Facebook Google+ Twitter

Bokserzy (nie) mile widziani

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2007-03-01 08:13

Dziś w Białymstoku rozpoczynają się mistrzostwa Polski w boksie. Śląscy bokserzy w dotychczasowych 77. edycjach tej imprezy odgrywali znaczące role. Tym razem będzie inaczej - na skutek absurdalnej decyzji PZB wystartuje ich co najwyżej kilku.

Fot. Dziennik Zachodni- Z tego, co wiem, na mistrzostwa jedzie tylko ekipa z Rybnika - mówi wiceprezes śląskiego OZB, Andrzej Filipek. - Władze w Warszawie podjęły decyzję, że zgłaszać można wyłącznie zawodników występujących w cyklu Grand Prix. Próbowałem protestować, przypominałem, że zawsze był to turniej o charakterze otwartym, ale zostałem przegłosowany. W ten sposób w poszczególnych kategoriach wagowych wystartuje po kilkunastu pięściarzy, bo pozostałym odebrano taką szansę.

Przedziwny pomysł bokserskiej centrali sprawił, że mistrzostwa będą powieleniem mało popularnego cyklu GP. Trudno się w tej sytuacji dziwić, że areną zawodów - w mieście dysponującym dwiema halami sportowymi i mającym pięściarskie tradycje - będzie... sala gimnastyczna w liceum ogólnokształcącym. - Już nawet nie wiadomo, jak to skomentować. Przecież nawet ze względów prestiżowych, w rozmowach ze sponsorami i telewizji, taka lokalizacja jest odbierana pewnie, delikatnie mówiąc, dość dziwnie - przyznaje Filipek.

Organizatorzy mistrzostw wpadli też na pomysł pobierania wpisowego w wysokości 10 zł od każdego zawodnika. Doliczając do tego 20 złotych za zakwaterowanie i 30-35 za całodzienne wyżywienie, pomnożone przez cztery dni plus koszty dojazdu wychodzi całkiem poważna suma. - Kluby są biedne jak mysz kościelna, co tu dużo mówić. Ale mistrzostwa Polski nawet w najtrudniejszych latach miały należne im miejsce, stanowiły pełny przegląd stanu posiadania, obfitowały w niespodzianki. A teraz będzie inaczej... - kończy z żalem wiceprezes OZB.


Rafał Musioł

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.