Facebook Google+ Twitter

Bohdan Butenko ambasadorem Torunia w walce o tytuł ESK 2016

Znakomity rysownik i twórca kultowej rysunkowej postaci Gapiszona - Bohdan Butenko odwiedził Toruń. W Baju Pomorskim i w EMPik-u spotkał się z dziećmi i starszymi wielbicielami.

Bohdan Butenko i Michał Zaleski trzymający egzemplarz nowej książki o toruńskich przygodach Gapiszona / Fot. Łukasz KołtackiRysownik w październiku ubiegłego roku był gościem Międzynarodowego Toruńskiego Festiwalu Teatrów Lalek "Spotkania" w Baju Pomorskim. Wyprawiono wtedy 50. urodziny Gapiszonowi.

Rysunkowy bohater w pasiastej czapce, stworzony przez Bohdana Butenkę, promuje teraz Toruń w najnowszej książce pt. "Gapiszon i tajemnica pierniczków". Nowe wydawnictwo, wydane przez Baj Pomorski na koszt gminy nie będzie dostępne w księgarniach. Będzie za to promowane na targach wydawniczych, co przyczyni się do promocji miasta.

Na spotkanie z Bohdanem Butenką przybyło szczególnie wielu dorosłych, bowiem postać przez niego stworzona powstała już w 1958 roku.
W najnowszej, atrakcyjnie wydanej książce, Gapiszon przeżywa nowe przygody w Toruniu. Pojawia się panorama miasta i motywy architektoniczne. Wydarzenia związane z miastem - plaga żab, uwolnienie miasta przez Flisaka czy historia pierników - odarte z historycznej szaty zmieniają się w takie, które mogą przydarzyć się każdemu dziecku i je zaciekawić.

Dzieci otrzymały bezpłatne egzemplarze książki z nowymi przygodami Gapiszona / Fot. Łukasz KołtackiPrezydent miasta Michał Zaleski w towarzystwie Bohdana Butenki i przedstawicieli Baja Pomorskiego / Fot. Łukasz KołtackiWitając rysownika w EMPiK-u prezydent miasta Michał Zaleski wręczył mu upominek, m.in. zapas toruńskich pierników. Najmłodsi otrzymali darmowe egzemplarze nowego wydawnictwa, na których Butenka złożył autografy z dedykacją.
Prezydent ogłosił także Bohdana Butenkę ambasadorem Torunia w walce o tytuł ESK 2016, co spotkało się z aprobatą ze strony przybyłych na spotkanie mieszkańców miasta.

Bohdan Butenko urodził się w 1931 roku w Bydgoszczy. Współpracował z czasopismami "Miś", "Świerszczyk" i "Płomyczek". Jest twórcą postaci Gapiszona, Kwapiszona, Gucia oraz Cezara. Ponadto jest autorem scenografii dla Kabaretu Starszych Panów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.