Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

58880 miejsce

Bojkot Euro 2012 na Ukrainie. Tusk przeciwny, krytykuje PiS

Politycy różnych państw europejskich nawołują do bojkotu Euro 2012 na Ukrainie w związku z więzieniem byłej premier Julii Tymoszenko. Nasi polscy wzywają do umiaru i spokoju. Sugerują ograniczenie kontaktów politycznych z Ukrainą.

Z każdym dniem powiększa się krąg polityków, którzy będą bojkotować Euro 2012 na Ukrainie, jeśli nie zmieni się los więzionej byłej premier, Julii Tymoszenko. Dziś przekazał mediom w tej sprawie oświadczenie z poparciem bojkotu Ukrainy prezes PiS Jarosław Kaczyński. Ostro skrytykował go podwładny politycznie Ryszard Czarnecki. Pochwalił zaś rzecznik Adam Hofman.

Wciąż zgłaszane są wezwania różnych polityków w Europie do bojkotu. Na Euro 2012 na Ukrainę nie pojedzie m.in. szef Komisji Europejskiej, Jose Barroso, politycy Austrii, Chorwacji, Holandii i Niemiec. Premier Donald Tusk uważa, że wszystkie wezwania do bojkotu EURO 2012 "zarówno te Polsce jak i za granicą - są niewłaściwe". Jego zdaniem właściwe jest ograniczenie kontaktów politycznych z Ukrainą.

Premier Donald Tusk, dzisiejszy apel szefa Prawa i Sprawiedliwości, nazwał "fatalnym rozpoczęciem Mistrzostw Europy". I określił, że to jest gol samobójczy. Wyraził przekonanie – pisze euro, że podobnie jak dobra drużyna piłkarska, "która tracąc taką głupią bramkę na początku potrafi zebrać się do boju i odrobić taką stratę, że my Polacy odrobimy tę stratę, ale ona jest jakby niepotrzebna.

"Źle byłoby, gdyby z Warszawy w dalszym ciągu płynęły takie głosy, które mogą zdegradować te Mistrzostwa Europy albo wręcz zablokować" - powiedział premier.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

marc
  • marc
  • 04.05.2012 23:12

Tusk i jego sitwa nie popiera propozycji J Kaczyńskiego bojkotu Euro 2012 na Ukrainie bo oni najchętniej zrobiliby z nim to samo co Janukowicz z Julią Tymoszenko. Faktem jest również że pewien sympatyk PO a nawet były członek tej partii poszedł dalej bo dybał na życie Kaczyńskiego a nie mając możliwości zrealizowania tego zamiaru zamordował innego działacza Pis-u. W świetle powyższego sprawa jest jasna. Poprzeć propozycji Kaczyńskiego - nie nada.

Komentarz został ukrytyrozwiń
CIOTOKOT
  • CIOTOKOT
  • 04.05.2012 20:55

Bolek i ad rem to fajne chłopaki,droga do Ruchu Fiuta STOI dla nich OTWOREM.

Komentarz został ukrytyrozwiń
1234
  • 1234
  • 04.05.2012 18:57

Wiceprzewodniczący parlamentu europejskiego, europoseł z Platformy Obywatelskiej Jacek Protasiewicz, zapowiedział że nie skorzysta z zaproszeń na mecze na Ukrainie.

Jak tłumaczył, robi tak ze względu na sytuację polityczną w tym kraju. W jego opinii, niepokojące są pewne tendencje - nie tylko więzienie i sposób traktowania byłej premier Julii Tymoszenko, ale także przygotowanie do tegorocznych wyborów parlamentarnych na Ukrainie.Wiceszef Parlamentu Europejskiego zwrócił uwagę, że Ukraina nie dotrzymała obietnic złożonych Unii Europejskiej. W ubiegłym roku jej władze zobowiązały się między innymi do zmiany kodeksu karnego, tak by usunąć kontrowersyjny artykuł, na podstawie którego aresztowano Julię Tymoszenko. Tymczasem parlament odrzucił nowelizację (fakty.interia.pl)

Przypomnijmy Jacek Protasiewicz wypowiedział się za bojkotem już 2 dni temu, na dzień przed Kaczyńskim i nikt się wówczas nie obruszył. Dopiero gdy do apeli o bojkot dołączył prezes PIS, mainstreamowe media i rządowi politycy podnieśli larum, że niby zaszkodzi to Polsce czy wpycha to Ukrainę w ramienia Rosji (zapominając że Janukowycz był i jest blisko związany z Moskwą, a zatem nikogo się wpycha, bo Ukraina już jest w ramiona rosyjskie. Nota bene Rosja negatywnie odnosi się do wezwań bojkotu Ukrainy).

DO BOJKOTU DOŁĄCZYŁO TAKŻE STOWARZYSZENIE POLSKIE EURO 2012 http://pe2012.blogspot.com, które zdjęło na swojej stronie informacje o meczach na Ukrainie

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
  • ad Rem
  • 04.05.2012 16:55

Najlepiej to jak Kaczyński skrzyknie wraz z Sakiewiczem mohery z transparentami , laskami i ruszą na ....KIJÓW....

Komentarz został ukrytyrozwiń
bolek
  • bolek
  • 04.05.2012 13:38

najwyzszy powiedzial BOJKOT.mohery juz wiedza co maja robic.MASZEROWAC.ale drogi ciaglym szlapaniem sa juz tak wyeksploatowane ze wymagaja napraw ktore beda kosztowaly miliony z naszych kieszeni .najlepiej gdyby tusk z sikorskim i komorowskim wybudowali jeszcze jeden stadion zamiast bramek z jednej strony stalby pomnik lecha z drugiej krzyz.murawa bylaby ciernista.mohery maszerowaly by 1 godz z lewa do prawa a nastepna godzine w odwrotnym kierunku.w nocy swiecili by pochodniami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zaraz, zaraz, ale.... o ile ja zrozumiałam, to nie odwałanie meczy, lecz przyjazd polityków na nie ma być bojkotem.
Im się po prostu przyjechać nie chce, wolą w TV oglądać. więc mają doskonałą wymówkę. Ot. co !

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Świetny pomysł"... Proponuję krok dalej - w ramach bojkotu odwołajmy też mecze w Polsce. Wtedy to dopiero wywrzemy wpływ na Ukrainę!

Komentarz został ukrytyrozwiń
~pogromca
  • ~pogromca
  • 04.05.2012 11:27

Czym się barany polskie szczycą ,żadnych osiągnięć sportowych,żadnego zaangażowania! Żeby nie podpucha finansowa Euro2012 toby w tych miejscach dalej rosło rzżysko i klepisko! Tylko wam pozostanie po tym wszystkim wielkie rozczarowanie i dla niejednego gorycz z poniesionych tradycyjnie porażek! Ale jednego nie wiecie? Za to wszystko przyjdzie się rozliczyć przed tymi co dali kase! I wtedy Ci butelkowi kibice naprawdę zobaczą w perspektywie tylko Tuska i pogrążenie z powodu niezrealizowanych obietnic! Chociaż to już wiadomo było wcześniej!Ci co się nachapali to już są w odstawce! Ale reszta to widmo przyszłości! Bo tylko dla hien politycznych liczy się kasa nieważne kto ją da lub kto ją zwróći! BOJKOT!BOJKOT!

Komentarz został ukrytyrozwiń
~pogromca
  • ~pogromca
  • 04.05.2012 11:27

Czym się barany polskie szczycą ,żadnych osiągnięć sportowych,żadnego zaangażowania! Żeby nie podpucha finansowa Euro2012 toby w tych miejscach dalej rosło rzżysko i klepisko! Tylko wam pozostanie po tym wszystkim wielkie rozczarowanie i dla niejednego gorycz z poniesionych tradycyjnie porażek! Ale jednego nie wiecie? Za to wszystko przyjdzie się rozliczyć przed tymi co dali kase! I wtedy Ci butelkowi kibice naprawdę zobaczą w perspektywie tylko Tuska i pogrążenie z powodu niezrealizowanych obietnic! Chociaż to już wiadomo było wcześniej!Ci co się nachapali to już są w odstawce! Ale reszta to widmo przyszłości! Bo tylko dla hien politycznych liczy się kasa nieważne kto ją da lub kto ją zwróći! BOJKOT!BOJKOT!

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
  • red
  • 04.05.2012 11:17

W Polsce też mamy zamordyzm!