Facebook Google+ Twitter

Boją się Małysza

Adam Małysz w coraz lepszej formie. Widać to było podczas skoków w Zakopanem, widać to w wypowiedziach skoczków i trenerów. W ich słowach można się doszukać zaniepokojenia, że Orzeł z Wisły może być bardzo mocny podczas Igrzysk.

Adam Małysz / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Adam_Ma%C5%82ysz_-_Engelberg_2006.jpgForma, jaką zaprezentował polski skoczek napawa optymizmem. Skakał daleko, równo i w dobrym stylu. Wróciła radość z wykonywania każdej próby. Tak dobra dyspozycja zaskoczyła chyba nawet Adama Małysza, bo jak sam mówi nie jest jeszcze w najwyższej formie i jest co poprawiać. Do Igrzysk pozostało jeszcze kilkanaście dni i w tym czasie Małysz ma uzyskać pełnię dyspozycji.

Co na to świat skoków? Wszyscy zauważyli dobre próby Polaka i w wypowiedziach najlepszych skoczków można zaobserwować lekkie zaniepokojenie, że przybył kolejny groźny konkurent. Jeszcze kilka tygodni temu wydawało się, że Małysz nie będzie miał żadnych szans w walce o medal olimpijski. Teraz jednym głosem jest wymieniany jako jeden z głównych kandydatów do medalu. Czemu tak się dzieje? Przecież w stolicy Tatr nie stanął nawet na podium. Jednak każdy kto zna skoki i Adama, wie, że potrafi on zawsze doskonale przygotować się do wielkich imprez. Nazywany jest skoczkiem imprezowym. Świadczą o tym tytuły mistrza świata i 2 medale olimpijskie.

Wie o tym lider Pucharu Świata - Szwajcar Simon Amman. Pytany o rywali do złota w pierwszej kolejności wymienił Schlirenzauera i właśnie Polaka. Małysza jako faworyta widzi również trener doskonałych Austriaków - Poitner. W wywiadzie dla Przeglądu Sportowego mówił o fantastycznym przygotowaniu Małysza do ważnych konkursów i o tym, że dla niego Orzeł z Wisły będzie bardzo groźny dla wszystkich.

Tak więc jak widzimy, Adam Małysz na całego wrócił do wielkich skoków. Coraz bardziej boją się go rywale. A przecież, tak jak mówił Polak, brakuje mu błysku. Nam pozostaje czekać na błysk w skokach Adama i błysk medali, które zdobędzie w Kanadzie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.