Facebook Google+ Twitter

Bojkot płatnych miejsc parkingowych w Sopocie

W Sopocie jest wiele miejsc, gdzie przyjezdni bezmyślnie parkują swoje auta. Dlatego władze miasta wprowadzają co raz to nowe strefy płatnego parkowania.

 / Fot. Darek SzczecinaUlica Rzemieślnicza, która tę nazwę nosi od kilu lat dopiero, znajduje się na południowych rubieżach Sopotu. Włodarze kurortu przed trzema laty zadbali o nową nawierzchnię, chodnik, ścieżkę rowerową i zatoczki parkingowe.

Przy ulicy znajdziemy raptem kilka domów mieszkalnych, za to są zakłady rzemieślnicze, biurowiec, a od niedawna szkoły prywatne. Mieszkańcy, klienci, pracownicy parkowali swe samochody właśnie na tej bocznej uliczce, by nikomu nie przeszkadzać. Ale do czasu…

Władze miasta wprowadziły w okolicy ulicy Rzemieślniczej płatną strefę parkowania i ustawiły stosowne tablice informacyjne oraz parkometry. I się zaczęło.

Mieszkańcy i pracownicy okolicznych zakładów zaczęli protestować. Wnioskowali do urzędu, aby ulicę wyłączyć ze strefy, by mogli nadal bezpiecznie i bezpłatnie tam parkować. Ale urzędnicy pozostali nieugięci. Na znak protestu kierowcy zaczęli parkować przy pobliskiej „przelotówce”, w podwórzach, na chodnikach. Tam gdzie nie obowiązuje płatne parkowanie. A parkometry stoją i rdzewieją.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.