Facebook Google+ Twitter

Bohaterowie moich reportaży opowiadają o miłości

O każdym z nich napisałam osobną historię, osobny artykuł. Dzisiaj każdemu z osobna zadałam jedno i to samo pytanie: Opowiesz mi coś o Twojej miłości? Reagowali zaskoczeniem i radością. I słowami od serca.

foto: tomasz jakub sysłoTomek "tsy" i Dorota

Grafik, malarz-dadaista, manager sztuki, informatyk. Król Juwenaliów 2003 i mąż ówczesnej królowej. Porusza się na wózku inwalidzkim.

"amba ... to delikatne określenie czasu walentynek. uf. czuć, że się zbliżają – dookoła wszyscy zwracają uwagę. reklamy, promocje, upusty, okazje. kolor czerwony rządzi. kształty serc wszędzie. ci co kogoś mają bliskiego wkręcają się i płyną z nurtem, ci co sami wtenczas – dołują. jak to jest ze mną? krul i krulowa walczą o byt od dawna - hmmm to już 5 lat więcej. to nie bajka. powszedni dzień, trzeba walczyć. wypełniać lodówkę. czas zapełniać pozytywnie. pracować i ma to sprawiać radość. kochać się. być ze sobą. dbać. jest cudownie... ".

Malkie i Samuel

Programistka. Ortodoksyjna Żydówka, urodzona w Kanadzie. Mieszka w Jerozolimie.

"To rodzice pomogli mnie i Samuelowi poznać się i zaprzyjaźnić. Czy u Was, w Polsce też rodzice swatają młodych? U nas to tradycja. Niedawno zaczął się Nowy Rok. Życzę wszystkim poszukującym, żeby poznali w nim swoich przyszłych małżonków!".


foto: Ciszewski PRPiotr i Ela

Pedagog, PR-owiec. Porusza się na wózku inwalidzkim.

"Kiedy się poznaliśmy, w ciechocińskim sanatorium, Elka była zakochana w kim innym i z nim chodziła na spacery. Mnie się radziła i zwierzała. Mówiłem, żeby się nie śpieszyła, żeby dała sobie czas. Moje rady były nad wyraz "skuteczne", bo w końcu zaczęła chodzić na spacery ze mną i tak jest do dziś. Elka jest jest prezentem od Boga dla mnie".


Maria oraz Igor

Ukrainka, córka prawosławnego księdza. Mieszka pod Tarnopolem.

"Spotkaliśmy się po raz pierwszy u znajomych. Po 2 tygodniach został moim chłopakiem, po 2 miesiącach narzeczonym, a po pół roku mężem. Szybko się to potoczyło, ale on powiedział, że ma już 30 lat, chce mieć rodzinę i nie będzie czekał. Ślub mieliśmy tydzień po Wielkanocy (ale udzielał go nie mój ojciec, tylko jego znajomy), bo w prawosławiu ślubów w święta nie udziela się. To było 20 lat temu. Nie jest nam łatwo: on nie ma stałej pracy, ma obłożnie chorą matkę, ale radzimy sobie. Takie jest życie. Mamy teraz dwoje dzieci. Mąż je bardzo kocha, żeby ich tylko nie zepsuł!"

foto: Piotr Roczniak

Agata i Piotr

Pierwsza i najpiękniejsza w Polsce modelka poruszająca się na wózku inwalidzkim.


"Miłość jest wtedy, gdy dwoje ludzi spotyka się przypadkowo, a okazuje się, że czekali na siebie całe życie".
On jest tym, na którego czekałam... zasłużony, wymarzony. Lider, unikat, moje dynamo. Pierwsze spotkanie online. Dostaję zaproszenie na kawę. Odmawiam po raz pierwszy i ostatni, bo Piotr powtórnie zaprasza. Chciał mieć mnie od razu, a miał "chwilę" później. Bogu dzięki, że był taki uparty! Teraz mocno go kocham i nie potrafię nie ulec mojemu największemu pragnieniu - mojemu Piotrowi.
Dzień i noc są za krótkie, jeśli ma się takiego chłopaka... żywiołowy, kreatywny, imponujący! Przy moim Piotrze zachowuję własną tożsamość, mogę mieć swoje kaprysy, mogę być zołzą. Wiem, że Miłością przemokłam do głębi serca. Dziękuję Ci Piotrze, że przy mnie jesteś.

foto: Oliwia i Dawid Oliwia i Dawid

Dziewczyna Dawida, który przez 29 lat był mężczyzną w ciele kobiety.

"Nienajwyższe widzę gwiazdy, a szczęście dają, bo jesteś tam Ty" .


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

+ ładnie napisane

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus za spięcie bohaterów wspólnym nawiasem, pod wspólnym niejako mianownikiem.
*Nienajwyższe widzę gwiazdy* - pewnie to nielogiczne ze strony autorów zasad językowych, ale NIE piszemy łącznie tylko w stopniu równym z przymiotnikami.:-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

- i dlatego są świetnymi rozmówcami...

Komentarz został ukrytyrozwiń

To nieumiejętność kochania jest prawdziwym kalectwem. Twoi niepełnosprawni bohaterowie mogliby obdzielić miłością legion "zdrowych" egoistów-malkontentów.

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chyba nie musze uzasadniac

Komentarz został ukrytyrozwiń

MNIOM.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.