Facebook Google+ Twitter

Boks: W Krynicy "Cygan" będzie walczyć z Hiszpanem

Dawid Kostecki (35-1, 24 KO) stanie w szranki z Hiszpanem Juanem Nelongo (21-11-1, 9 KO) podczas najbliższej gali Wojak Boxing Night, która odbędzie się 5 marca br. w Krynicy.

 / Fot. plakat promocyjnyPo rekordzie boksera z Półwyspu Iberyjskiego nie należy spodziewać się większych problemów z pokonaniem go przez Polaka. Promotorzy popularnego "Cygana" prawdopodobnie traktują walkę z Nelongo jako przetarcie przed planowanym na maj starciem o Mistrzostwo Europy.

- Marzy mi się zdobycie tytułu mistrza Europy - przyznaje Kostecki w rozmowie z ringpolska.pl. - Wiadomo, że myślę już o najważniejszych pasach, ale pas europejski ma też bardzo duży prestiż. Mistrzostwo Europy to jest duża sprężyna do tych największych walk, czego najlepszymi przykładami są Rafał Jackiewicz czy Albert Sosnowski.

Więcej emocji powinna wzbudzić zakontraktowana kilka dni temu walka wieczoru. Zmierzą się w niej posiadacz mistrzowskich pasów WBC Balitic i WBA International wagi junior ciężkiej Paweł Kołodziej (27-0, 16 KO) i 30-letni Amerykanin Felix Cora Jr (22-4-2, 12 KO).

Podczas gali zaprezentują się także dobrze znani polskiej publiczności: Rafał Jackiewicz, Andrzej Wawrzyk, Krzysztof Bienias i Maciej Myszkin.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.