Facebook Google+ Twitter

Bojkotuję Euro 2012!

Powodów do bojkotu Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, które już niebawem odbędą się w Polsce i na Ukrainie jest bez liku. Poniżej dzielę się z wami moimi przemyśleniami na ten temat.

Fot. ilustracyjna / Fot. Petar Milošević, CC 3.0,http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Eurocopa_logo_2012.jpgW dniu, w którym ogłoszono, iż to Polska wraz z Ukrainą mają organizować Euro 2012 przez naszą Ojczyznę przeszła fala euforii. Nie zaznaliśmy drugiej Irlandii, nie chcemy drugiego Budapesztu, daleko nam do Japonii… no to dali nam Euro. Jednak, czy ktoś zastanowił się, na co tak naprawdę się porwaliśmy, i co to naprawdę dla nas oznacza? Ktokolwiek postawił sobie pytanie, czy nie wyjdziemy na tym, jak Zabłocki na mydle, czy to nie będzie pyrrusowe zwycięstwo?

Niby wszystko pięknie, ładnie. Reklama dla Polski, mnóstwo kibiców przyjedzie. Żyć, nie umierać, zacierać rączki, doić jeleni z kasy. Dobrze, to jedno. Natomiast drugim jest to, że na organizatorach spoczywają także i obowiązki. Dlatego, jak ludzie przyjadą, to może już nie być tak wesoło. Miny im mogą zrzednąć. Pobudka ze snu zimowego, może się okazać kubłem zimnej wody. Jednak wtedy już będzie za późno.

Polska piłka nożna kuleje, jest kontuzjowana. Ma problemy, potrzebuje zabiegu, a My o Euro! Sytuacja w PZPN pozostawia wiele do życzenia. Ludzie, którzy kiedyś budowali fenomen i potęgę naszej piłki nożnej teraz z kretesem niszczą de facto swój własny dorobek i reputację. Oni chyba zapomnieli, że autorytet buduje się latami, a runąć on może niczym domek z kart w przeciągu sekund. Tacy ludzie będą nas reprezentować gdy zawita wielu oficjeli.

Euro 2012 organizować w kraju, w którym kupuje się i ustawia mecze, w którym zawodnicy mieli zostać pozbawieni możliwości grania z orłem na piersi… to hipokryzja nad hipokryzję, kpina z ludzi w biały dzień. No, ale jak to mówią, szewc bez butów chodzi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

fanatyczny fan onetu
  • fanatyczny fan onetu
  • 25.04.2012 14:36

CAŁA POLSKA SIĘ Z WAS ŚMIEJE, GDZIE SĄ DROGI I KOLEJE!

Komentarz został ukrytyrozwiń
R
  • R
  • 24.01.2012 11:42

Pani Moniko, nie dostała Pani biletów na żaden mecz? Czy może obraziła się pani na któregoś z działaczy, a może liczy Pani na nowy telewizor? Czemu my Polacy nie potrafimy się z niczego cieszyć. Czemu brakuje nam umiejetności wyszukiwania pozytywów? :-D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję za głosy poparcia, cieszę się,że ktoś napisał o moim tekście dobry. Jestem wdzięczna. Ciesze się,że ktokolwiek, ma stanowisko zbliżone do mojego.
Pozdrawiam serdecznie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tekst dobry z dwoma zastrzeżeniami. Trzeba trochę pojeździć po Ukrainie by zrozumieć ich podejście do psów. Inaczej to wygląda na miejscu inaczej z perspektywy Warszawy.
Po drugie nikt nam EURO nie dał tylko Grigorij Sukris je kupił jeśli rozumieją państwo co pod tym terminem się kryje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przecież nie po to dostaliśmy to Euro żeby było dobrze zorganizowane... Dostaliśmy je żeby kolejny "wszyscy krewni i znajomi królika" mogli jeszcze więcej gotówki zarobić z państwowej kasy Polski i Ukrainy. :)
Ja tam piłki nożnej nie lubię, więc mogę zacząć bojkotować od razu. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Poważna" aferalna ekipa Tuska dorwała się do władzy oraz pieniędzy przeznaczonych na Euro 2012.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jestem dokładnie tego samego zdania, Pani Moniko.Od początku wiedziałam, że ta euforia jest bezpodstawna. Same kłopoty w trakcie przygotowań i kupa wstydu, kiedy zjadą sie do nas ludzie z zagranicy. Będzie obciach i kompromitacja.
Na dodatek, poziom morale naszych piłkarzy jest poniżej zera, nie wspominając o działaczach.
Nasza piłka nie jest kontuzjowana. Ona jest obłożnie i nieuleczalnie chora.Nie wygramy żadnego meczu, a para pójdzie w gwizdek. Ech...szkoda gadać!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.