Facebook Google+ Twitter

Boks. Chavez wciąż mistrzem WBC! Zatrzymał Manfredo

W swej pierwszej obronie mistrzowskiego pasa Meksykanin pokonał Petera "The Pride of Providence" Manfredo Jr. przez techniczny nokaut w 5. rundzie.

Oficjalny plakat promujący walkę wieczoru w Houston. / Fot. http://assets.sbnation.com/assets/795123/chavez_vs_manfredo_poster.jpgGala w Houston była bezsprzecznie jednym z największych bokserskich wydarzeń tego weekendu. Broniący czempionatu WBC w kategorii średniej Julio Cesar Chavez Jr. skrzyżował rękawice z pretendującym do tytułu Peterem "The Pride of Providence" Manfredo Jr.

Początek spotkania należał do wciąż aktualnego mistrza, który przez pierwsze dwie rundy nieznacznie górował punktowo nad posiadającym włoskie korzenie Amerykaninem. Wychodzący do trzeciej rundy Manfredo musiał zdawać sobie sprawę, iż boksując defensywnie nie będzie w stanie zatrzymać Chaveza.

Kolejne rundy ukazały inną twarz pojedynku, w której to stroną dominującą był pretendent do tytułu. O ile runda trzecia oscylowała w okolicy remisu, o tyle czwarte starcie zaliczyć było trzeba na korzyść Amerykanina.

Radość w narożniku Petera "The Pride of Providence" Manfredo Jr. nie trwała jednak długo. Chavez, po przyparciu rywala do lin zasypał go istnym gradem ciosów. Amerykanin próbował ratować się klinczem, lecz nie przyniosło to efektu i w obliczu jego bezradności sędzia zmuszony był przerwać pojedynek.

W 1:52 piątej rundy Julio Cesar Chavez Jr. mógł wznieść rękawice w geście zwycięstwa.

Czy będzie to koniec kariery "The Pride of Providence"? Amerykanin zapewniał, iż w przypadku przegranej kończy karierę bokserską.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.