Facebook Google+ Twitter

Bohaterowie odznaczeni

Wielu z was zastanawia się, które odznaczenia dla krwiodawców są ważniejsze. Wewnętrzne PCK typu Kryształowe Serce czy resortowe lub państwowe np. Zasłużony dla Zdrowia Narodu. Prawdziwi krwiodawcy chyba wątpliwości nie mają.

Na zdjęciu : Prezes Stowarzyszenia HDK RP Tomasz Ogrodnik, Jacek Kocięba, Ryszard Świtalski, Dariusz Wróbel, Prezes Miejskiego Klubu SHDK RP w Piotrkowie Trybunalskim Robert Szulc / Fot. Ze zbioru Roberta SzulcaI wątpliwości mieć nie można. Odznaczenia resortowe czy państwowe zawsze będą miały większą rangę niż jakiekolwiek oznaczenia wewnętrzne. I o tym trzeba pamiętać. Szkoda, że niestety nie pamiętają o tym niektóre media, które w dalszym ciągu hołubią to co robi PCK, a pozostałych krwiodawców zostawia się w odstawkę. To przykre. Przykładem jest Piotrków Trybunalski, gdzie media opisują jak to lokalny działacz PCK, otrzymuje Kryształowe Serce a milczą jak inni otrzymują odznaczenia państwowe i resortowe nadawane w tym przypadku przez Ministra Zdrowia. Może czas to w końcu zmienić i w końcu zacząć traktować wszystkich krwiodawców równo. Niestety w PCK to bardzo trudne. Dlatego uważam, że trzeba to nadrobić.

W dniu 13.12.2013 roku na spotkaniu Rady Głównej Stowarzyszenia HDK RP w Dąbrowie Górniczej 3 krwiodawców Miejskiego Klubu SHDK RP w Piotrkowie Trybunalskim ( Jacek Kocięba, Ryszard Świtalski, Dariusz Wróbel - razem oddali w sumie 150 litrów krwi) otrzymało z rąk Prezesa Stowarzyszenia Tomasza Ogrodnika najważniejsze odznaczenia resortowe ,,Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu,,

Wielkie brawa dla tych krwiodawców. Swoim postępowaniem pokazują, że to co robią jest potrzebne, a oddana przez nich krew uratowała nie jedno ludzkie życie.

Są również wzorem do naśladowania dla pozostałych krwiodawców którzy już oddają krew, oraz dla tych którzy chcą dopiero zacząć.

Życzymy wszystkiego najlepszego w dalszym oddawaniu krwi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.