Facebook Google+ Twitter

Boks. Kolejna walka Adamka

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2006-11-10 15:50

Tomasz Adamek spokojnie czeka na kolejnego rywala i jest gotowy, by w każdej chwili zacząć przygotowania.

Tomasz Adamek spokojnie czeka na kolejnego rywala i jest gotowy, by w każdej chwili zacząć przygotowania. Fot. Archiuwm Dziennika ZachodniegoTomasz Adamek kolejną walkę w obronie tytułu mistrza świata wagi półciężkiej WBC stoczy w lutym lub na początku marca. Don King ma na swoim biurku już co najmniej dwie oferty telewizji HBO, która jest zainteresowana tym, by cieszący się już renomą niezwykłego twardziela Polak skrzyżował wreszcie rękawice z którąś z legend.

Niewykluczone, że pierwszy zakulisowym ruch w tym kierunku został już wykonany: Roy Jones Junior odwołał właśnie swój planowany na grudzień pojedynek z z Portorykańczykiem Mannym Siacą, "specjalizującym się" - podobnie jak Andrzej Gołota - w przegrywaniu najważniejszych walk w życiu.

Być może rezygnacja z tej walki oznacza, że Junior znalazł się na czele kolejki, ustawianej do Adamka przez promotorów. Taki pojedynek byłby korzystny dla obu stron i zapewnił pokaźne dochody wszystkim zainteresowanym. Jones to przecież żywa legenda boksu, ale powoli zmierzająca na emeryturę.

Ma już 37 lat, w dorobku tytuły najważniejszych federacji, a także krótkie panowanie w wadze ciężkiej,. Bił się z wszystkimi najwspanialszymi bokserami półciężkimi, ale z czterech ostatnich występów przegrał aż trzy: dwukrotnie z Antonio Tarverem i raz z Glenem Johnsonem. Natomiast niepokonany dotąd Adamek to przecież jedno z największych odkryć i nadziei tej kategorii wagowej, przed którym świat stoi otworem. A takie konfrontacje kibice kochają najbardziej.

Don King wciąż rozmawia też z Gołotą, licząc, że namówi go do powrotu na ring, a wieczór, podczas którego wystąpią Adamek, Jones i Gołota okaże się kurą, która zniesie wielkie złote jajo wypełnione dolarami wyciągniętymi z kieszeni Polonii i amerykańskich wielbicieli Jonesa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

adamek może w końcu coś zarobi. Andrzejowi też życze żeby coś w końcu wywalczył

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.