Facebook Google+ Twitter

BOK się rozwija. Wywiad z Anną Barańską-Wróblewską, nową dyrektor

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2011-09-09 12:23

O kulturze na Białołęce i planach na przyszłość z nową dyrektor Białołęckiego Ośrodka Kultury panią Anną Barańską-Wróblewską rozmawia Ewa Krzysiak.

 / Fot. materiały BOKEwa Krzysiak: Przeszło miesiąc temu wygrała Pani konkurs na stanowisko dyrektora Ośrodka Kultury na Białołęce. Ale nie każdy wie, kim jest Anna Barańska-Wróblewska. Proszę więc powiedzieć kilka słów o sobie.

Anna Barańska-Wróblewska: – Z wykształcenia jestem artystą muzykiem (altowiolistką), pedagogiem (nauczycielem mianowanym), menedżerem i animatorem kultury. Moim hobby jest prowadzenie koncertów, pisanie do nich scenariuszy, reżyserowanie, wykonywanie scenografii i kostiumów. Natomiast mieszkańcom Białołęki, na której mieszkam już od dziesięciu lat, jestem znana jako pomysłodawca, założyciel i dyrektor Białołęckiej Orkiestry Romantica oraz producentka wielu autorskich koncertów i przedstawień, m.in.: "W Królestwie Muzyki", "Wielkie Gwiazdy są wśród nas", "Białołęka pełna Gwiazd", "Nasza duma i przyszłość", "Paganini na Białołęce".

Jestem również pomysłodawcą i dyrektorem Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej dla uczniów Szkół Muzycznych I i II st. "Od MoCarta do Mozarta", odbywającego się pod patronatem i z udziałem Grupy MoCarta. Przez całe swoje, długie już, życie artystyczne prowadziłam bardzo intensywną działalność koncertową, głównie jako muzyk orkiestrowy (przez wiele lat byłam prowadzącym grupę altówek w Teatrze Muzycznym Roma), ale również wielokrotnie jako muzyk solista oraz kameralista.

Współpracowałam i nadal współpracuję z najwybitniejszymi polskimi artystami (śpiewakami, wirtuozami, dyrygentami itp.), ale miałam też epizod koncertowy w postaci występów z samym José Carrerasem. Odbyłam bardzo liczne tournée zagraniczne niemal po całym świecie. Brałam udział w niezliczonej ilości koncertów symfonicznych, oratoryjnych, w przedstawieniach operowych, operetkowych, musicalowych, w koncertach z muzyką popularną i filmową. Występowałam w największych salach koncertowych i teatrach, ale też w małych, wiejskich ośrodkach kultury. Poznałam tzw. życie artystyczne od podszewki. Z kolei, zakładając i prowadząc Impresariat Artystyczny Proscenium, miałam okazję sprawdzić się w roli dyrektora i menedżera kultury.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Marysia1982
  • Marysia1982
  • 29.03.2012 16:05

A ja nie życzę!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wielkie ambicje i zamierzenia, oby się ziściły! :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Życzę sukcesów nowej Pani Dyrektor!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.