Facebook Google+ Twitter

Bojkot Euro 2012 na Ukrainie. Czy Kaczyński popełnił błąd?

Jarosław Kaczyński nie może tym razem liczyć na wyrozumiałość sympatyzujących z nim dziennikarzy prawicowych mediów. Wczoraj na Salonie24 Igor Janke skrytykował Kaczyńskiego i napisał, że pcha Ukrainę w ramiona Rosji.

Sonda

Czy Polska powinna zbojkotować Euro 2012 na Ukrainie?

Prawicowa prasa nie zostawiła suchej nitki na Jarosławie Kaczyńskim. Już wczoraj Jacek Kurski powiedział, że prezes PiS poprzez swoje oświadczenie idealnie wpisał się w niemiecko-rosyjską politykę osłabiania Ukrainy i tym samym odpychania jej od Polski w kierunku zimnego czekisty, Władimira Putina.

Ten kurs podtrzymuje "Rzeczpospolita", często posądzona przez wielu o nadmierną sympatię do partii Jarosława Kaczyńskiego. Dziennikarze tej gazety zarzucają prezesowi, że popełnił polityczny błąd i kompletnie nie zrozumiał geopolitycznych interesów, ukrytych za sportową imprezą Euro 2012.

Czytaj także: Kaczyński: Przenieść finał Euro 2012 do Warszawy!

Według dziennikarzy "Rzeczpospolitej", dla wielu polityków UE ważniejsze są interesy z Rosją, a Niemcy propagując najmocniej bojkot Euro 2012 na Ukrainie, zachowują się jak dobry, sprawdzony sojusznik Rosji, który ofiaruje jej na tacy Ukrainę. Ponadto publicyści "Rzepy" twierdzą, że ogarniętej kryzysem ekonomicznym UE nie zależy dzisiaj na przyjmowaniu do Wspólnoty Europejskiej Ukrainy.

Według Marka Magierowskiego obserwujemy na własne oczy szczyty cynizmu politycznego. W opinii dziennikarza, część polityków europejskich po prostu przed swoimi społeczeństwami chce odegrać rolę wielkich mężów stanu, walczących o najważniejsze wartości: wolność, sprawiedliwość, i demokrację.

Magierowski wypomina Niemcom, że kiedy Tymoszenko już siedziała w więzieniu, nie przeszkadzało to im robić interesy z Ukrainą. Publicysta skrytykował również postępowanie PiS w tej sprawie: "Adam Hofman znalazł zatem wytłumaczenie geopolityczne: w rozmowie z portalem stefczyk.info poseł PiS wyjaśnił, iż bojkot to próba "wyrwania Ukrainy z objęć Rosji". Hofman może mieć na sumieniu kilku rosyjskich dyplomatów. Kiedy to przeczytają prawdopodobnie umrą ze śmiechu" - napisał.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

 No Nie
 • No Nie
 • 05.05.2012 16:28

Największe błędy robi Kaczyński i Kowalski.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Inka
 • Inka
 • 04.05.2012 23:01

Wink wyhamuj chłopie ,z tymi komentarzami ,te twoje filozoficzne wywody o d ... rozbić! hihihihihi

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na usprawiedliwienie Prezesa jest to ,że cała Jego działalność polityczna w komunie była walką o prawa człowieka i obywatela w ramach "Solidarności".

Jaka działalność polityczna w komunie? Przecież tylko Lech działał...

Komentarz został ukrytyrozwiń
1234
 • 1234
 • 04.05.2012 17:13

Po politykach niemieckich, austriackich, holenderskich, po apelu prezesa PIS Jarosława Kaczyńskiego do bojkotu ukraińskiej części Euro 2012 przyłączyło się również POLSKIE EURO 2012. Na stronie Stowarzyszenia (http://pe2012.blogspot.com) informującej o terminarzu meczów, zniknęły wszystkie informacje o terminach meczów na Ukrainie. Stowarzyszenie informuje iż nastąpiło to w związku z bojkotem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Bydlę według Bartoszewskieg
 • Bydlę według Bartoszewskieg
 • 04.05.2012 17:05

Cz też będziemy protestować jak wsadzą do mamra Panią Sawicką??? W czym lepsza jest Tymoszenko być może dupy też dala ruskiemu agentowi. Trzeba być skurwysynem aby w takiej sprawie robić zamęt, lub też mieć coś na sumieniu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Nasław
 • Nasław
 • 04.05.2012 16:33

Na usprawiedliwienie Prezesa jest to ,że cała Jego działalność polityczna w komunie była walką o prawa człowieka i obywatela w ramach "Solidarności".Doświadczenie dyktatury komunistycznej dla naszego pokolenia urodzonego w 1949roku sprawia ,że sercem zawsze jesteśmy za prześladowanymi. Oczywiście ze wzgledów politycznych i polskiej racji stanu - popieranie Ukrainy taką ,jaką jest - podobną do Rosji co do praworządności jest konieczne i bojkot nie ma najmniejszego sensu...Jednakże opozycja polityczna może sobie pozwolić na więcej w tej sprawie i Prezes wie to doskonale.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Bracia Rojek
 • Bracia Rojek
 • 04.05.2012 16:05

Igor Janke skrytykował a, Piotr Zaręba poparł Pana Prezesa . Piłka piłką ,ale ważniejsza jest walka o prawa człowieka .

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 04.05.2012 15:25

ta plamka na ręce julii to mi bardziej wygląda na ukąszenie komara. .. tymoszenko odstawia cyrk .. a unia umie tylko bojkotować.. co za pajace.i krętacze.... moze by tak chiny zbojkotowały

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.