Facebook Google+ Twitter

Bój o mistrza Polski czyli ludzie z Cichej 6 grają o tytuł

Walka o tytuł mistrza Polski w tym sezonie rozstrzygnie się w ostatniej kolejce. I będzie to walka ludzi związanych obecnie i w przeszłości z Ruchem Chorzów.

To że Śląsk Wrocław i chorzowski Ruch mają największe szanse na tytuł jednoznacznie wskazują lokaty w tabeli po rozegraniu 29. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. W Krakowie po jednej stronie w grającej tylko o honor Wiśle, o jej obliczu decyduje trener Michał Probierz, a stanowisko dyrektora sportowego piastuje Jacek Bednarz. Obaj Panowie grali razem w chorzowskim Ruchu wraz z obecnym szkoleniowcem "Niebieskich", Waldemarem Fornalikiem. Po drugiej stronie, czyli w szeregach obecnego kandydata do mistrzostwa, Śląska Wrocław, akcentów związanych z ulicą Cichą 6 w Chorzowie również nie brakuje.

Trener wrocławian, Orest Lenczyk, trzykrotnie pracował na Cichej 6, gdzie w latach 1982-184 miał w kadrze obrońcę Waldemara Fornalika, czyli głównego rywala do tytułu. W sezonie 1982/83 zajął z Ruchem trzecie miejsce na mecie sezonu. Kiedy drugim razem Lenczyk związał się z Ruchem w latach 1996-1998 i miał wtedy w zespole stopera Marka Wleciałowskiego, który zresztą jest jego asystentem teraz we Wrocławiu. W 2001 roku Lenczyk trenował Wisłę Kraków, gdzie z kolei funkcję asystenta pełnił Waldemar Fornalik.Trzeci pobyt Lenczyka w Chorzowie to rok 2002 i wówczas w kadrze był dzisiejszy jego podopieczny ze Śląska Wrocław, Łukasz Madej. Asystent Lenczyka, Marek Wleciałowski, całą swą karierę zawodniczą spędził w Ruchu, gdzie grał z Waldemarem Fornalikiem, Michałem Probierzem i Jackiem Bednarzem. Już jako trener wprowadził do Ekstraklasy w 2006 roku Ruch, mając w zespole Piotra Ćwielonga, który dziś stanowi o sile drugiej linii Śląska Wrocław.

W Chorzowie rywalem Ruchu grającego o swój 15. tytuł będzie gdańska Lechia, w szeregach której gra Łukasz Surma - w przeszłości również piłkarz Ruchu i podopieczny Waldemara Fornalika (był wtedy asystentem Edwarda Lorensa) i Oresta Lenczyka. Przy okazji meczu w Chorzowie mała sentencja - równo 25 lat wstecz "Niebiescy" właśnie po barażach z gdańską Lechią żegnali się po raz pierwszy w swej historii z Ekstraklasą (1:2 w Chorzowie i 1:2 w Gdańsku). Czy po 25 latach przyjdzie kibicom świętować 15. tytuł mistrzowski?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.