Facebook Google+ Twitter

Boks: waga junior ciężka, wagą "polską" ?

"The Ring" najpopularniejsze czasopismo o boksie zawodowym, uznało Steve'a Cunninghama - mistrza świata federacji IBF - najlepszym bokserem wagi junior ciężkiej. Trzecią i czwartą pozycję w tym rankingu zajmują Polacy - Adamek i Włodarczyk

Obaj posiadali już mistrzowskie pasy. Krzysztof Włodarczyk 41-2 (31 KO) stracił go właśnie w walce z Cunninghamem 21-1 (11 KO), przegrywając na punkty po dwunastorundowym pojedynku, w maju ubiegłego roku w katowickim Spodku. Tomasz Adamek 34-1 (23 KO), w wadze cruiser walczy od niedawna, po tym jak stracił tytuł WBC w kategorii półciężkiej. Obaj nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa, "Diablo" w tym roku skończy dopiero 27 lat i z pewnością będzie próbował zdobyć któryś z mistrzowskich pasów jednej z trzech najważniejszych federacji. "Góral" przed tygodniem udowodnił wszystkim niedowiarkom, że w wyższej wadze potrafi sobie doskonale radzić z przeciwnikami, wygrywając O'Neilem Bellem 26-3-1 (24 KO) eliminator do mistrzowskiej walki o tytuł IBF.

Cunningham na razie jeszcze może czuć się numerem jeden w kategorii cruiser, ale następne takie zestawienia mogą zdominować... Polacy! Oto bowiem, prócz dwóch wspomnianych już polskich gwiazd w tej kategorii wagowej, coraz śmielej kolejne kroki na drodze do światowej kariery stawia utalentowany Tomasz Hutkowski 11-0-1 (9 KO), od tygodnia młodzieżowy mistrz świata WBC. Podczas radomskiej gali boksu od bardzo dobrej strony pokazał się Grzegorz Soszynski 6-0-1 (2), który dotychczas na ring wychodził stosunkowo rzadko, ale niewątpliwie nie brakuje mu talentu by „namieszać” w tej kategorii.

W niedalekiej przyszłości, przy odrobinie szczęścia, waga junior ciężka może stać się wizytówką polskiej szkoły boksu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.