Facebook Google+ Twitter

Bokserski weekend - zapowiedź najciekawszych walk

Zbliżający się weekend przyniesie fanom pięściarstwa wiele emocji na najwyższym poziomie. Wśród mistrzowskich pojedynków są również Polacy! Podziel się swoimi typami!

Oficjalny plakat promujący walkę Margarito vs Cotto. / Fot. http://www.mannypaquiaovs.com Nie należy się dziwić, iż większość bokserskiej uwagi będzie tego weekendu krążyła wokół Nowego Jorku, gdzie obędzie się rewanżowy pojedynek między Antonio Margarito i Miguelem Cotto. Ten jednak, kto uważa, iż będzie to jedyne ciekawe wydarzenie rozgrywane na deskach światowego boksu - niezmiernie się myli.

Paweł "Wściekły Byk" Wolak vs Delvin Rodriguez


Już w najbliższą sobotę, 3 grudnia, w "Mekkce światowego boksu", nowojorskim Madison Square Garden, dojdzie do rewanżowego starcia między Pawłem Wolakiem (29-1-1, 19 KO), a Dominikańczykiem Delvinem Rodriguezem (25-5-3, 14 KO). http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Pawel_Wolak_mistrzem_IBA.jpg&filetimestamp=20071125145300 / Fot. Wikimedia CommonsPięściarze po raz pierwszy skrzyżowali rękawice 15 lipca br. Wówczas, po przeboksowaniu całego dystansu rundowego, sędziowie nie byli w stanie wybrać zwycięzcy i pojedynek zakończył się remisem. Czy notowany w czołówkach rankingów wagi junior średniej "Wściekły Byk" powali tym razem Dominikańczyka?

Antonio "Tony" Margarito vs Miguel "Junito" Cotto


Głównym wydarzeniem gali w Nowym Jorku będzie jednak inny rewanż. Na deskach "bokserskiej Mekki" Antonio Margarito (38-7, 27 KO) sięgnie po mistrzowski pas federacji WBA w wadze junior średniej, należący do Portorykańczyka Miguela Cotto (36-2, 29 KO). Popularny "Junito" będzie miał tym samym okazję zrewanżować się Meksykańczykowi za pierwszą w życiu porażkę z lipca 2008 roku. Po morderczej rywalizacji wygrał wówczas Margarito (TKO w 9. rundzie).

Atmosferę pojedynku podgrzewa wzajemna nienawiść pomiędzy pięściarzami. Owocuje ona wieloma epitetami, których większość, gdyby przełożyć je na realne uderzenia bokserskie, można by uznać za te 'poniżej pasa' (Cotto wytykał rywalowi kryminalne powiązania. Meksykańczyk natomiast z szyderczym uśmiechem odpowiadał, iż to nie on bije swą rodzinę). Ponoć "głos należy do zwycięzcy" - po sobotnim pojedynku okaże się, do kogo należało będzie ostatnie słowo.

Obu pięściarzy w zasadzie więcej dzieli, niż łączy. Do drugiej kategorii można zaliczyć jedynie wspaniały kunszt pięściarski oraz... porażkę z Mannym Pacquaio.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Moje typy:
- Wolak
- Cotto
- Helenius
- Povetkin (choć trzymam kciuki za Boswella)
- Moreno
- Agbeko

Komentarz został ukrytyrozwiń
e.konieczny
  • e.konieczny
  • 01.12.2011 18:45

Wolak, Margarito, Darchinyan, Agbeko, Povietkin, Chisora

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wojciech Lasocki
  • Wojciech Lasocki
  • 01.12.2011 18:35

Moje typy: Wolak, Margarito, Helenius, Povetkin, Moreno, Mares.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 01.12.2011 15:06

Mój typ: Wolak, Cotto, Sturm, Darchinyan, Agbeko, Powietkin, Chisora.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.