Facebook Google+ Twitter

Boisz się grypy? Zadaj pytanie fachowcowi!

Czy powinniśmy się bać świńskiej grypy? Czy narażamy się na niebezpieczeństwo nie szczepiąc się na grypę sezonową? Czy grozi nam pandemia? Na te i inne pytania odpowiadać będzie w najbliższej FlashGadule Jan Orgelbrand, zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego. Pytajcie!

Jan Orgelbrand, zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego. / Fot. Tomasz Gzell/PAPCo jakiś czas temat wraca jak bumerang. Lekceważyć go nie sposób, ale czy są powody, by ulegać panice? Media donoszą o kolejnych mutacjach wirusa grypy, wskazują na nowe ogniska choroby. Polacy są coraz bardziej zdezorientowani.

W specjalnej FlashGadule z Janem Orgelbrandem, zastępcą Głównego Inspektora Sanitarnego, zmierzymy się z tymi problemami.

Tradycyjnie czekamy na Wasze pytania, zamieszczane pod tekstem. Termin wpisywania pytań upływa w niedzielę, 15 listopada, o godzinie 23.

Przypominamy, że FlashGaduła to oryginalna forma wywiadu bez udziału redaktora. Bohaterowie, którymi są osoby reprezentujące różne dziedziny życia publicznego, odpowiadają na pytania postawione przez internautów. Także dobór gości w kolejnych wywiadach zależy od użytkowników.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (20):

Sortuj komentarze:

Zapomniałem wstawić do tekstu o jakiego przedmówcę chodziło który skierował na link a jest nim Ryszard Zagórski- przedostatnia wypowiedź.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No, jak widzę to tutaj tylko jeden z komentatorów sensownie odpowiedział i poparł odpowiednim materiałem, Ryszard Zagórski.
A co ja na ten temat ? Krótko to " Księga Dżungli ". Pod koniec lat 60-tych XX wieku wprowadzono w RFN lek do obrotu z nie do końca przeprowadzonym atestem. Zanim naukowcy zorientowali się jakie są tego następstwa to przez prawie dwadzieścia lat kobiety rodziły dzieci z upośledzeniem mózgowym, wadami kręgosłupa, z rękoma i z nogami krótszymi i niewykształconymi / w zaniku / dochodzącą do 70 % w stosunku do normalnych rozmiarów. Moich znajomych z Eberstadt syn ma długość prawej ręki 30 cm
a lewej 80 % w stosunku do normalnej długości.Dzisiaj takich kalek w Niemczech jest tysiące.
Przed miesiącem zmarła matka mojego sąsiada. Pojechała do Kanady i rodzina namówiła ją na kurację odchudzającą. Lekarz zastosował leki nie do końca przetestowane. Po dwóch tygodniach nastąpiły zmiany w rdzeniu kręgowym a w konsekwencji bezwład kończyn dolnych i tak przeleżała w łóżku ok. 5-ciu lat czekając na śmierć bo żadna rehabilitacja i leczenie nie przywróciły pierwotnego stanu. Przez to odchudzanie zgotowała piekło sobie i swojemu mężowi już tutaj na Ziemi.
Dzisiaj jak ktoś mnie mówi że Pani minister Kopacz powinna wprowadzić niesprawdzone leki, to mnie natychmiast krew zalewa. Za opcją wprowadzania niesprawdzonego leku stoją ludzie nie mający o tym żadnego pojęcia. Można ich z czystym sumieniem określić wyrażeniem zbliżonym do wypowiedzi premiera Millera a mianowicie : " Mniej niż zero ! ". No niech już zostanie zero.
Skoro jednak tak się odezwałem byłoby wielką niegodziwością zostawić to bez rozwiązania i argumentów o tym że jest droga słuszniejsza popierająca rozwiązanie Pani minister Kopacz. Ona nie może do końca wytłumaczyć co należy robić, ponieważ reprezentuje Służbę Zdrowia w Polsce a Służba Zdrowia nie honoruje metod profilaktycznych nie dających dla Państwa i koncernów farmaceutycznych odpowiednich profitów. I Pani minister Kopacz podeszła do sprawy bezbłędnie, przez swoją decyzję nie spowoduje większych strat w społeczeństwie polskim. Teraz powiem krótko o antidotum na świńską grypę, tak żeby system immunologiczny był przygotowany na podjęcie wyrównanej i skutecznej walki z chorobami wywoływanymi przez wirusy i bakterie.
Podstawą jest to o czym wspomniał mój przedmówca i skierował na link.
W okresie poprzedzającym okres zagrożenia chorobą wirusową codziennie rano i wieczorem po jednej tabletce ACARD lub POLOCARD , albo codziennie wieczorem 1 tabletkę ASPIRIN BAYER. To można kupić w aptece bez recepty i niedrogo.
Uzupełniać i wzmacniać organizm mieszankami witaminowymi i mieszankami mineralnymi a na przyszłość nauczcie się spożywać
owoce z tego regionu w którym przebywacie. Witaminy i sole mineralne można zaopatrywać wcześnie przez cały rok nie narażając
budżetu domowego na katastrofalne uszczuplenie :
- latem spożywanie pokrzywy świeżej, jako sałatę z listkami mleczu w stosunku 1 : 1 + dodatek oleju lub oliwy. Zimą pokrzywa suszone wsypywana do zupy będącej na talerzu żeby uniknąć przegrzania powyżej 40o/C.
- pić soki własnego wyrobu z aronii, dzikiego bzu, malin.
- od momentu ataku grypy pić herbatę z ugotowanych łodyg malin.
- przygotować wieczorem a wypić rano pół godziny przed posiłkiem. Na szklankę przegotowanej i ostudzonej wody 1 czubata łyżeczka miodu.
- codziennie wieczorem 1-2 ząbki czosnku na chleb z masłem, zjeść.
- 1 raz w tygodniu o godz 10;00 do 11;00 lub 1,5 godz po śniadaniu. Na 1 szklankę maślanki dodać 1 łyżeczkę zmielonych skorupek jajek, wymieszać i po 5 min wymieszać i wypić. Skorupki jajek od kur chowanych na wolnym wybiegu naturalnym, umytych, wysuszonych, spasteryzowanych w piekarniku w temperaturze 230-250 stopni C w przeciągu 10 min.
To jest podstawa a jak ktoś chce więcej to odsyłam do niedrogiej lektury przydającej się na całe życie :
Prof Michał Tombak : 1 - " Uleczyć nieuleczalne "
2 - " Jak żyć długo i zdrowo "
3 - " Droga do zdrowia ".
Motto Prof Michała Tombaka : " Ruszaj się. Jak nie możesz biec to idź a jak nie możesz iść to czołgaj się ".
Od 12 lat nie szczepię się na grypę i od 12 lat nie chorowałem na grypę. Nie znaczy to jednak że jakiegoś błędu nie wykonam, albowiem człowiek jest istotą popełniającą błędy. Poprzez współczesne doświadczenia z modyfikacją genetyczną będziemy mieli coraz więcej problemów. Rozregulowanie światowych ekosystemów może nas doprowadzić do sytuacji bez wyjścia.
Polska jest jednym z najlepiej zaopatrzonych w przyrodzie krajów w rośliny lecznicze. Myślę że zaczniecie Państwo teraz szybko uczyć się w zakresie poprawiania kondycji odpornościowej organizmu.
Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Za dużo hałasu.
Mam podobne zdanie na ten temat jak pan Antoni.
Pytanie:
Czy każdy zdrowy człowiek musi ryzykować i się szczepić?
Jeśli nie to każdy powinien zdrowo się odżywiać i zażywać dużo ruchu na powietrzu pod słońcem i chmurkami.
Polecam lekturę na:
www.bicycl.yoyo.pl
-:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 15.11.2009 13:44

Nasi przodkowie nie znali lekarstw innych poza tymi którymi obdarzała ich natura. Stara sprawdzona metoda nie tylko do zwalczania chorób ale do uodpornienia swojego organizmu tkwi w miodzie i nie tylko w nim, oto kilka słów na ten temat pod tym linkiem link W kwestii szczepienia nie wiem czy ta szczepionka nie okaże się kolejnym świństwem jakim miał bym dać się nafaszerować. Wyboru niech każdy dokonuje sam, tylko błagam Was nie dajcie się ogłupiać propagandzie szerzonej w mediach :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 15.11.2009 13:07

kto uważa, że jest dobry niech się zaszczepia. ja zgodnie z przysłowiem: złego diabli nie biorą............, nie wezmę tego świństwa, widziałem, że redaktor RG też!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 15.11.2009 12:59

Część spośród moich bliskich zdecydowała się zaszczepić. Ja ciągle mam wątpliwości na ile mamy do czynienia ze zbiorową histerią za którą stoją wielkie koncerny farmaceutyczne, a ile jest w tym dla nas i naszych bliskich rzeczywistego zagrożenia. Zdaję się na wiedzę i mądrość naszych rządzących, którzy mam nadzieję dokonają zakupu stosownej szczepionki. Mam tylko jedno pytanie: Jak wielu Polaków musi jeszcze umrzeć aby można było mówić o pandemii ? Lepiej zapobiegać niż leczyć !

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Tomasz Augustyniak - dziękuję za pytania. :-)

Moje pytanie: Czy jest możliwym przygotowanie bezpiecznej szczepionki w czasie krótszym niż pół roku?

Komentarz został ukrytyrozwiń

pytania:

1. Czy są wiarygodne dane potwierdzające, że szczepionki A/H1N1 są skuteczniejsze od placebo? Gdzie są wyniki badań randomizowanych z podwójnie ślepą próbą?

2. Szczepionki na grypę sezonową dostępne są w aptekach. Dzięki temu każdy może kupić i zaszczepić się na własną odpowiedzialność. Dlaczego producenci szczepionek A/H1N1 nie zgadzają się na taki sposób dystrybucji?

3. Jeśli szczepionki są bezpieczne to dlaczego Bundeswehra zamówiła dla żołnierzy własną szczepionkę przeciwko grypie A/H1N1, pozbawioną rtęci oraz kontrowersyjnych substancji dodatkowych?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Miałem okazję poznać co nieco ten kraj od Lwowa do Doniecka , uwieżcie służba zdrowia w tym kraju to jedna wielka farsa i fikcja leczy się tych których stać na leczenie , reszta dostaje krople na "oczy" bo jak na coś umierać to na "OKO".
Szpitale to zdewastowane do cna obiekty , przychodnie podobne do tych u nas po II wojnie , karetki pogotowia gorsze od naszych Lublinów a sprzęt na nich nadaje się do ratowania "konia" a nie człowieka , warunki sanitarne katastroficzne a leki owszem są ale cena uniemożliwia ich zakup dla przeciętnego śmiertelnika. Farsa , farsa , farsa ......... daj Boże żeby się tam to jakoś naturalnie zatrzymało gdyż w innym przypadku nawet się boje myśleć co się tam wydarzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To co się dzieje na Ukrainie - bodaj przechodzi ludzkie pojecie , prasa donosi aczkolwiek panuje całkowita dezorjentacja , szpitale pekają w szwach , przyjmuje się bodaj tylko w miejsca zmarłych , a 50 % społeczeństwa nie ma jakichkolwiek szans na jakakolwiek pomoc czy ratunek , nie ma podstawowych leków na zwykłą grypę a co dopiero mówić o świńskiej. To co tam się dzieje to "dramat" niedaleko polskiej granicy. Rząd obiecuje po nowym roku szczepionki za prawie 2 miesiące ???????
kto je dostanie ?????? urzednicy ,wojsko , policja i służba zdrowia taka jest kolej rzeczy dla reszty nie starczy , kto ma pieniądze może przeżyje , kto nie może tylko kierować się do kościoła i modlić o cudowne uzdrowienie. Taka jest naga prawda o "pandemi" na wschodzie - to samo grozi Białorusi. Jestem przekonany że za rok dowiemy się szczegółów jakto naprawdę było z tą grypą na Ukrainie czy Białorusi i ofiar będą tysiące.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.