Facebook Google+ Twitter

Bojkot kadry trenera Majewskiego?

Po wybraniu na stanowisko tymczasowego selekcjonera kadry Stefana Majawskiego, kibice zapowiadają bojkot dwóch ostatnich spotkań biało-czerwonych w eliminacjach do Mistrzostw Świata w 2010 roku.

Stefan Majewski (L) i Grzegorz Lato. / Fot. PAP/Bartłomiej ZborowskiTrudno się jednak temu dziwić, czara goryczy się przelała. W momencie kiedy kadra Leo Beenhakkera opadała na dno, wszyscy byli przekonani, że związek skończy już z układami, z przyjacielskimi przysługami i powierzy kadrę Franciszkowi Smudzie, który swoimi osiągnięciami zasługiwał na nią już dawno, ale z racji tego, że nie jest "człowiekiem układu" był systematycznie pomijany przez PZPN i - co gorsza - nadal tak jest.

Niestety, prezes Grzegorz Lato wbrew wszystkim postawił na swoim - nie po raz pierwszy. Fotel tymczasowego selekcjonera otrzymał Stefan Majewski, jeden z najbardziej zaufanych ludzi prezesa związku. Kibice wpadli w furię. Na forach internetowych rozlały się opinię, że to koniec z chodzeniem na mecze reprezentacji, a to przecież dopiero początek całej sprawy. Wszystko wskazuje na to, że podczas najbliższego spotkania reprezentacji zamiast kompletu publiczności zobaczymy na trybunach pustki.

Cała akcja ma duże szansę powodzenia. Świadczy o tym chodźmy sonda przeprowadzona przez tvn24.pl, w której, aż 96 proc. respondentów opowiedziało się za bojkotem meczów reprezentacji.
My kibice - bo przecież też się do nich zaliczam - mamy dosyć chaotycznych i kompromitujących rządów Grzegorza Laty w Polskim Związku Piłki Nożnej, który z tej instytucji robi sobie swój prywatny folwark. Przez niego polska piłka kompromituje się nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Nigdy nie będę bojkotował kadry bo to jest kadra POLSKI! Tak samo mądre jest bojkotowanie Polski bo rządzi nim polityk, którego akurat nie lubimy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie bardzo rozumiem, czemu ma służyć bojkot meczów reprezentacji i czemu tak bardzo dostaje się Majewskiemu. Facet dostał propozycję objęcia kadry i ją przyjął...miał powiedzieć - nie Panie Grzegorzu, dziękuję, ale prowadzenie kadry to dla mnie ujma??? W kraju mamy miliony trenerów, jeden lepszy od drugiego, a sam Majewski papiery na prowadzenie drużyny narodowej posiada - to, czy się nadaje, to już inna sprawa. Sam wybór szkoleniowca tymczasowego, jest - według mnie - na dzień dzisiejszy najlepszym rozwiązaniem. Gramy dwa mecze...praktycznie o honor, aby za nami nie było tylko San Marino.
..a co potem? Właśnie, jest pytanie, czy Smuda jest właściwym trenerem na kadrę, która praktycznie do 2012 r. będzie grała mecze okazjonalnie. Wydaje mi się, że nie. Zgodzę, się tutaj z Bońkiem, który słusznie zauważył, że Smuda to taki "walczak", na czarną robotę, gdy ma się nóż na gardle. A teraz sytuacja wymaga budowy reprezentacji niemal od podszewki. Osobiście postawiłbym na trenera z Polski, ale młodego, który przez dwa-trzy lata będzie chciał zbudować coś, według własnej koncepcji...może Tarasiewicz, Skorża, ale na pewno nie Kasperczak...i nie w tym momencie Smuda.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja również jestem z kadrą, ale z kadrą! nie formacją tworzoną przez PZPN, w której zarówno sztab jak i zawodników wybiera się nie według najlepszych kwalifikacji, a znajomości. Temu trzeba powiedzieć kategoryczne nie, bo to zabija ducha ducha sportu.

"wszyscy chcieli odejścia Listkiewicza, odszedł. teraz to samo z Lato... i tak będzie z każdym? " - a nie widzisz dziwnego powiązania? wiesz kto jest szarą eminencją polskie piłki? Zapewne nie. Grzegorz Lato nie nadaje się do popełnienia żadnej funkcji publicznej, jak senator był pośmiewiskiem całego kraju, a jako prezes PZPN całego piłkarskiego świata...

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja się nie zgodzę: z kadrą jestem czy wygrywa, czy nie, ale jakaś forma nacisku na PZPN musi być. Czy akurat taka? Z jednej strony odbije się to na piłkarzach, z drugiej może im też przyda się zimny prysznic. Może wzorem kibiców Legii wstrzymać się od dopingu, biało-czerwonej oprawy meczu? Sam nie do końca jestem przekonany do takiego protestu, ale my, kibice musimy COŚ zrobić. Powołanie, nawet tymczasowe, Majewskiego to kpina, kolesiostwo, NIC za nim nie przemawia. Ale czego się spodziewać po Lacie i spółce?? Ja w dalszym ciągu jestem zwolennikiem zagranicznego trenera, ale jakiegoś "z nazwiskiem". Jeśli nie uda się złowić dobrego coacha, warto dać szansę Smudzie. Inną rzeczą jest, że dopóki piłkarze nie będą regularnie grali w swoich klubach to i Scolari nie pomoże:/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja kadry nie opuszczam nawet w najgorszych monetach, dlatego nie będę jej bojkotował, w przeciwieństwie do leśnych dziadków.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 19.09.2009 13:30

No jasne. Bo najlepiej nie robić nic i niech patologia trwa...

Teraz jest idealny moment na zmiany, bo nawet ci "piknikowi" kibice mają PZPNu dość.

Komentarz został ukrytyrozwiń

ooo, Paweł coś mądrego napisał, w końcu ;)
Ale serio, ma dużo prawdy. Co do piłki to ja należe do "pikniku" więc mogę się przyłączyć do bojkotu ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bojkot organizują "pikniki", czyli kibice sukcesu, którzy są z kadrą wyłącznie wtedy, gdy reprezentacja wygrywa. Prawdziwi kibice są z kadrą na dobre i na złe, a nie strzelają fochy... ;/

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 19.09.2009 13:10

http://www.koniecpzpn.pl/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak będzie z każdym, dopóki sytuacja w PZPN się nie zmieni. Tylko że małe są na to szanse, "leśne dziadki" dobrze trzymają się stołków i zmiana Laty a innego kwiatka niczego nie zmieni. PZPN trzeba rozwiązać i powołać nową federację. Łatwo się mówi, ale to praktycznie nierealne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.