Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4456 miejsce

Bohaterowie "Sprawy dla reportera" oskarżają Jaworowicz o manipulacje

 • Źródło: Polska
 • Data dodania: 2010-09-07 09:03

Bohaterowie programu "Sprawa dla reportera" powołali stowarzyszenie "Stop Nierzetelni" i chcą walczyć o swoje prawa w sądzie. Elżbiecie Jaworowicz zarzucają manipulacje faktami, brak obiektywizmu i twierdzą, że bardziej niż los zwykłych ludzi interesuje ją stworzenie kontrowersyjnego materiału.

Elżbieta Jaworowicz / Fot. SławekElżbieta Jaworowicz, to jedna z najlepiej rozpoznawalnych dziennikarek w Polsce. W swoim programie, który od 24 lat ma pewne miejsce w ramówce TVP, zajmuje się sprawami zwykłych ludzi. Rozwiązuje problemy tych, którzy czują się pokrzywdzeni przez władzę, wymiar sprawiedliwości bądź urzędników. Tym razem jednak bohaterowie "Sprawy dla reportera" chcą oskarżyć autorkę programu - informuje "Newsweek".

Pierwszą osobą, która rozpoczęła walkę z autorką "Sprawy dla reportera" była Olga Chobot. Jaworowicz zamiast pokazać jak trudno dochodzi się swoich praw w sądach po konflikcie z wspólniczką biznesową przybliżyła widzom sam konflikt. Zależał jej na tym, by pokazać emocje bohaterki reportażu. - Co za baba, ma szansę załatwić sprawę przez telewizję, a nie potrafi się popłakać?! - miała narzekać na współpracę z Chobot Jaworowicz. Po programie wspólniczka podała Chobot do sądu za jej wypowiedzi przed kamerą, domagając się przeprosin i sprawę wygrała.

"Newsweek" opisuje też sprawę Bogusława K., który obiecywał ludziom budowę mieszkań. Wziął pieniądze, ale domy nie powstały. Poszkodowani zwrócili się do Jaworowicz, ta jednak sprawy nie podjęła, gdyż Bogusław K. w "Sprawie dla reportera" występował jako człowiek o nieposzlakowanej opinii, opowiadał o etyce i moralności w biznesie.

Z kolei Janusz Rawczuk zarzuca autorce programu, że pokazała go jako alkoholika i sutenera, który pozbawił rodzinę dachu nad głową, by spłacić swoje prywatne długi. I wyjaśnia, że Jaworowicz nie pokazała, że w rzeczywistości jego żona jest kobietą sukcesu, która wcale mieszkania nie została pozbawiona. - Przypadła mi rola czarnego charakteru i tyle. Miał być program o facecie, który prześladuje trzy bezbronne kobiety, w tym rodzoną córkę, i był. Jestem pewien, że pani Jaworowicz świadomie nie wyjaśniła oszczerstw wobec mnie, bo wówczas nie tylko nie byłoby czarnego charakteru, lecz także całego programu - przekonuje w rozmowie z tygodnikiem.

Skargi bohaterów programu trafiły na razie do Rady Etyki Mediów. Dwie z nich zostały rozpatrzone pozytywnie. REM przyznała, że zaskarżone programy były nieobiektywne, niezgodne z podstawowymi standardami dziennikarskimi i etyką zawodową. - Ludzie skarżą się wciąż na te same problemy: Jaworowicz jest niegrzeczna, czasem do granicy wulgarności, traktuje ludzi jak rekwizyty, nie kończy rozpoczętych tematów, łamie obietnice, co wpędza ludzi, którzy prosili o pomoc, w jeszcze większe tarapaty niż te przed przybyciem ekipy "Sprawy dla reportera" - komentuje w "Newsweeku" jeden z członków Rady.

Członkowie stowarzyszenia planują dalsze kroki przeciw Jaworowicz. Chcą, by TVP w czasie trwania "Sprawy dla reportera" informowała, że występ w programie wiąże się z ryzykiem i może zakończyć się w sądzie. Przygotowują też pozew zbiorowy przeciwko autorce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (41):

Sortuj komentarze:

temida
 • temida
 • 22.06.2012 19:41

Szanownych czytelników pragnę poinformować, że nareszcie w dni dzisiejszym udało się w Sądzie Rej . w Olsztynie rozpocząć rozprawę (za trzecim razem) i odczytać akt oskarżenia przeciwko byłej prezes SM domator Teresie R-M oskarżonej o dokonanie PIĘTNASTU przestępstw w tym PIĘCIU o przywłaszczenie mienia spółdzielców. Artykuł ukaże się dziś tj 22 czerwca 2012r w GW której dziennikarz był na rozprawie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
tadeusz pazdzioch
 • tadeusz pazdzioch
 • 10.03.2012 20:17

Pani Elu mamy problem w serjalu JULJIA TVN wystepuje dwuch pedalow NIECH PANI COS Z TYM ZROBI syn mi sie pyta czy moze spac u sasiada ,koniec swiata on ma dopiero 17 lat ,co oni robia w tej Telewizji same pedaly ,co za filmy gdzie tu jest Prokurator . Pani pomoze ,jeszcze napiszemy z mezem do LISA on tez ma swoj program ,jak tak mozna . POLSKA DLA POLAKOW NIE DLA TVN ZBOCZENCE . Dziekujemy pani

Komentarz został ukrytyrozwiń
tadeusz pazdzioch
 • tadeusz pazdzioch
 • 10.03.2012 20:17

Pani Elu mamy problem w serjalu JULJIA TVN wystepuje dwuch pedalow NIECH PANI COS Z TYM ZROBI syn mi sie pyta czy moze spac u sasiada ,koniec swiata on ma dopiero 17 lat ,co oni robia w tej Telewizji same pedaly ,co za filmy gdzie tu jest Prokurator . Pani pomoze ,jeszcze napiszemy z mezem do LISA on tez ma swoj program ,jak tak mozna . POLSKA DLA POLAKOW NIE DLA TVN ZBOCZENCE . Dziekujemy pani

Komentarz został ukrytyrozwiń
Witold.S.
 • Witold.S.
 • 05.01.2012 22:47

Po przeczytaniu prawie wszystkich komentarzy doszedłem do wniosku że....współczucie ofiarom tragedii, przemocy, oszustwa i innym przypadkom losowym jest w Polsce nieobecne. Jeśli tak duży procent wyraża negatywną opinię na temat programu "sprawa dla reportera" to świadczy to o korupcji, powiązaniach mafijnych i gorszemu kołtuństwu niż w dawnych PGR-ach. Przecież dostęp do internetu i możliwości wpisu mają nowobogaccy, krętacze i mafiosi, a nie szara masa.. nie mająca za co przeżyć od 1 do 31. Ktoś mądry powiedział iż świń jest wszędzie równo, tylko wśród asocjali, złodzieji, bezdomnych czy lumpen-proletariatu widać kto chce zrobić krzywdę, natomiast w intelektualno-kulturalno-inteligencko-nowobogackim świecie,świnie chodzą w garniturach, jeżdżą luksusowymi autami,bawią się w najlepszych knajpach a prawdziwych Polaków mordują pieniędzmi, znajomościami, i w imieniu prawa. Aż dziwię się ile p. E. Jaworowicz przeżyła.....a A. Lepper? widział Wersal, a p. Blida Holding, a kaci są...w togach.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Olsztyn SM Domator
 • Olsztyn SM Domator
 • 16.12.2011 17:57

Proces byłej szefowej Domatora Teresy R-M. Prezesie, zwróć tysiące !!!

Sąd nie miał wątpliwości co do jej winy. - Pani prezes, będąc we władzach spółdzielni i mając dbać o jej gospodarność, doprowadziła do wyprowadzenia tej kwoty [45 tys. zł] - stwierdziła Agnieszka Żegarska, przewodnicząca składu orzekającego. - W ocenie sądu był to czyn niedopuszczalny.

A potem dodała: - Sytuacja była nietypowa. Pozwana była we władzach spółdzielni. W tej sytuacji spółdzielnia nie mogła dochodzić swoich roszczeń. Droga do tego otworzyła się dopiero po zmianach w zarządzie.

Teresy R.-M. nie było na ogłoszeniu wyroku. Był za to Leszek Stefański, który przed nią kierował Domatorem. Teresa R.-M. stała na czele opozycji, która go odwołała z funkcji. Stefański też miał proces za działanie na szkodę spółdzielni, ale sąd go z tego zarzutu uniewinnił. - Była prezes chodziła praktycznie na wszystkie moje rozprawy. Teraz ja, mając dużo czasu, chodzę na jej - mówił i nie ukrywał zadowolenia z wyroku: - Jeszcze rok temu wydawało się, że Teresa R.-M. jest nie do ruszenia.

Ryszard Olejniczak mówi, że wtorkowy wyrok ma duże znaczenie. - Potwierdza, że nasze podejrzenia były słuszne, co daje nadzieję, że także pozostałe zgłoszone przez nas sprawy zostaną rozstrzygnięte po naszej myśli - stwierdził. - To również może być sygnałem w postępowaniu wytoczonym przez prokuraturę. Sąd nie musi rozstrzygać ponownie tych samych zarzutów, wystarczy, że będzie się posiłkował wcześniej wydanymi wyrokami.

Obawy te podziela mecenas Jolanta Gajownik, reprezentująca Teresę R.-M. - Ten wyrok nie stawia nas w luksusowej sytuacji w postępowaniu karnym [proces może się zacząć w styczniu 2012 r. - red.] - powiedziała "Gazecie" tuż po zakończeniu wtorkowego posiedzenia.

grzegorz.szydlowski@olsztyn.agora.pl

Więcej... http://olsztyn.gazeta.pl/olsztyn/1,48726,10812578,Proces_bylej_szefowej_Domatora__Prezesie__zwroc_tysiace.html#ixzz1giREb5tD

DOTYCZY NIŻEJ UKAZYWANEJ SPRAWY Z 21 lipca 2011 r - zakłamana oskarżycielka oskarżona

Komentarz został ukrytyrozwiń
mon
 • mon
 • 28.11.2011 19:11

pozwanie przez Chobot to dla mnie kpina. jest osobą upośledzoną czy zdrową, dorosłą i posiadającą pełnię praw?! bo jeśli uważa się za zdrową, to porażka. każdy odpowiada za swoje słowa i czyny. jeśli wypowiada się publicznie o kimś w sposób oczerniający to trzeba się liczyć z konsekwencjami. niby w jaki sposób odpowiada za to dziennikarz?!
co innego sprawa niesłusznie oczernionych i obwinionych w programie. tych rozumiem. przez nieprawdziwe ukazanie ich sylwetek mogli wiele stracić.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Belizariusz
 • Belizariusz
 • 08.09.2011 22:38

Populizm Jaworowicz jest groteskowy. Ta kobieta niczego się nie nauczyła. Dzisiejszy program onaża jej dyletanctwo.

Komentarz został ukrytyrozwiń
finał sprawy L.Stefańskiego
 • finał sprawy L.Stefańskiego
 • 26.07.2011 12:22

http://www.tvp.pl/publicystyka/magazyny-reporterskie/sprawa-dla-reportera/wideo/21072011-2125/4799189
Teresa RM zakłamana, nieuczciwa oskarżycielka. Pisała kłamliwe donosy do prokuratury, telewizji i gazet. Jej skuteczność polegała na perfidnym kłamaniu przed kamerami i w świetle jupiterów.
W programie w dniu 21.07.2011r już nie zechciała wystapić, a przeciez to ona rozpoczęła tę swoja komedię (by dopchać się na stołek) i w programie ,,Sprawa dla reportera" i wystepowała dwukrotnie.
Kto mieczem wojuje od miecza ginie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ZNAJĄCY RODZINY ISPRAWĘ
 • ZNAJĄCY RODZINY ISPRAWĘ
 • 25.07.2011 14:06

PRYWATNE SHOŁ JAWOROWICZ NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z PRAWDĄ.OSTATNIE WYDANIE 21.LIPCA RODZINA NIBY POKRZYWDZONA BIEDNA PRZEGRALI BO NIE UDAŁO SIĘ WYŁUDZIĆ GOSPODARSTWA.WZYSKIE DOKUMENTY ŚWIADCZĄ O ICH NIEUCZCIWOŚCI I TEJ RODZINY I TEGO PROGRAMU.GDYBY JAWOROWICZ POKAZAŁA SOCJAL W KTÓRYM RODZINA ŻYŁA STOI OK.100M DALEJ ALE PRAWDA BYŁA JEJ OBOJĘTNA.KŁAMSWA NIE POMOGŁY. KŁAMSWO WÓJCIKI NIE SĄ TAKIMI DZIADAMI,A MOŻE DZIADAMI TO SĄ ŻEBY CZERPAĆ KORZYŚCI.EWELINA KORZENIEWSKA (CÓRKA CO POKĄNIE U TATY MIESZKA A NIBY GDZIE CAŁE ŻYCIE MIESZKAŁA TO JEJ OJCOWIZNA)MA WŁASNĄ FIRMĘ SAMOZATRUDNIENIE W TYM BUDYNKU CO JEST Z TYŁU JAK ICH FILMOWAKI.JEJ MĄŻ TAKŻE MA TARTAK STACJONARNY OBWOŻNY.MA DZIAŁKĘ Z PAŁACEM W ŚWIĘCICACH TO JEST NIC?. ŻEKOMO TAKA BIEDNA NIC NIE MA ALE MOŻE JESZCZE LUDZIE DOBREJ WOLI COŚ PODEŚLĄ.NAJLEPIEJ KASĘ BO O TO WOŁALI.DRUGA CÓRKA CHOJNACKA DOROTA TAKŻE SAMOZARUDNIENIE FIRMA W DOMU ŚWIĘCICACH.GOSPODARSTWO OK.30 HA DOM PIĘROWY FARMA KRÓW ,ODSAWIAJĄ MLEKO.GOSPODARSTWO W PEŁNYM BIEGU.ROBI W SKLEPIE.TAKA BIEDNA RODZINKA?PAZERNA.LUDZIE NAIWNI BĘDĄ SIĘ LITOWAĆ I NA KONO POSYŁAĆ PIENIĄDZE.JUŻ AK ZBIEALI NA CHORE DZIECKO,JUŻ ZDROWE JEST.UDAŁO SIĘ WIĘC CZEMU JESZCZE NIE PODZIADOWAĆ.WÓJCIKOWA NIE ROBIŁA CAŁE ŻYCIE DLACZEGO? TO NIECH JĄ CÓRY UTRZYMUJĄ.Z GÓRY KRZYCZĄ ŻE NIC IM NIE POMOGĄ.O DO DPSU. LUDZIE NIE DAJCIE SIĘ NABRAĆ ANI PSEUDO REDAKTOR ANI TYM KTÓRZY BRALI UDZIAŁ W SHOŁ.KTO JE TAK UBRAŁ W JAKIM LUMPEKSIE?W KAŻDYM RAZIE BYŁO TO DLA WRAŻENIA BIEDY. SĄSIAD EDWARD BOCH TO JAKIEJ MIEDZY SZUKAł?MIESZKA W RODZINNYM SOCJALU PO WÓJCIKACH,TAM JES OJCOWIZNA ZYGMUNTA.BIZNESMEN I AUTORYTE MIEJSCOWY,DLACZEGO MIESZKA W SOCJALU,CO Z JEGO DOMEM GOSPODARSTWEM?HEEE CO? I W JAKICH OKOLICZNOŚCIACH EDWARDOWI BOCHOWI ZABRANO PRAWO JAZDY?

Komentarz został ukrytyrozwiń
temida
 • temida
 • 30.06.2011 09:32

Pani Elżbieta Jaworowicz jest profesjonalistką cechującą się rzetelnością, etyką zawodową jak też szacunkiem dla widzów i bohaterów jej programu. Program ,,Sprawa dal reportera" w dniu 21 lipca 2011r powraca do opisywanej poniżej sprawy i przedstawi jej finał.
Leszek Stefański przez lata oskarżany był w prasie, wielkie nagłówki, zdjęcia na pierwszej stronie z opaską na oczach, a jak na koniec okazał się niewinny to nastała medialna cisza. Czyżby szok dla dziennikarzy ???

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.