Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19116 miejsce

Boks: Margarito zawieszony na rok. Skandal z bandażami trwa

Meksykański bokser Antonio Margarito, został zawieszony na rok za użycie nielegalnych bandaży przed walką z Shane'm Mosleyem.

Na minuty przed rozpoczęciem pojedynku Margarito-Mosley 24 stycznia, Nazim Richardson (trener Mosleya) zauważył podczas tradycyjnej kontroli w szatni, że bandaże na pięściach Margarito pokryte są "dziwną" substancją. Po dokładniejszej analizie wykryto, że owijka zawiera wkładkę, która w kontakcie z wilgocią twardnieje.

O zawieszeniu licencji Margarito oraz jego trenera Javiera Capetillo, zadecydowała Kalifornijska Komisja Sportu (California State Athletic Commission). Inspektorzy Komisji stwierdzili, że owijka wokół pięści Margarito, zawierała dodatkowy bandaż pokryty białą substancją, przypominającą gips. Inspektor Che Guevara zeznał - "bandaże były wilgotne od potu, cieńsze i twardsze w niektórych miejscach, nie twarde jak skała, ale sztywne i twarde". Kontroler przyznał, że w ciągu trzech ostatnich lat i 150 kontroli, nie widział podobnych owinięć. "Bandaże Margarito posiadały ślady krwi i nie były elastyczne" - dodał Guevara.

Do popełnienia błędu przyznał się trener "Tony'ego" Javier Capetillo. "Popełniłem duży błąd" - zeznał Capetillo. "Nie chcę aby ten młody człowiek (Margarito) miał jakiekolwiek problemy. Jestem gotów na wzięcie na siebie pełnej odpowiedzialności. To ja popełniłem ten niewinny błąd" - zeznał przed komisją trener.

Zawieszenie nałożone przez CSAC oznacza, że Margarito nie będzie mógł walczyć na terenie Stanów Zjednoczonych przez najbliższe 12 miesięcy. Kara nie oznacza całkowitej dyskwalifikacji i Margarito będzie mógł walczyć w innych krajach. Jeżeli dalsze dochodzenie udowodni świadome działanie, meksykańskiemu bokserowi oraz jego trenerowi grozi nawet więzienie.

W 1983 roku, po walce Billy'ego Collinsa Jr. z Luisem Resto, trener i ojciec Collinsa - Billy Sr., odkrył że rękawice Resto pozbawione są ochronnej wyściółki. W dalszym śledztwie wykryto, że bandaże Resto zostały pokryte warstwą gipsu. Na skutek zadanych ciosów, twarz Collinsa Jr. była po pojedynku makabrycznie obita i zakrwawiona. W wyniku groźnych obrażeń, 22-letni pięściarz musiał zakończyć swoją obiecującą karierę. Kilkanaście miesięcy później, Collins Jr. zginął w wypadku samochodowym pod wpływem alkoholu. Według jego ojca, było to samobójstwo.

Panama Lewis - trener Luisa Resto, został uznany winnym spreparowania rękawic swojego podopiecznego i skazany na 6 lat więzienia. Resto został skazany na 3 lat pozbawienia wolności. Obaj opuścili więzienie po 2,5 roku. Lewis pracuje jako trener do dziś, z zakazem przebywania w narożniku podczas oficjalnych walk. Nigdy nie przyznał się do zarzutów. Luis Resto przyznał się do oszustwa 25 lat po tragicznym pojedynku.

Żródła:
www.fightnews.com
www.latimes.com
www.wikipedia.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ciekawa historia z tymi rękawicami. Prawie jak z jakiegoś filmu ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.