Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10922 miejsce

Bogdan Węgrzynek i Polski Kongres Energii Odnawialnej

9 grudnia 2013 roku, w Białymstoku, odbędzie się Polski Kongres Energii Odnawialnej - Energia Jutra.

Bogdan Węgrzynek, Prezes Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw / Fot. archiwum Menu Group Polski Kongres Energii Odnawialnej - Energia Jutra to bardzo ważne wydarzenie mocno odznaczające się w kalendarzu spotkań związanych z rozwojem rynku odnawialnych źródeł energii oraz wszelkich inicjatyw proekologicznych.

Kongres ma na celu przedstawienie najnowszych prognoz oraz informacji gospodarczych, a także regulacji prawnych i praktycznych aspektów związanych z szeroko pojętym inwestowaniem w odnawialne źródła energii w Polsce, a przede wszystkim integrację środowiska skupionego wokół OZE (Odnawialnych Źródeł Energii). Jest wydarzeniem cyklicznym składającym się z dziesięciu konferencji, organizowanych w największych miastach w Polsce, głównie stolicach regionów. Każde wydarzenie składa się z kilku prelekcji dotyczących poszczególnych dziedzin, m.in. forowoltaiki, energii wiatrowej, wodnej, biomasy i biogazu. Stałym elementem spotkań są tematyczne panele dyskusyjne, w trakcie których prelegenci i uczestnicy mają możliwość wymiany doświadczeń i porównania stanu wykorzystania OZE w poszczególnych regionach Polski.Bogdan Węgrzynek (w środku) - Kongres OZE - Wrocław 2013 / Fot. archiwum Menu Group

Wśród znakomitych przedstawicieli działających na rzecz szeroko pojętej ochrony środowiska i odnawialnych źródeł energii w Radzie Programowej Kongresu, obok byłego Wicepremiera RP Waldemara Pawlaka czy Prezesa Polskiego Towarzystwa Fotowoltaiki dr Stanisława Pietruszko, zasiada także Bogdan Węgrzynek, Prezes Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw i Wiceprezes Związku Pracodawców Klastry Polskie. Prezes Bogdan Węgrzynek jest ekspertem w dziedzinie OZE, a swoją wiedzą i doświadczeniem dzielił się wielokrotnie uczestnicząc w kluczowych spotkaniach i wydarzeniach na rynku polskim i między narodowym. Reprezentuje wszystkie innowacyjne firmy zrzeszone z OKIP, które chcą inwestować w fotowoltaikę i dostrzegające korzyści ze stosowania odnawialnych źródeł energii, które dzięki współpracy z klastrem mogą być efektywnie wdrażane. Na pierwszym spotkaniu Kongresu we Wrocławiu był organizatorem jednego z paneli dyskusyjnych dotyczących współdziałania klasteringu i OZE. Eksperci rozmawiali m.in. o farmach wiatrowych, biogazowaniach i sposobach na eliminowanie emisji dwutlenku węgla. Jednym z wniosków spotkania był fakt, że mimo podejmowanych działań, nadal w tych kwestiach odstajemy od innych krajów europejskich.

Bogdan Węgrzynek, Prezes Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębirstw / Fot. archiwum Menu GroupMy już jesteśmy cofnięci, jesteśmy parę lat ze Europą. My musimy przyjąć ustawy jak najszybciej, bo - po pierwsze - zaśmiecamy środowisko, po drugie płacimy duże kary. Płacimy wielomilionowe kary tylko dlatego, że posłowie są niezdecydowani - mówił Bogdan Węgrzynek.

Działania Prezesa nad aktualną sytuacją pokazują, że jest jeszcze wiele do zrobienia, szczególnie w sferze przyjaznego klastrom ustawodawstwa. Jako członek Parlamentarnego Zespołu ds. Polityki Klastrowej przekazuje parlamentarzystom sens zakładania klastrów oraz ich potrzeby. Podkreśla, że bez wypracowania mechanizmów współpracy klastrów, rządu, samorządów, przedsiębiorstw, uczelni, ośrodków naukowych i badawczych oraz określenia strategii rozwoju regionów nie można myśleć o sukcesach. Bogdan Węgrzynek (pierwszy z prawej) - Kongres OZE - Wrocław 2013 / Fot. archiwum Menu Group

Bogdan Węgrzynek jest także ekspertem w dziedzinie Public Relations i Public Management. Jest Założycielem i Prezesem agencji promotorskiej MENU GROUP, specjalizującej się m.in. w budowaniu świadomości marki, Public Relations, organizacji kongresów, kampanii reklamowych i innych wraz z obsługą medialną. Posiada doświadczenie w pracy z członkami zarządów oraz z wyższą kadrą zarządzającą prowadząc coaching indywidualny i grupowy. Działa na terenie całej Unii Europejskiej, a także w Kanadzie i USA.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.