Facebook Google+ Twitter

Boks: lekcja profesora Hopkinsa - Kelly Pavlik pokonany!

Legendarny Bernard Hopkins (49-5-1) po niemal perfekcyjnym występie wypunktował niepokonanego wcześniej Kelly'ego Pavlika (34-1-0) podczas pojedynku w Broadwalk Hall w Atlantic City. Tym razem to doświadczenie górowało nad młodością.

Bernard Hopkins. / Fot. EPA/PAP JACK SMITHOd samego początku pojedynku, Hopkins umiejętnie bronił się przed groźnymi ciosami Pavlika, stosował uniki, zwodził i wyprzedzał swojego rywala. B-Hop (w styczniu skończy 44 lata) imponował techniką oraz taktycznym rozegraniem pojedynku, w którym on sam był generałem, a ring jego polem walki. Kelly Pavlik - uważany za jednego z najmocniej bijących pięściarzy świata, momentami wyglądał bezradnie wobec stylu boksowania weterana z Filadelfii. Paradoksalnie to reprezentant "starej szkoły" Hopkins przypominał w tym pojedynku głodnego wilka, a jego rywal przypominał bezbronne szczenie.

Pojedynek toczony w umownym limicie wagowym do 170 funtów (77 kg) okazał się działać na korzyść "Kata", który świetnie czuł się walcząc nieco ponad 2 kilogramy poniżej swojej naturalnej wagi z kategorii półciężkiej, zaś ciosy Pavlika boksującego wcześniej w kategorii średniej (160 funtów/72,5 kg) wydawały się stracić nieco ze swojej słynnej mocy. Z uwagi na to, że pojedynek nie toczył się w oficjalnych kategoriach wagowych, pasy mistrzowskie federacji WBC i WBO z kategorii średniej Kelly'ego Pavlika, pozostały własnością boksera z Youngstown.

Mimo wszystko większość bokserskich ekspertów wróżyło "Duchowi" zwycięstwo w tym pojedynku, sugerując się zaawansowanym wiekiem Hopkinsa oraz tym, że przegrał on swoją ostatnią walkę z Joe Calzaghe'em po bardzo nieatrakcyjnym pojedynku. Również wśród bukmacherów to Pavlik był faworytem, za postawionego dolara na B-Hopa można była wygrać niemal cztery. Jednak po raz kolejny to "Kat" przechytrzył wszystkich. Niemal w każdej rundzie prezentował on swoją bokserską wyższość nad rywalem. Zgromadzona w Broadwalk Hall w Atlantic City widownia kibicująca z początku młodemu Pavlikowi, pod koniec pojedynku będąc pod wrażeniem pięściarskiego popisu zaczęła głośno skandować nazwisko wojownika z Filadelfii. Gdy zabrzmiał ostatni gong, Pavlik kończył walkę z zakrwawioną i zrezygnowaną twarzą, a naładowany energią "dziadek" Hopkins wyrywał się w kierunku rywala tak jakby był gotowy na kolejne 12 rund.

Gdy ogłoszono werdykt sędziów (119-106, 118-108 i 117-109 dla Hopkinsa) a emocje opadły, Bernard zdobył się na gest godny prawdziwego mistrza - podszedł do rozbitego Pavlika i podziękował mu za pojedynek przy okazji udzielając młodzieńcowi z Ohio kilku cennych rad. Kelly słuchał uwag mistrza w skupieniu, tak jak kiedy uczeń pobiera naukę u swojego nauczyciela. W wywiadzie przeprowadzonym po walce, Hopkins stwierdził, że Pavlik jest wielkim pięściarzem i przyszłość w tym sporcie należy do niego. "Kat" z uznaniem mówił o tym, że jego rywal zaryzykował walkę z tak niewygodnym rywalem i postawił na szali swój perfekcyjny rekord (przed walką Pavlik wygrał 34 pojedynki z czego aż 30 skończyło się przed czasem ani razu nie przegrywając), zamiast toczyć pojedynki ze słabszymi bokserami i ten idealny rekord polepszać.

Blisko 44-letni Hopkins, mimo ogromnego sukcesu, który mógłby być już kolejnym ukoronowaniem jego wspaniałej kariery, nadal czuje głód boksu i wyzwań. Planuje on zmierzyć się ze zwycięzcą listopadowej walki pomiędzy Joe Calzaghe'em i Royem Jonesem Jr - pięściarzami, z którymi B-Hop ma niezałatwione rachunki (obaj wygrali z "Katem" na punkty). Zaś Kelly Pavlik po poniesieniu pierwszej w swojej karierze porażce wróci do kategorii średniej, gdzie będzie bronił tytułów federacji WBC i WBO, i gdzie czekają go kolejne wyzwania. Co ciekawe, pierwsza gorycz porażki "Ducha" może okazać się dla niego jedną z największych życiowych lekcji, i jeżeli młody bokser z Youngstown wyciągnie z tej lekcji wnioski, to w najbliższej przyszłości będzie on miał szansę stać się takim czempionem jak jego nauczyciel.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.