Facebook Google+ Twitter

Bojkot Euro na Ukrainie? Mecze tylko w Polsce lub inny termin?

Martin Kallen, dyrektor organizacyjny UEFA zapowiedział, że jeśli sytuacja polityczna na Ukrainie uniemożliwi rozegranie meczów Euro 2012, turniej przełożony zostanie na inny rok, choć na chwilę obecną takiego scenariusza nie przewiduje.

Sonda

Czy Ukraina powinna być ukarana odebraniem Euro?

Fotografia ilustracyjna: stadion w Charkowie, na którym odbyć ma się pierwszy mecz Euro 2012 na Ukrainie. / Fot. Aleksandr Osipov, CC 2.0Jak czytamy w portalu TVN 24 przesunięcie terminu tak wielkiego wydarzenia jakim są Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej nie jest rzeczą niewykonalną. Jeśli nie będzie możliwości rozegrania meczów na Ukrainie jedynym wyjściem będzie przesunięcie terminu rozgrywek.

Kallen poinformował także, że nie istnieje żadna możliwość, aby mecze, które odbyć się mają na stadionach ukraińskich odbyły się na stadionach w Niemczech. Zdaniem dyrektora organizacyjnego UEFA pozostało zbyt mało czasu, aby przeprowadzić niezbędne procesy umożliwiające rozgrywki na stadionach niemieckich. Tym samym wykluczono możliwość zorganizowania Euro 2012 przez Polskę i Niemcy.

Innego zdania jest Gudrun Kopp, sekretarz stanu w niemieckim ministerstwie współpracy gospodarczej i rozwoju uważa, że jest jeszcze sporo czasu na sprawdzenie, czy mecze Euro 2012 mogłyby odbyć się tylko na polskich stadionach lub w Polsce i innym kraju.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

M. Bednarek
 • M. Bednarek
 • 03.05.2012 05:24

U nas chcą przesunąć termin Euro że względu na sytuację polityczną na Ukrainie. Mi wydaje się że chodzi jednak o coś więcej. W Chinach to tej pory nagminnie łamią prawa człowieka i to od dawien dawna. W takim bądź razie czemu nie odwołali Olimpiady w Pekinie? Zwłaszcza że wtedy jeszcze była tak bardzo zaogniona sytuacja w Tybecie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pozostaje odświętny nastrój z ulubioną doniczką?

Komentarz został ukrytyrozwiń
elf
 • elf
 • 01.05.2012 20:57

Polityka won od sportu .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Taliesin
 • Taliesin
 • 01.05.2012 15:27

Tak? A kiedy sąd niemiecki wypuszczał z aresztu Honeckera to co?Nie działał na polityczne zamówienie.Czy tak samo postąpił by w przypadku np Miloszewicia?W czym ten sąd jest lepszy od ukraińskiego?A zresztą jeśli na Ukrainie nie ma niezawisłych sądów to jakim prawem powierzono im organizację MŚ? Zdecydujmy się czy wskaźnikiem praworządności jest rzeczywisty stan prawny państwa ,czy też "skróty prawne" zastosowane wobec jakiejś wysoko postawionej łapówkary.Jęśli to twierdzę że w Europie nie ma ani jednego państwa prawa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Bracia Rojek
 • Bracia Rojek
 • 01.05.2012 13:59

O naiwności .... na Ukrainie są niezawisłe sądy??? Tak jak u nas też są niezawisłe! W zależności od zapotrzebowania politycznego.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Palestrant
 • Palestrant
 • 01.05.2012 13:49

Jeśli unijnym dyplomatom się zdaje że piękna Julia do 2013r. wyjdzie z kicia to to są kretyńsko naiwni.Julię skazał niezawisły sąd ukraiński, a przecież niezawisłość wyroków sądowych to świętość w Brukseli.Czego więc chcą?Żeby Janukowycz ingerował w wymiar sprawiedliwości?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Taliesin
 • Taliesin
 • 01.05.2012 13:42

Cała dwulicowość polityki UE.Ale za to jak zgrabnie wytłumaczona.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie bojkotowali, bo nikt nie naruszył nietykalności cielesnej kogoś z kręgów władzy. A przynajmniej nie tak żeby było o tym słychać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hipokryzja króluje ! . Na Olimpiadę do Pekinu pojechał cały " wolny świat " Dlaczego wtedy nie bojkotowano imprezy

Komentarz został ukrytyrozwiń
Bracia Rojek
 • Bracia Rojek
 • 01.05.2012 10:18

Jesteśmy za odwołaniem tego turnieju . Ani my ani Ukraina ,nie dorośliśmy do tej rangi mistrzostw. U nas też łamane są prawa człowieka,nomen omen przez partię miłości!

Wyrzuca się miliardy na imprezy sportowe, a miliony ludzi nie ma zapewnionych , podstawowych środków do życia .Emerytury ,służba zdrowia, oświata!!

Teraz miliony trzeba będzie wydawać na utrzymanie obiektów, lub je za ciężkie pieniądze po prostu rozebrać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.