Facebook Google+ Twitter

Boiska gotowe. Ekstraklasa na start

Koszula bliższa ciału, mówi znane powiedzenie. Choć nasza liga nie jest najlepszą na świecie, zawsze budzi emocje. Już dziś startuje runda rewanżowa. Najtrudniejszą rolę mieli gospodarze obiektów, ale wszyscy sprostali wyzwaniu.

Wisła Kraków przed meczem / Fot. Łukasz KrzemińskiZima jeszcze nie chce odpuścić, wciąż na ulicach naszych miast leżą zwały śniegu a piłkarze już w ten weekend pierwszy raz w tym roku wybiegną na boiska. Trzeba dodać, iż wszędzie będą to zielone boiska. Żadna z drużyn nie zakładała nawet możliwości przełożenia spotkania, jak miało to miejsce w poprzednich latach.

Zasługa leży tu zarówno po stronie klubów, które zaczęły inwestować w infrastrukturę jak i również PZPN, który zaostrzył przepisy licencyjne. Nakazano, by stadion, na którym ma być rozegrany mecz o mistrzostwo Polski, musiał posiadać system podgrzewanego boiska. Z pomocą pośpieszyła również natura, gdyż w całym kraju w weekend będzie temperatura dodatnia.

Pomóc pogodzie próbowano w Warszawie i boisko delikatnie mówiąc zostało zepsute. Tak, więc Polonia i Lech nie będą miały w niedzielę komfortowych warunków do rywalizacji. Zupełnie inaczej jest w Wodzisławiu Śląskim. Boisko pięknie zazielenione plus dziesięć nowych twarzy w zespole (w ostatniej chwili dołączyli Marcin Chmiest i Paweł Magdoń) zapowiada emocje do ostatniego gwizdka sędziego. Początek spotkania z Lechią Gdańsk już dziś, o godz. 17.45.

Najwięcej problemów z przygotowaniem boiska było w Krakowie. Pasy zagrają bowiem ponownie w mieście Kraka, ale nie na swoim stadionie, tylko przy Suchych Stawach na obiekcie Hutnika. Będzie to niezwykle trudny sprawdzian dla podopiecznych Oresta Lenczyka, gdyż krakowianie podejmą warszawską Legię, czyli kandydata do mistrzostwa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Odra jest wporzo i ma ekstra kibiców. Spaść powinien Ruch Chorzów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Odra powinna spaść już dawno. To niebywałem, że ten klubik z małego miasteczka wciąż dryfuje w tej lidze:). Od razu przypomina się Ruch Radzionków, a jeszcze wcześniej Miliarder Pniewy i jego król strzelców Zenon Burzawa. Mimo wszystko takie peryferyjne kluby nadają kolorytu rozgrywkom:).

Komentarz został ukrytyrozwiń

I tak Odra spadnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kochana ligunia już dziś startuje. Ale się cieszę. :) Myślałem, że nie dotrzymam a dotrzymałem. Za długa jest ta przerwa w rozgrywkach, za długa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobrze że o tym napisałeś, bo jeżeli mecz Lechii rozgrywany jest w Gdańsku, to fonię mam gratis. Często wspominam że kibic ze mnie żaden, ale do stadionu Lechii mam w linii prostej 2-3 km.
5 za nowinkę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.