Facebook Google+ Twitter

Bogdan Klich poleci dziś z żołnierzami drugim Tu-154 do Kosowa

Minister obrony Bogdan Klich i żołnierze 24. zmiany polskiego kontyngentu KFOR polecą dziś drugim tupolewem do Kosowa. Szef MON uważa, że samolot jest w pełni sprawny i nie ma żadnych przeszkód, by mógł wykonywać loty o statusie HEAD - z osobami pełniącymi najważniejsze funkcje w państwie.

Drugi Tu-154 / Fot. Joymaster, WikipediaMinister obrony Bogdan Klich poleci dziś z żołnierzami 24. zmiany polskiego kontyngentu KFOR drugim Tu-154 do Kosowa. Samolot nie wykonywał nigdy lotów o statusie HEAD, szef MON jednak doszedł do wniosku, że nie ma żadnych przeszkód, by maszyna mogła przewozić najważniejsze osoby w państwie. Zaznaczył, że decyzja o użyciu samolotu należy do dysponentów, a nie do Ministerstwa Obrony Narodowej.

"Nie mam żadnych emocji. Po prostu wsiadam z żołnierzami i lecimy na miejsce" - powiedział TVN24 Bogdan Klich na warszawskim lotnisku Okęcie.

Drugi tupolew o numerze bocznym 102 niedawno wykonywał loty testowe na potrzeby komisji badającej katastrofę smoleńską. Piloci sprawdzali, jak mogła zareagować załoga 10 kwietnia podczas feralnego lotu.

Źródło: Polska Agencja Prasowa

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

ASD
  • ASD
  • 23.06.2011 11:11

A JAK PRZYLECI?
W TRUMNIE?
NIECH ZABIERZE BULA-KOMOROSKIEGO

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.