Facebook Google+ Twitter

Bohaterowie wychodzą z cienia

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2015-03-30 17:44

Gdyby zadać pytanie "kim jest bohater?",to większość z nas opowiedziałaby, że to osoba, która odznaczyła się niezwykłymi czynami wobec innych.Licealiści z III LO w Chorzowie postawili na ludzi, którzy bohaterstwem wykazują się każdego dnia

Maturzyści stworzyli projekt "Bohaterowie drugiego planu", którego celem jest zwrócenie uwagi na trudności dnia codziennego, z którymi borykają się rodzice ciężko chorych dzieci. - Chcemy, by dorośli choć na jedno popołudnie postarali się zapomnieć o chorobie i skupili na sobie. W tym celu przekażemy im bezpłatne zaproszenia m. in. do kina, teatru czy na paintball – mówią organizatorzy.

Akcja powstała w ramach olimpiady „Zwolnieni z teorii”, której celem jest zorganizowanie od podstaw projektu społecznego. Licealiści bez zawahania podjęli decyzję o wystartowaniu w kategorii „akcje charytatywne”, gdyż chcieli docenić tych, którzy na co dzień stoją w cieniu. Jak tłumaczą, w obliczu choroby plan dnia zostaje podporządkowany dziecku, a inne rzeczy odchodzą na dalszy tor. Rodzice non stop kursują między pracą, domem i szpitalem, a w konsekwencji zapominają o swoich potrzebach. - Uwaga wszystkich wokół koncentruje się wówczas na chorym dziecku. Rodzice i zdrowe rodzeństwo usuwają się na drugi plan. Stąd też wzięła się nazwa naszej akcji - wyjaśniają.

Organizatorzy nawiązali kontakt z kilkoma lokalnymi placówkami, w których przebywają chore dzieci. Projekt nie mógłby dojść do skutku, gdyby nie pomoc wielu ludzi i instytucji, które zgodziły się go wesprzeć. Do części rodziców trafiły już pierwsze zaproszenia. Akcja nie ogranicza się jednak tylko do przekazania biletów. Maturzyści planują również przeprowadzić warsztaty artystyczne dla części dzieciaków, żeby i one mogły się trochę rozerwać. - Nie możemy przywrócić dzieciom zdrowia i sprawić, by choroba zniknęła jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Możemy jednak zrobić wiele, żeby na ich twarzach pojawił się uśmiech – dodaje Ola Bąk, koordynatorka akcji.

(Ola Bąk)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.