Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15834 miejsce

Bogdan Rymanowski Dziennikarzem Roku 2008

Podczas dzisiejszej gali branżowy miesięcznik "Press" wręczał coroczne nagrody dziennikarzom polskich mediów. Dziennikarzem Roku został Bogdan Rymanowski z TVN. Grand Press w kategorii news przypadł Krzysztofowi Kowalczykowi z dziennika "Polska" za cykl artykułów "Piekło starców w Radości".

Jeden z gości programu Bogdana Rymanowskiego - były premier Kazimierz Marcinkiewicz. / Fot. Tomasz GzellJak podaje "Press", w pierwszej piątce (wśród prawie stu nominowanych dziennikarzy) znaleźli się także: Anna Ferens i Ewa Stankiewicz, autorki filmu dokumentalnego „Trzech kumpli”, który wyemitowała telewizja TVN, Szymon Hołownia, dyrektor programowy kanału Religia.tv i publicysta tygodnika „Newsweek Polska” oraz Mariusz Kowalewski, dziennikarz „Rzeczpospolitej”.

Wojciech Staszewski z „Gazety Wyborczej" otrzymał nagrodę Grand Press w kategorii dziennikarstwo specjalistyczne. Karolina Wigura otrzymała Grand Press 2008 w kategorii wywiad za rozmowę z Jürgenem Habermasem. Beata Biel otrzymała Grand Press za najlepszy reportaż telewizyjny. Nagrodzono ją za audycję „Pomoc w śmierci". Grand Press za najlepszy reportaż prasowy
w 2008 roku otrzymała Angelika Kuźniak z „Gazety Wyborczej".

Artykuł „Dzieci i dzieci-śmieci" Ewy Winnickiej został uhonorowany nagrodą Grand Press w kategorii publicystyka. Roman Daszczyński i Paweł Wiejas z „Gazety Wyborczej" otrzymali nagrodę Grand Press w kategorii dziennikarstwo śledcze za artykuł „Grzech ukryty w Kościele".

Nagrodę Grand Press 2008 w kategorii news otrzymał Krzysztof Kowalczyk (wywiad z autorem), który na łamach dziennika "Polska" opublikował cykl 19 materiałów o wstrząsających praktykach w domu starców w Radości - "Piekło starców w Radości".

***
Niestety, także w tym roku organizatorzy konkursu nie przyjęli zgłoszenia redakcji Wiadomości24.pl (zarejestrowanej jako tytuł prasowy) w konkursie Dziennikarz Roku 2008, uzasadniając to zapisami regulaminu, przewidującymi zgłoszenia tylko ze strony redakcji gazet, radiowych i telewizyjnych. A w tym roku nominowaliśmy trzy osoby: Dziennikarza obywatelskiego Wiadomości24.pl, Bogdana Rymanowskiego i Tomasza Lisa. Nie ustaniemy jednak w staraniach by przekonać organizatorów konkursu do autorów publikacji internetowych. Być może uda się w przyszłym roku...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Na znane postaci życia publicznego możecie oddawać swe głosy na http;//asycieniasy.pl . Laureat nagrody - redaktor Rymanowski równiez ma swoją stronę - oto http://www.asycieniasy.pl/index.php?task=view&id=210.

Zapraszamy do zabawy :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

To niech zmienią regulamin, co to za problem:)
A jak nie, to opisac ich na W24, że dyskryminują media internetowe i juz...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wiedziałem, że to dzisiaj będą wręczane te nagrody.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.