Bój o finał Pucharu Polski w piłce ręcznej rozpoczęty!

• Autor usunął profil

• Data dodania: 2008-02-21 09:08

Wczoraj i dziś odbyły się zaplanowane, półfinałowe spotkania Pucharu Polski w piłce ręcznej. Vive Kielce podejmowało 19 lutego MKS Nielbe Wągrowiec, a Wisła Płock, 20 lutego Mistrza Polski Interferie Zagłębie Lubin.

W pierwszym spotkaniu nie było niespodzianki. Zaledwie 20 minut I-ligowa Nielba stawiała dzielnie opór gospodarzom z Kielc. W pierwszej połowie goście pokazali dobrą piłkę ręczną i udowodnili, że ogranie w drodze do półfinału Azot Puław czy Focusa Park Piotrków Trybunalskich nie było przypadkiem. W 21. minucie spotkania gracze z Wągrowca prowadzili 11:10 po bramce młodzieżowego reprezentanta Polski Łukasza Gieraka. Kielczanie poprawili grę obronną; właściwie można powiedzieć, że całkowicie ją zmienili i zaczęli grać o niebo lepiej. Trener Vive wpuścił na parkiet Michała Chodarę, który przed przerwą zdobył 4 bramki dla swojego zespołu. W akcji na bramkę gracz Vive Michał Chodara, po minięciu biernego Łukasza Gieraka z MKS Nielba Wągrowiec. / Fot. PAP/Piotr PolakDo przerwy, na tablicy wyników widniał już rezultat 17:13 dla kielczan.

Jak się okazało, właśnie Michał Chodara był najlepszym szczypiornistą na boisku w drugiej połowie. Kielczanie zaczęli grać jeszcze lepiej. W 42. minucie prowadzili już 30:16 po bramce Mateusza Jachlewskiego. Nielba opadła z sił i miała problem z motywacją po tym jak gospodarze wyraźnie odskoczyli. Spotkanie zakończyło się wynikiem 35:24 dla Vive. Rewanż odbędzie się w Wągrowcu we wtorek, o 18.30.

Vive Kielce - Nielba Wągrowiec 35:24 (17:13)
Vive: Kubiszewski - Chodara 9, Podsiadło 5, Jachlewski 5, Konitz 4, Bartczak 3, Rosiński 3, Usaczow 2 ,Zaremba 2, Żóttak 1,Smołuch 1, Sadowski.
Nielba: Gąsiorowski, Konczewski - Gierak 5, Przysiek 4, Witkowski 4, Kaczor 4, Popławski 2, Lisiecki 2, Szulc 2, Kwiatkowski 1, Kasprzak
Sędziowali: Jan Czochra (Zwierzyniec) i Robert Martyniuk (Zamość)
Widzów:1,3 tys

Drugi mecz zapowiadał się ekscytująco. Wicemistrz podejmował na własnej hali mistrza Polski. Lecz na zapowiedziach się skończyło... Oba zespoły łączyła porażka w ostatnim czasie z Focusem Park
w Piotrkowie Trybunalskim. Trudno było wytypować zwycięzcę tego pojedynku. W 14 min. goście prowadzili 5:3. Świetnie w płockiej bramce spisywał się Andrzej Marszałek. Popularny Biban strzelił nawet w końcówce pierwszej połowy swoją bramkę, rzucając przez całe boisko i zaskakując Michała Świrkulę. Zostało to nagrodzone dużymi brawami kibiców. Nie można było poznać Wisły. Grała o wiele lepiej niż w ostatnich pojedynkach z wspomnianym Focusem, czy Chrobrym (2 porażki po słabej grze). Do przerwy było 14:11 dla Nafciarzy. Po przerwie Zagłebie nie mogło zagrozić płockiej drużynie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 31:24 dla gospodarzy. Rewanż odbędzie się w Lubinie w następną środę.

Wisła Płock - Interferie Zagłębie Lubin 31:24 (14:11)
Wisła: Marszałek 1, Witkowski - Niedzielski, Jędrzejewski, Nat 6, Pronin 6, Paluch 1, Szyczkow 2, Wuszter 6, Zołoteńko, Twardo, Radojević 8, Malesa 2;
Zagłębie: Świrkula, Malcher - Orzłowski 2, Stankiewicz 2, Niedośpiał 4, Górniak 2, Steczek, Tomczak 1, Adamczak 4, Babicz, Kozłowski 4, Anuszewski 5.
Sędziowali:Arkadiusz Sołodko i Leszek Sołodko (Warszawa).