, że decyzja Polski spotkała się ze zrozumieniem Izraelczyków.

Przy okazji wizyty Bogdan Klich podtrzymał deklarację co do dalszej przyszłości misji w Bośni. Nasz rząd chce zamienić misję na szkolno-doradczą. Na jesieni powinny zapaść w tej sprawie ostateczne decyzje w Unii Europejskiej.

Jutro minister obrony wybiera się do polskich żołnierzy z misji UNDOF. Szef MON zobaczy też izraelską bazę samolotów F-16.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.