Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20699 miejsce

Bolek i Lolek mają już 50 lat! Wszyscy kochali tę kreskówkę!

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-04-25 01:12

Już od 50 lat towarzyszą nam Bolek i Lolek (czasami razem z Tolą). Poznaj historię tej kreskówki.

Sonda

Najbardziej lubisz:

 / Fot. Plushy/CC BY-SA 3.0Wojciech Bonowicz, Grzegorz Gortat, Ewa Karwan-Jastrzębska, Joanna Olech, Anna Onichimowska, Michał Rusinek, Wojciech Widłak i Maciej Wojtyszko to autorzy książki wydanej przez ZNAK emotikon "Nowe przygody Bolka i Lolka". Tak, tak, drodzy państwo. Bolek i Lolek mimo zbliżającej się 50-tki są wiecznie młodzi i nadal żądni nowych przygód. A nam wierzyć się nie chce, że widz, dajmy na to ośmioletni oglądający w raczkującej jeszcze telewizji, premierowy odcinek Bolka i Lolka pt. "Kusza" ma już 57 lat!

Różnica pomiędzy nami, fanami tego serialu, a animowanymi bohaterami jest taka, że my się starzejemy, a oni pozostają ciągle tacy sami. Zwyczajnie kpią sobie z upływającego czasu i wcale nie mają zamiaru wzorem Piotrusia Pana wyrastać z krótkich spodenek na szelkach.

A zaczęło się to wszystko nadzwyczaj prozaicznie, Władysława Nehrebeckiego zainspirowało życie jego własnych synów, a sam tytuł został zapożyczony z przedwojennego filmu "Bolek i Lolek", w które to postaci wcielił się sam Adolf Dymsza.

W latach 1963-1986 nakręcono około 160 odcinków z Bolkiem i Lolkiem. W latach 70. na wyraźnie życzenie władz, nakręcono 30 odcinków z Tolą. Ale to nie wszystko, Bolek i Lolek, a właściwie film pt. „Wielka podróż Bolka i Lolka”, uczynił rok 1977, rokiem pierwszego polskiego długometrażowego filmu animowanego. To był czas, kiedy wąs zaczął sypać mi się pod nosem, ale mimo to, i tak poszedłem do kina. Zresztą jak można było nie iść, skoro gwiazdy niemego, krótkometrażowego filmu wreszcie przemówiły głosem Ewy Złotowskiej i Danuty Macewicz, przy okazji zabierając nas w niesamowitą podróż dookoła świata.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Tola
  • Tola
  • 25.04.2012 14:23

Bolek (68 l.) urodził się 29 września 1943. Wiec go tak nie odmładzajcie:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadzam się z Panem, znakomite bajki lubiane przez dzieci i nie tylko...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Konkretna bajka, nie jakoweś współczesne maszkarony azjatyckie. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.