Facebook Google+ Twitter

"Boję się do tej pory" - wywiad z Jakubem Przygońskim

Kiedyś pływał, dziś ściga się na motocyklach i bierze udział w zawodach driftingowych. Zawodnik Orlen Teamu. Najszybszy Polak na tegorocznym Rajdzie Dakar. Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" był Jakub Przygoński.

Kolejnym gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" był Jakub Przygoński / Fot. Marta SkorupskaDziadek zaraził go pasją do motoryzacji gdy był jeszcze małym chłopcem. Przez siedem lat trenował również pływanie, jednak z czasem zaczęło mu brakować czasu na realizację obu pasji i postawił na motosport. Najpierw jeździł na rowerze, później na motorynce, aż w końcu przyszedł czas na profesjonalne motory. Jakub Przygoński przyznaje, że początki nie były łatwe i jak każdy, zaliczył wiele upadków. "Z czasem zaczyna się jeździć coraz szybciej i wywrotek jest coraz mniej, ale gdy już się przytrafi, to bardziej boli" - dodaje sportowiec.

W 2007 roku dołączył do Orlen Teamu. "To było dla mnie przeskoczenie w zupełnie inną ligę" - zaznacza Jakub Przygoński. Wkrótce po tym okazało się, że będzie mógł spełnić swoje największe marzenie i wziąć udział w Rajdzie Dakar. Na początku jednak nie miał szczęścia, gdyż wtedy, kiedy miał zadebiutować w zmaganiach w Afryce, zostały one po raz pierwszy w historii odwołane. Jednak w 2009 roku udało mu się wystartować w rajdzie i zdobył wówczas wysokie jedenaste miejsce. Wynik ten pobił rok później, zajmując ósme miejsce - do tej pory najwyższe miejsce polskiego motocyklisty w historii Rajdu Dakar.

Motocyklista rajdowy Jakub Przygoński gościł w redakcji W24 / Fot. Marta SkorupskaDwa miesiące temu wrócił z Argentyny, gdzie odbywał się tegoroczny Rajd Dakar. Tym razem okazał się najszybszym z Polaków, plasując się ostatecznie na jedenastej pozycji. "Wszyscy byli bardzo dobrze przygotowani i mały błąd powodował, że inni mnie wyprzedzali, przez co zawody te stały się dla mnie typowo wyścigowe" - wyjaśnia motocyklista.

Oprócz tego że ściga się na motorach, od jakiegoś czasu bierze również udział w zawodach driftingowych. Tą kolejną motopasją zaraził go kolega ze studiów i mimo że czasem trudno mu znaleźć na wszystko czas, stara się rozwijać także w tej dyscyplinie. Dodatkowo marzy mu się, by w przyszłości wystartować w Rajdzie Dakar samochodem.

Obejrzyj cały wywiad z Jakubem Przygońskim:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.