Facebook Google+ Twitter

Bohaterowie "Slumdoga" stracili dach nad głową

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-14 16:03

Dwadzieścioro hinduskich dzieci, występujących w obsypanym Oscarami filmie "Slumdog. Milioner z ulicy" straciło dach nad głową. Władze miejskie Bombaju, gdzie dzieci wraz z rodzicami mieszkają w slumsach, zburzyły ich chaty.

Władze Bombaju wyburzyły 50 domostw w dzielnicy slumsów twierdząc, że powstały bez zezwolenia. Główni bohaterowie filmu "Milioner z ulicy" potwierdzili, że między innymi także ich chaty zostały zrównane z ziemią przez buldożery, a dobytek - zniszczony w zrujnowanych zabudowaniach. Dzieci wraz z rodzicami koczują na ulicach przy temperaturze sięgającej 40 stopni.

Urzędnicy odpowiedzialni za zburzenie 50 chat twierdzą, że ich mieszkańcy dostaną nowe lokum. Komentatorzy w Indiach uważają jednak, że to obietnice bez pokrycia. Informują przy okazji że kilkanaście dni temu szef rządu stanowego Maharasztry odrzucił wniosek rodzin głównych bohaterów filmu o przyznanie im mieszkań komunalnych.

Po nagrodzeniu Oscarami filmu "Milioner z ulicy" dzieci w nim występujące były w Indiach krótko bohaterami mediów, a politycy próbowali wykorzystywać je w kampanii wyborczej. Spotykała się z nimi między innymi Sonia Gandhi, liderka Indyjskiego Kongresu Narodowego.

W Indiach kilkaset milionów ludzi mieszka w slumsach, a niemal jedna trzecia społeczeństwa żyje za niewiele ponad dolara dziennie. Za Indiami na światowej liście ubóstwa znajdują się jedynie kraje saharyjskie.


Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.