Facebook Google+ Twitter

"Bogowie" Palkowskiego biją rekordy popularności. Film obejrzało już ponad 2 miliony widzów

"Bogowie" pobili kolejny rekord frekwencji w polskich kinach. Po 9 tygodniach od premiery, fabularną historię prof. Zbigniewa Religi obejrzało już ponad 2 miliony widzów. Film w reżyserii Łukasza Palkowskiego to nie tylko najpopularniejsza produkcja tego roku, ale również jeden z najchętniej oglądanych obrazów ostatnich lat.

 / Fot. Materiał prasowy"Bogowie", którzy podczas 39. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni zdobyli najważniejszą statuetkę Grand Prix, cieszą się niesłabnącą popularnością. Obsypana nagrodami filmowa opowieść o prof. Relidze pobiła kolejny rekord frekwencji i zapisała się złotymi głoskami w historii polskiej kinematografii. W miniony weekend produkcja przekroczyła bowiem granicę 2 mln 30 tys. kinowych widzów.

Tak wielkiego sukcesu frekwencyjnego polskie kino nie widziało od 2011 roku. Wysoka popularność krajowego filmu nie jest częstym zjawiskiem. Przekraczając barierę 2 milionów widzów, "Bogowie" dołączyli do elitarnego i wąskiego grona. Nie licząc obrazu Łukasza Palkowskiego, ta sztuka udała się jedynie 8 innym produkcjom (m.in. "Ogniem i mieczem", "Pan Tadeusz" i "Katyń").

Zobacz także: "Bogowie". Film o Relidze i pierwszych polskich przeszczepach serca

 / Fot. Materiał prasowy"Bogowie" to pasjonująca opowieść o polskim lekarzu, profesorze Zbigniewie Relidze. W latach 80. dokonał on pierwszego w Polsce udanego przeszczepu serca. Przeprowadzona przez Religę operacja to nie tylko medyczne osiągnięcie, które pozwoliło uratować życie tysięcy pacjentów. Wyjmując serce z ludzkiego ciała, Religa przełamał moralne, kulturowe i religijne tabu. Kilka dekad temu transplantacja serca była według powszechnej opinii działaniem wbrew naturze.

"BOGOWIE"
Premiera: 10 października 2014 r
Reżyseria: Łukasz Palkowski
Scenariusz: Krzysztof Rak
Obsada: Tomasz Kot, Magdalena Czerwińska, Piotr Głowacki, Szymon Piotr Warszawski, Rafał Zawierucha, Kinga Preis, Sonia Bohosiewicz, Marian Opania, Jan Englert, Zbigniew Zamachowski, Cezary Kosiński, Damian Damięcki
Produkcja: Polska 2013
Producent: Watchout Productions, Piotr Woźniak-Starak i Krzysztof Rak
Dystrybutor: NEXT FILM

Informacja prasowa

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.