Facebook Google+ Twitter

Bogusław S. skazany za przestępstwo seksualne

Znany aktor, dziennikarz i konferansjer jest winny zarzutu obcowania płciowego ze swoim synem - stwierdził sąd. Wyrok nie jest prawomocny.

Jak podaje Gazeta, pierwszy raz S. zatrzymano w 2003 r. Spędził wtedy 3 miesiące w areszcie. Po rocznym śledztwie skierowany został przeciwko niemu akt oskarżenia z zarzutem molestowania kilkuletniego syna i kazirodztwa. Aktor od początku nie przyznawał się do winy i twierdził, że w ten sposób mści się na nim jego była żona.

W czwartek zakończył się trzeci proces w tej sprawie. Aktor otrzymał karę ośmiu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata oraz, jak podaje Onet, karę grzywny, na poczet której zaliczył 79 dni pozbawienia wolności. Sąd nakazał także zwrot 7,4 tys. zł wydatków matce dziecka, która była oskarżycielką posiłkową.

Aktorowi postawione były dwa zarzuty: doprowadzenie swojego dziecka do "poddania się czynnościom seksualnym" oraz doprowadzenia dziecka do "obcowania płciowego". Pierwszy wyrok miał miejsce w roku 2007, kiedy sąd skazał Sobczuka na 2 lata pozbawienia wolności. Skazany odwołał się od wyroku i sąd uchylił go w całości.

Kolejny proces zakończył się uniewinnieniem dla aktora. Tym razem odwołała się prokuratura, a sąd drugiej instancji podtrzymał uniewinnienie co do molestowania, przyznał jednak rację prokuraturze co do zarzutu kazirodztwa - czyli "doprowadzenia nieletniego do obcowania płciowego" - i uznał, że zarzut ten powinien być zbadany w ponownym procesie.

"Jestem zaskoczony dzisiejszym rozstrzygnięciem. Na pewno będę apelował" - powiedział w czwartek aktor, tuż po opuszczeniu sali sądowej.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Olek
 • Olek
 • 26.03.2012 02:21

Jeżeli była żona za podstawowe przestępstwo seksualne uważała zdrady męża i jego przygody erotyczne z innymi kobietami,to tak,to w takim razie według niej musi być przez sąd za to skazany nawet jeżeli udowodnią mu kazirodztwo i molestowanie własnego dziecka. Dla niej był potworem seksu i za to ma być ukarany aby mu się w końcu odechciało tego seksu i obrzydło na zawsze.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zbysław
 • Zbysław
 • 24.03.2012 22:50

@ Pani Gadzina Czy to tak wolno? Czy to tak można? Skąd Pani wie,że to prawda,że molestował czy że czyn kazirodczy? A może ten człowiek jest calkowicie niewinny? Po co Pani takie artykuły o kimś pisze? Wie Pani na pewno,ze to tak było a nie inaczej? A jeżeli ,to tak nie było,tylko to zemsta byłej zdradzanej żony? Dała się Pani wpuścić w pułapkę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Henryk
 • Henryk
 • 24.03.2012 21:42

@Pani Natalia Gadzina Jaka była Pani prawdziwa intencja napisania tego artykułu? Czy chodziło o zniszczenie człowieka,czy też o zrobienie efektu,sensacji na tym portalu. Najwyraźniej ,człowiek się u Pani nie liczy. Jeżeli ten człowiek popełni samobójstwo po Pani artykule,tutaj zamieszczonym,to Pani będzie za to odpowiedzialna.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan
 • Jan
 • 24.03.2012 17:49

Łatwo jest zniszczyć człowieka na takiej zasadzie,że oskarża się go o molestowanie własnego dziecka. I tak już ta była żona zniszczyła dobry wizerunek Bogusława S.,jego karierę i na zawsze jego dobre relacje z własnym dzieckiem.Mówiło się,że to jest zemsta za to,że ją zdradzał z innymi kobietami. Sąd nie powinien wierzyć wersji tej kobiety. Przynajmniej nie powinien być stronniczy. Największą jednak ofiarą takiego postępowania tej kobiety jest i będzie jej własne dziecko,syn jej z postawionym w stan oskarżenia ojcem dziecka. Nie wierzę,że ten ojciec zrobił to,o co go oskarżyła. Zrrobiła to celowo aby zadać ból duchowy mężczyźnie przez którego ambicjonalnie cierpiała,gdyż nie był jej wierny. Kobiety tak potrafią. To typ kobiety tzw,modliszki.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta Dutkiewicz
 • Marta Dutkiewicz
 • 23.03.2012 19:53

To może być oskarżenie krzywdzące. Wiadomo,że każdego można oskarżyć o molestowanie i za pomocą fałszywych świadków mu to udowodnić w sądzie. Sądy nie zawsze są sprawiedliwe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy Wy naprawdę nie macie poważniejszych tematów. Może coś od siebie. A nie wzorem niektórych powielacie ploty i opisy dysonansów już zamieszczanych gdzie indziej. To nie jest dziennikarstwo obywatelskie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
mikołajek
 • mikołajek
 • 23.03.2012 18:46

Załamać się można. Smuto , smutno i straszno
Mk

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.