Facebook Google+ Twitter

Bogoria - Drzonków w finale tenisowej SuperLigi

Nie było sensacji w Grodzisku Mazowieckim, gdzie w rewanżowym półfinałowym pojedynku tenisowych rozgrywek "Wschodzący Białystok SuperLiga", Bogoria Grodzisk pokonała Silesię Miechowice 3:1.

Daniel Górak - Bogoria Grodzisk Mazowiecki / Fot. Piotr A.JeleńMazowszanie po raz drugi pokonali tenisistów ze Śląska 3:1 i tym samym zapewnili sobie awans do finału tegorocznych rozgrywek Wschodzący Białystok SuperLiga.

Z wypowiedzi Tomasza Redzimskiego - trenera Bogorii - w oficjalnym serwisie Polskiej SuperLigi Tenisa Stołowego, czytamy: "Spodziewaliśmy się, że rywale zagrają lepiej niż u siebie, ponieważ nie mieli nic do stracenia. Byliśmy przygotowani na ich twardą i odważną grę, zwłaszcza Wang Chena, który zagrał zdecydowanie lepiej niż ostatnio. Cieszy to, że my potrafiliśmy osiągnąć jeszcze wyższy poziom gry i ich pokonać."

Wbrew gładkiemu wynikowi 3:1 dla Grodziszczan, zwycięstwo gospodarzom nie Wang Chen - Armada BTTS Silesia Miechowice / Fot. Piotr A.Jeleńprzyszło łatwo. W meczu otwarcia Wang Zeng Yi pokonał Czecha Pavlicę w czterosetowym pojedynku, ale po drugiej partii podopieczni Michała Napierały doprowadzili do remisu. Kończący swą tenisową przygodę w Miechowicach Wang Chen pokonał Daniela Góraka, mimo, że przegrywał już 0:2.
Można przypuszczać, że gdyby Jarosław Tomicki dysponował formą, tą z indywidualnych mistrzostw Polski, pojedynek z Robertem Florasem rozstrzygnąłby na swoją korzyść. Tak się jednak nie stało i musiał uznać wyższość dziewiętnastoletniego Florasa, ulegając gładko 0:3.

Martin Pavlica - Armada BTTS Silesia Miechowice / Fot. Piotr A.JeleńCień nadziei dla Miechowiczan zaświtał w pojedynku Wang Chena z Wang Zeng Yi, gdy zawodnik gości prowadził już 2:1 w setach. Ostatecznie jednak uległ 2:3. Tak więc w dwumeczu 2:0 dla Bogorii i awans po raz szósty z rzędu do finału drużynowych mistrzostw Polski.
Mazowiecka drużna o najwyższy laur rozgrywek Wschodzący Białystok Robert Floras - Bogoria Grodzisk Mazowiecki / Fot. Piotr A.JeleńSuperliga stoczy pojedynki 30 maja i 5 czerwca z zespołem ZKS Drzonków.

Tenisiści z Ziemi Lubuskiej awans uzyskali już w ubiegłym tygodniu, po tym, jak ich półfinałowy rywal SPAR AZS Politechnika Rzeszów wycofał się z rywalizacji po pierwszym meczu.

Tym samym ekipy Armady BTTS Silesii Miechowice i SPAR AZS Politechniki Rzeszów wywalczyły w sezonie 2011/2012 rozgrywek Wschodzący Białystok Superligi brązowe medale.

KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki - Armada BTTS Silesia Miechowice 3:1

Wang Zeng Yi - Martin Pavlica 3:1 (4:11, 11:5, 11:6, 11:6)
Daniel Górak - Wang Chen 2:3 (11:8, 14:12, 6:11, 8:11, 5:11)
Robert Floras - Jarosław Tomicki 3:0 (11:4, 11:5, 11:5)
Wang Zeng Yi - Wang Chen 3:2 (11:4, 9:11, 6:11, 11:4, 12:10)
Jarosław "Atom" Tomicki - Armada BTTS Silesia Miechowice / Fot. Piotr A.JeleńWang Zeng Yi "Wandżi" - Bogoria Grodzisk Mazowiecki / Fot. Piotr A.Jeleń
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.